وضعیت پرونده آزار زن توریست در تهران
۳۹۵۳۱۸
۰۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۷
۳۹۶۴ 
قضات دیوانعالی کشور حکم اعدام مردان افغان که زن توریست فرانسوی را در محله فرحزاد تهران مورد آزارواذیت وحشیانه قرارداده بودند نقض کرده و پرونده را برای رسیدگی دوباره وانجام تحقیقات بیشتر به شعبه هشتم دادگاه کیفری بازگرداندند.
روزنامه ایران: قضات دیوانعالی کشور حکم اعدام مردان افغان که زن توریست فرانسوی را در محله فرحزاد تهران مورد آزارواذیت وحشیانه قرارداده بودند نقض کرده و پرونده را برای رسیدگی دوباره وانجام تحقیقات بیشتر به شعبه هشتم دادگاه کیفری بازگرداندند.

در این پرونده پس از صدورحکم اعدام دو نفر از متهمان، وکیل شاکی فرانسوی با ارسال رضایتنامه ای که به تأیید سفارت فرانسه هم رسیده به دادگاه رفت و رضایت موکلش برای بخشیدن متهمان را ارائه کرد.

به گزارش خبرنگارگروه حوادث «ایران»، غروب 26 شهریور سال گذشته زن 23 ساله فرانسوی باچهره‌ای پریشان به کلانتری شهرک قدس رفت و از 4 مرد افغان به اتهام آزارواذیت شیطانی‌شان شکایت کرد. این زن به مأموران گفت: «در منطقه کوهستانی به نام «گله چین» در حال کوهپیمایی بودم که در باران شدید گرفتار شدم. با اینکه وسایل لازم مانند کیسه خواب و... به همراه داشتم، چند مرد افغان که در اتاقکی اقامت داشتند به من پیشنهاد دادند به جای ماندن زیر باران و در چادر خواب، شب را در اتاقک آنها به صبح برسانم.

من هم پذیرفتم و آنها حتی برایم شام آوردند و پذیرایی خوبی هم کردند. هیچ موضوع مشکوکی وجود نداشت اما ساعتی بعد و دراوج ناباوری هر 4 نفرشان به من حمله ور شده و بی‌توجه به التماس هایم مرا مورد آزار و اذیت قرار دادند. اما ساعتی بعد یکی از هموطنان آنها به اتاقک آمد و مرا نجات داد. این فرد تا خیابان و محل تردد مردم مرا همراهی کرد و حتی کلانتری را نیز نشانم داد و رفت.»با اعلام شکایت زن جوان فرانسوی پرونده‌ای در این باره تشکیل و  با دستور بازپرس پرونده، تیمی از پلیس آگاهی برای شناسایی و دستگیری تبهکاران وارد عمل شدند و توانستند دو نفر از این متهمان را دستگیر کنند.این درحالی بود که دو نفر دیگرشبانه خود را به مرز رسانده و به افغانستان گریخته بودند.

صدورحکم اعدام


با دستگیری دو متهم، پرونده در شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران مورد بررسی قرار گرفت و قضات پس از تکمیل تحقیقات و آزمایش «دی ان ای» از زن فرانسوی و مردان افغان، حکم اعدام دو متهم را صادر کردند. این در حالی بود که هر دو نفر اتهام تجاوز را رد کرده و گزارش پزشکی قانونی نیز حدود شرعی تعرض را تأیید نکرده بود. به این ترتیب پرونده «ح.ر» و «غ.ز» پس ازصدور حکم اعدام برای تأیید به دیوان عالی کشور ارسال شد. درحالی که پرونده تحت بررسی بود وکیل زن فرانسوی با حضور در دادگاه و اعلام اینکه موکلش پس از حادثه آسیب شدید روحی خورده و ایران را ترک کرده، رضایت شاکی پرونده برای بخشش دو متهم را به دادگاه ارائه داد تا با این رضایت قضات دیوان عالی درباره حکم اعدام متهمان تصمیم‌گیری کنند.

این در حالی است که پرونده با پذیرش اعتراض وکیل یکی از متهمان به دیوان عالی کشور، به دلیل نقص تحقیقات بار دیگر به شعبه هشتم دادگاه کیفری فرستاده شده است.حبیب‌الله میرزا حسینی وکیل یکی از متهمان پرونده در این باره گفت: «متأسفانه در تعریف جرم تجاوز به عنف خلأ قانونی داریم. چراکه تجاوز در معنی وسیع آن هر گونه تعرض جنسی است ولی ممکن است در شرایطی مانند این پرونده تعرض به حد شرعی نرسیده باشد. بنابراین لازم است قانونگذار ضمن ارائه تعریف جامع و کامل از این جرم، با توجه به ارتباط مستقیم آن با امنیت جامعه و اینکه این امر از حدود الهی نیز به شمارمی رود در صورتی که رضایت شاکی در مجازات متهمان تأثیری نگذارد، تا زمان اثبات زنا و تجاوز به عنف از نظر شرعی و پزشکی قانونی نسبت به حکم اعدام تجدید نظر کنند.»

وی افزود: «پرونده در حال حاضر با اعتراض موکلم با نقص تحقیقات ازسوی قضات دیوانعالی کشور به‌دلیل نبود تأییدیه تجاوز از سوی پزشکی قانونی به شعبه هشتم دادگاه کیفری ارجاع شده است و امیدواریم با تحقیقات مجدد واعلام رضایت شاکی، در مجازات متهمان تخفیف داده شود.»
برچسب ها:
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:52 - 1395/07/06
من یک افغانستانی هستم و برای این نامرد ها خواستار حکم اعدام هستم اینها قبل از تجاوز به یک فرد به کشور و مردمشان خیانت کردن جنایت یک فرد در کشور خودش به پای خود فرد نوشته میشه و در یک کشور خارجی به پای کشور و مردمش این کثافت ها را اعدام کنید تا اسم کشور خوشونو رو لکه دار نکنند
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1395/07/06
افرین برتو مرحباکه انقدر بامنطق هستی
Iran, Islamic Republic of
13:03 - 1395/07/06
یکی به من بگه آبروی رفته ایران کی درست می کنه به نظر شما این خانم فرانسوی از ایران به فامیل ها اش چی میگه آقای روحانی چرا این افغانی ها بیرون نمی کنی
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1395/07/06
لایک آفرین حقیقت راگفتی
Iran, Islamic Republic of
14:08 - 1395/07/06
به عنوان یک شهروندی افغانستانی ازجمهوری اسلامی ایران خواهش میکنم بدترین قصاص رابرای این آشغالاای بی همه چیزبه اجرادربیاوریدممنون
Iran, Islamic Republic of
15:11 - 1395/07/06
چه جالب آبرومون تو فرانسه هم رفت....
Iran, Islamic Republic of
17:47 - 1395/07/06
خدا لعنت کنه هرچه افغانها رو
Iran, Islamic Republic of
19:30 - 1395/07/06
سلام خانم خدمت دوستان. زیبا خانم چرا این قد راحت به افغانی ها توهین میکنی یه کم در افکارت تجدیدنظر کن من خودم ایرانی ام و موافقم که افغانی ها توی مملکت خودشون باشند ولی یه کم انصاف داشته باش ما مسلمانیم و انسان و همه در برابر هم مساوی هستند یاد بگیریم این قد راحت توهین نکنیم همه جا آدم خوب و بد هستند.
Iran, Islamic Republic of
20:11 - 1395/07/06
پست اول توضیح خوبی داده، آفرین
Iran, Islamic Republic of
23:26 - 1395/07/06
سلام.این خانم توریست نبایدرضایت بده بخاطراینکه همه این افغانیهاهرکاری که دلشون میخادانجام میدن.این بنده خدااینجورشکنجه روحی شده واقعاجایی برای ببخشش هست.خداروشاکرم که ماایرانیادرکشورامنی زندگی میکنیم ولی این اتباع خارجه این کشوروناامن کردن.هرجاخبرحوادث ورق میزنیم ازهرده تاجرم پای هشت افغانی درمیانه.این چهارنفربایداعدام بشن تادرس عبرت برای کسان دیگربشه.که فکرنکنن هرکاری که دلشون میخادبکنن یه ادم دلسوزپیدامیشه که جرمشومیبخشه.البته من به نظردوستانم احترام میزارم.این نظرشخصی من بود.امیدوارم شماهم بامن موافق باشین.
پاسخ ها
خودم
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۷
واقعا شما این همه جنایتی که دارین میخونید همش به دست افغان ها اتفاق افتاده خب یه ذره انصاف یه ذره وجدان بابا دیگه قرار نیست پا روی انسانیت بذاریم
Iran, Islamic Republic of
02:23 - 1395/07/07
بنظرم بایداعدام بشن آبرومونواینابردن
Iran, Islamic Republic of
20:45 - 1395/08/18
به نظر من جای این افغانها هر مرد دیگه هم بود همین غلط رو میکرد. والا مردای امروز حسابی هوس بازند. دوره ی لوتی های واقعی خیلی وقته سراومده.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج