رقابت موسیقی و ترانه در جوایز اسکار
۴۴۱۶۲۷
۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۲
۱۳۲۲ 
آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسامی فیلم‌های واجد شرایط برای رقابت در بخش اسکار موسیقی و ترانه‌های واجد شرایط برای حضور در بخش بهترین ترانه را اعلام کرد.
هنرآنلاین: آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسامی فیلم‌های واجد شرایط برای رقابت در بخش اسکار موسیقی و ترانه‌های واجد شرایط برای حضور در بخش بهترین ترانه را اعلام کرد.

 145 موسیقی فیلم برای رقابت در هشتاد و نهمین دوره جوایز اسکار واجد شرایط هستند.

فهرست آکادمی شامل موسیقی فیلم‌های "ددپول"، "آلیس آن سوی آینه"، "ترول‌ها"، "شعر شبانی آمریکایی"، "قدم زدن نیمه‌وقت و طولانی بیلی لین"، "سرکش: یک داستان از جنگ‌های ستاره‌ای" و... است.

موسیقی فیلم‌های "مهتاب"، "لا لا لند"، "شیر" و "اعداد و ارقام پنهان" هم واجد شرایط شناخته شده‌اند، در حالی که موسیقی یوهان یوهانسون برای فیلم "رسیدن" واجد شرایط شناخته نشده است. هر پنج فیلم امسال در جوایز گلدن گلوب در بخش بهترین موسیقی نامزد هستند.

استفاده بیش از حد از ترانه یا موسیقی‌ای که از قبل وجود داشته، از مواردی است که یک فیلم را از رقابت در بخش اسکار موسیقی محروم می‌کند.

اعضای رأی‌دهنده شاخه موسیقی آکادمی می‌توانند در بخش بهترین موسیقی می‌توانند بر اساس اولویت به نهایت پنج فیلم رأی بدهند. پنج فیلمی که بیشترین امتیاز را به دست آورده‌اند، به عنوان نامزدهای این بخش انتخاب می‌شوند.

سال گذشته 112 فیلم برای رقابت در بخش موسیقی جوایز اسکار واجد شرایط شناخته شدند و انیو موریکونه برای کار خود در فیلم "هشت نفرت‌انگیز" جایزه اسکار این بخش را برد.

آکادمی همچنین روز سه‌شنبه اسامی 91 ترانه واجد شرایط برای حضور در بخش بهترین ترانه جوایز اسکار امسال را اعلام کرد.

این فهرست شامل سه ترانه از فیلم "لا لا لند" (از جمله ترانه "شهر ستاره‌ها" که نامزد جایزه گلدن گلوب شده است) و فیلم‌های دیگر از جمله "اعداد و ارقام پنهان"، "شازده کوچولو"، "موانا"، "آواز بخوان" و "ترول‌ها" است که هر کدام با دو ترانه رقابت می‌کنند.

اعضای رأی‌دهنده شاخه موسیقی آکادمی، یک فهرست یادآوری و یک کپی دی‌وی‌دی شامل صحنه‌هایی از تمام ترانه‌های واجد شرایط موسیقی دریافت می‌کنند. اعضاء‌ پس از دیدن کلیپ‌ها می‌توانند بر اساس اولویت به نهایت پنج ترانه رأی بدهند. پنج ترانه که بیشترین تعداد رأی را به دست آورده‌اند، به فهرست نامزدهای نهایی اسکار ترانه راه پیدا می‌کنند. از هر فیلم نهایت دو ترانه می‌توانند نامزد اسکار شوند.

آکادمی سال گذشته 74 ترانه را برای حضور در بخش بهترین ترانه جوایز اسکار واجد شرایط دانست. در نهایت "نوشتن روی دیوار" از فیلم "اسپکتر" برنده اسکار این بخش شد.

اسامی نامزدهای هشتاد و نهمین دوره جوایز اسکار 24 ژانویه 2017 (5 بهمن) اعلام می‌شود. مراسم اهدای جوایز 26 فوریه (بامداد دوشنبه 9 اسفند به وقت ایران) در دالبی تیه‌تر در لس آنجلس برگزار و زنده از شبکه ای‌بی‌سی پخش خواهد شد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج