قاشقی که غذا دهان معلولان می گذارد
۴۳۶۱۰۴
۱۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۵
۱۹۴۱
غذا خوردن یکی از راحت‌‌ترین و لذت‌بخش‌ترین کار برای ماست اما این کار برای معلولان تجربه‌ای خسته‌کننده و طاقت‌فرساست. محققان قاشق ویژه‌ای برای افراد فلج یا مبتلا به پارکینسون طراحی کرده‌اند تا بتوانند به راحتی با آن غذا بخورند.
خبرگزاری آنا - نسترن صائبی: غذا خوردن یکی از راحت‌‌ترین و لذت‌بخش‌ترین کار برای ماست اما این کار برای معلولان تجربه‌ای خسته‌کننده و طاقت‌فرساست. محققان قاشق ویژه‌ای برای افراد فلج یا مبتلا به پارکینسون طراحی کرده‌اند تا بتوانند به راحتی با آن غذا بخورند.
 
قاشقی که غذا دهان معلولان می گذارد 

کسانی که از اختلالات حرکتی رنج می‌برند، می‌توانند برای غذا خوردن از این قاشق که «لیفت‌ویر» (Liftware) نام دارد، استفاده کنند. بازوی رباتیک این قاشق به گونه‌ای طراحی شده است که همیشه به سمت بالا نگه داشته می‌شود.
 
به این معنا که زمانی که قاشق کج می‌شود، قسمتی که غذا درونیش قرار دارد، بازوی رباتیک آن را همزمان برمی‌گرداند و همچنان رو به بالا نگه می‌دارد. این قاشق حتی برای کسانی که پارکینسون دارند و دست‌شان زیاد می‌لرزد هم کاربرد دارد.
 
قاشقی که غذا دهان معلولان می گذارد 

این قاشق مجهز به دو موتور است که به آن امکان انعطاف‌پذیری بالایی می‌دهد و زمانی که کاربر قاشق را به صورت عمودی بالا ببرد، این موتورها دسته قاشق را کج می‌کنند تا غذا نریزد.
 
 قاشقی که غذا دهان معلولان می گذارد

حسگری نیز در دسته این قاشق تعبیه شده است که حرکات دست کاربر را به صورت سه‌بعدی شناسایی می‌کند و بر اساس حرکت دست، سر قاشق را می‌چرخاند یا سر آن را خم می‌کند.
 
 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
هنر کشیدن نقاشی بدون برداشتن قلم از روی کاغذ 
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج