مردان بزرگ همیشه بی خواب بودند
۴۳۳۴
۰۹ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۸:۵۲
۵۳۱۶۹ 
شما چند ساعت می خوابید؟
۶ تا ۸ ساعت میزان خواب استاندارد در طی ۲۴ ساعت برای هر فرد است. در صورتی که از این مقدار کمتر بخوابید دچار مشکلاتی خواهید شد اما شواهد نشان می دهد بعضی مشاهیر اعتقادی به این موضوع نداشته اند !
۶ تا ۸ ساعت میزان خواب استاندارد در طی ۲۴ ساعت برای هر فرد است . در صورتی که از این مقدار کمتر بخوابید دچار مشکلاتی خواهید شد و سلامتی تان به خطر خواهد افتاد . دانشمندان در ۱۰۰ سال پیش هم بر این باور بودند که میزان خواب استاندارد برای هر فرد ۶ تا 8 ساعت است تا توان جسمی خود را از دست ندهند اما شواهد نشان می دهد بعضی مشاهیر اعتقادی به این موضوع نداشته اند !


لئوناردو داوینچی طول عمر ۶۷ سال 


برخی منابع ادعا میکنند که داوینچی قادر بود ۲۲ ساعت کامل بر روی اثار درخشان خو کار کند و فقط ۲ الی ۱٫۵ ساعت برای خواب شبانه خودش صرف کند، البته در روز به میزان ۱۵ الی ۲۰ دقیقه هم چرت میزد.




نیکلاس تسلا طول عمر ۸۷ سال 


ادعا شده که مخترع بزرگ تسلا فقط روزی ۲ – ۳ ساعت وقت برای خواب می گذاشته است و مابقی زمان خود را صرف کشفیات و مطالب علمی می کرد.



وینستون چرچیل طول عمر ۹۱


چرچیل روزانه فقط ۵-۶ ساعت وقت برای خوابیدن می گذاشت البته او اعتقاد راسخی به خواب بعد از نهار داشت که بین ۱-۲ ساعت در حال چرت هم بود.




کالوین کولیج طول عمر : ۶۱ سال


کولیج به طور متوسط روزانه ۸ ساعت وقت خوابیدن داشت البته ظهر ها هم ۲-۳ ساعت در خواب به سر میبرد گفته میشود او به عنوان رئیس جمهور آمریکا تنها کسی است که بیشتر زمان رو نسبت به دیگران در کاخ سفید در خواب بود .




توماس ادیسون طول عمر : ۸۴ سال



گفته می شود ادیسون روزانه کمتر از ۵ ساعت میخوابید و بیشتر در آزمایشگاه خودش بود . البته در آزمایشگاه برای خودش یک تختخواب داشت که زمان زیادی را بر روی آن استراحت نکرد.




آلبرت انیشتین طول عمر : ۷۶ سال


انیشتن روزانه ۱۰ ساعت خواب میدید او ادعا کرده که از خواب های خودش در اختراعات کمک گرفته و اعتقاد داشت که با چرت زدن خلاق تر خواهد شد.



بنجامین فرانکلین طول عمر : ۸۴


گفته شده که فرانکلین روزانه ۳-۴ ساعت بیشتر نمیخوابید و همیشه در حال فعالیت بود جمله ای معروف هم در این باره دارد ” زمان زیادی برای خوابیدن در گور داریم ".




توماس جفرسون طول عمر : ۸۳


او روزانه فقط ۲ ساعت میخوابید. یکی از عادت های او این بود که ۳۰ دقیقه مانده به وقت خوابش کتاب میخواند تا خوابش ببرد.




ناپلئون بناپارت طول عمر : ۵۲


برخی منابع گفتند که ناپلئون از ساعت ۱۲:۰۰ الی ۰۲:۰۰ میخوابید و از خواب بیدار میشد و به کار خودش ادامه میداد و سپس از ۵ صبح الی ۷ دوباره خواب بود. زندگی او سراسر استرس بود.




اسحاق نیوتن طول عمر : ۸۴


نیوتن روزانه ۳ الی ۴ ساعت بیشتر نمیخوابید بار ها شده بود که چند روز نمیخوابید تا از بیخوابی مریض شده و به اجبار تن به تخت خواب بدهد. در کل انگار این دانشمند  عاشق بیداری بود .

منبع: ایران ویج

برترین مجله اینترنتی ایران

انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:2
United States
14:40 - 1391/06/12
واقعا مطلب جالبی بود اگر امکان دارد این را برایم ایمیل کنید با تشکر
Iran, Islamic Republic of
10:07 - 1392/01/01
سلام.برای منم ایمیل کنید
Iran, Islamic Republic of
21:45 - 1395/03/23
منم با بنجامین فرانکلین موافقم الان که زنده ايم بايد کار و تلاش کنیم آدمو فقط باید مرگ از فعالیت نگهداره
Iran, Islamic Republic of
23:46 - 1395/12/12
من عاشق تسلام با تسلا موافقم
Iran, Islamic Republic of
17:56 - 1396/02/18
امام خمینی (ره) همه کارش با برنامه ریزی بود و هر روز راس ساعت 9 شام می خورد. راس ساعت 11 به خواب می رفت و حدود ساعت 3 می دیدند که چراغ اطاقش روشن است. امام خمینی (ره) همه زندگیش را وقت خداوند و مبارزه با ظالمان کردند، ولی بسیار از افرادی که شما در لیست بالا قرار دادید، هیچ کاری غیر از کارهای دنیوی انجام نداده اند. شایسته است که امام خمینی را در بالای لیست خود قرار دهید. تا بحال شنیدید که کسی مثلا 100 تا دکترا داشته باشد؟ برخی از آیت الله های ما اینقدر مقام علمی شان بالا بوده که هرگز با مدرک دکترای دانشگاه ها برابری نمی کرد... تحقیق کنید... تا ببینید ما در اسلام چه نوابغی داشتیم ولی متاسفانه دوستی دنیا آدم ها را جو زده کرده و عشق خارج به کله شان زده است!
پاسخ ها
اقای دکتر
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۱
همون ایت الله هایی که میگی چندتا اختراع و کار مفید داشتن واسه بشر؟ به جز مفت خوری و انداختن ملت به جون هم چه کاری داشتن؟ مذهب رو بذار کنار و خودت بنشین دو دو تا چهار تا کن ببین واقعا کیا دنیا دوست بودن و کیا انسان دوست
مهسا
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۵
آقای بدون نام، سعی کنین هیچ وقت تولید مثل نکنین
Iran, Islamic Republic of
16:50 - 1396/12/05
ببین دوست عزیز خدا خودش به بنده اش نعمت هایی داده اگه همون عزیزانی که اون بالا انقدر بی خوابی نمیکشیدن امروز شما براحتی نمیتونستین مخالفشون باشین .پیامبر هم ارزشش علم رو بیشتر از نماز و عبادت میدونست ما به این دنیا امده ایم تا با برسی نشانه ها قدرت خدا رو ثابت کنیم و هیچ کسی نگفته اون دانشمندان بزرگ بی خدا بودن ولی اون موقع اسلامی نبود اگرم بود در دسرسشون نبود. به نظر من خدا پرست بودن هرکس به خودش مربوط مهم خدمت به خلق و ما باید سپاس گذار دانشمندان باشیم اینجا هم ساعات خواب دانشمندان رو اورده نه اینکه لیست بهترین دانشمندان
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج