زمان تمرین بانوان موتورسوار در پیست آزادی
۳۸۵۸۷۸
۲۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۲:۳۹
۱۵۴۰ 
رییس فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری گفت: طبق هماهنگی‌های انجام شده و در صورت انجام کلیه امور، تمرینات موتورسواری بانوان از ابتدای مهر در پیست آزادی تهران آغاز می‌شود.
خبرگزاری ایسنا: محمود صیدانلو در پاسخ به این سوال که وضعیت شروع فعالیت‌های بانوان در بخش موتورسواری به کجا رسیده است؟ اظهارکرد: موتوسواری بانوان علاقمندان زیادی دارد و براین اساس باید فعالیت‌ها در این بخش در فضایی قانونمند و با فرهنگ‌سازی معین آغاز می‌شد، بنابراین بخشنامه‌های مربوطه از سوی مسئولان وزارت ورزش و جوانان و همچنین فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری ارسال و شروع فعالیت‌ها کلید خورد.

وی افزود: شخص وزیر ورزش و معاون بانوان ایشان نگاه ویژه‌ای به این مساله داشتند و اگر همراهی و تلاش وزیر ورزش نبود، قولی که فدراسیون به بانوان داده بود عملی نمی‌شد. هر ملتی که به تفاوت های موجود در جامعه احترام بگذارد راه پیشرفت طبقات و قشرهای مختلف اجتماعی را در پیش گرفته است. ما با مجوز دادن به بانوان موتورسوار، به این تفاوت احترام گذاشته‌ایم.

صیدانلو اضافه کرد: مجوز به نگاه متفاوت، امید به حرکت و پویایی در جامعه را بیشتر می‌کند و امیدواریم در سراسر کشور با برنامه ریزی که در حوزه آموزش بانوان ورزشکار موتورسوار صورت می‌گیرد، شاهد حضور قوی و حرفه‌ای موتورسواران زن تمامی استان‌ها در عرصه مسابقات داخلی و ان شاء‌الله در عرصه رقابت های جهانی خواهیم بود.

رییس فدراسیون اتومبیلرانی با اعلام اینکه دریچه‌های جدیدی به روی ورزش بانوان در حوزه موتورسواری گشوده شده است گفت: امیدوارم که امکانات مورد نیاز ورزشکاران زن در این رشته فراهم شود و پیست های موتورسواری در سراسر کشور به روی بانوان ورزشکار باز شود و شرایط برای حضور حرفه‌ای آنها فراهم گردد. با برنامه ریزی دقیق و جامع در کل کشور شاهد حضور زنان ورزشکار موتورسوار در مسابقات خواهیم بود.

وی ادامه داد: دستورات لازم برای همکاری با بانوان محترم با استانها صورت گرفته و قرار است تا بعد از تامین نیروی انسانی در این بخش از میان خودشان و برگزاری کلاس های آموزشی، بانوان ایرن فرصت را داشته باشند تا در پیست‌ها تمرینات خود را انجام دهند. برای شروع این کار هم از ابتدای مهرماه در پیست مجموعه ورزشی آزادی تهران بانوان می توانند تمرینات خود را در بخش موتور کراس و ریس آغاز کنند که گامی بسیار بزرگ است.

صیدانلو گفت: با بازگشت مسئولان وزارت ورزش و جوانان از بازی‌های پارالمپیک باید جلساتی را با آنها برگزار کنیم تا وضعیت نایب رییسی بانوان فدراسیون هم مشخص شود و فکر می کنم این مورد این هفته نهایی شود و به زودی فردی را با هماهنگی مسئولان به عنوان نایب رییس فدراسیون معرفی می‌کنیم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج