رشد اقتصادی بریتانیا به یک درصد می‌رسد
۴۴۰۹۸۴
۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۹
۱۱۷۵ 
تحلیلگران اقتصادی بر این باور هستند که روند رشد اقتصادی بریتانیا در مسیر نامعلومی حرکت می کند و تبعات منفی برگزیت بر اقتصاد این کشور به تدریج در حال خودنمایی است.
خبرگزاری مهر: تحلیلگران اقتصادی بر این باور هستند که روند رشد اقتصادی بریتانیا در مسیر نامعلومی حرکت می کند و تبعات منفی برگزیت بر اقتصاد این کشور به تدریج در حال خودنمایی است.

به گزارش پایگاه خبری «نیوزنو»، براساس تازه ترین برآوردهای انجام گرفته بر روی رشد اقتصادی بریتانیا از سوی اتاق بازرگانی انگلیس، پیش بینی می شود رشد اقتصادی این منطقه در سال ۲۰۱۷ میلادی فقط ۱.۱ درصد باشد؛ این در حالی است که پیش از این در ماه سپتامبر رقم یک درصد پیش بینی شده بود.

همچنین این مقدار رشد در اقتصاد بریتانیا، کمترین رقم از بحران مالی جهان در سال ۲۰۰۸ میلادی به بعد محسوب می شود.

در همین حال چشم انداز رشد اقتصادی بریتانیا در سال جاری میلادی ۲.۱ درصد پیش بینی شده؛ این در حالی است که مطالعات انجام گرفته بر روی روند رشد اقتصادی منطقه بریتانیا حاکی از رشد ۱.۸ درصدی تولید ناخالص داخلی آن در سال ۲۰۱۸ میلادی است.

البته پیش از این تحلیل گران اقتصادی، رشد تولید ناخالص داخلی بریتانیا را در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۱.۸ درصد برآورد کرده بودند.

بر همین اساس، به دلیل آینده نامشخص بودن آینده خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به لحاظ اقتصادی و نیز افزایش تورم به دلیل کاهش ارزش پوند، سایه سنگینی از ابهام در رابطه با رشد اقتصادی بریتانیا بر سر این منطقه مستقر شده است.

این مسئله باعث شده که روند سرمایه گذاری در بریتانیا با کندی پیش رود و شماری از فعالان اقتصادی نسبت به سرمایه گذاری دست نگه دارند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج