سپرده‌های دیداری به 245 هزار میلیارد ریال رسید
۴۴۰۳۵۷
۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۳
۱۴۷۹ 
آمارهای بانک مرکزی از خلاصه دارایی‌ها و بدهی‌های بانک‌های تجاری حکایت از ۲۴۵.۲ هزار میلیارد ریال سپرده‌های دیداری دارد.
خبرگزاری مهر: آمارهای بانک مرکزی از خلاصه دارایی‌ها و بدهی‌های بانک‌های تجاری حکایت از این دارد که سپرده‌های بخش غیردولتی در مهرماه امسال به یک هزار و ۹۴۹.۳ هزار میلیارد ریال رسیده که نسبت به مهرماه سال گذشته ۲۷.۳ درصد و نسبت به اسفندماه سال ۹۴ نیز ۱۲.۹ درصد افزایش نشان می‌دهد. در این میان سهم سپرده‌های دیداری به ۲۴۵.۲ هزار میلیارد ریال رسیده که نسبت به مهرماه سال گذشته ۱۲.۱ درصد و نسبت به اسفندماه همین سال ۵.۴ درصد افزایش نشان می‌دهد.

همچنین میزان سرمایه‌گذاری مدت‌دار به یک هزار و ۵۲۹.۹ هزار میلیارد ریال رسیده که نسبت به مهرماه سال گذشته ۳۰.۷ درصد و نسبت به اسفندماه سال قبل ۱۴.۷ درصد رشد نشان می‌دهد؛ در این میان آمارها حکایت از آن دارد که میزان قرض‌الحسنه به ۱۲۱.۸ هزار میلیارد ریال رسیده که نسبت به مهرماه سال قبل ۲۴.۲ درصد و نسبت به اسفندماه همین سال ۵.۵ درصد بوده است.

بر اساس آمارهای بانک مرکزی از خلاصه دارایی‌ها و بدهی‌هیا بانک‌های تجاری، بدهی به بانک مرکزی به ۱۸۰.۶ هزار میلیارد ریال رسیده که نسبت به مهرماه ۱۱.۸ درصد رشد را نشان می‌دهد؛ همچنین این رقم نسبت به اسفندماه سال گذشته، ۳۰.۱ درصد افزایش را به ثبت رسانده است.

در این میان میزان وام‌ها و سپرده‌های بخش دولتی ۸۱.۸ هزار میلیارد ریال و حساب سرمایه ۹۹ هزار میلیارد ریال بوده است.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:26 - 1395/09/22
حساب های دیداری یعنی چیه؟ لطفا کمی عامیانه تر بگید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج