مخالفت اروپا با افزایش تعداد تیم‌های جام جهانی
۴۴۲۴۲۸
۲۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۳
۱۰۷۱ 
اتحادیه باشگاه‌های اروپا مخالفت شدید خود را با طرح رئیس فدراسیون جهانی فوتبال برای افزایش تعداد تیم‌های جام جهانی اعلام کرد.
 خبرگزاری تسنیم: جیانی اینفانتینو طبق وعده‌‌ای که پیش از انتخابش به عنوان رئیس فیفا داد، در تلاش است تعداد تیم‌های حاضر در جام جهانی فوتبال را از 32 تیم به 40 و در صورت امکان به 48 تیم افزایش دهد، طرحی که به شدت مورد مخالفت اتحادیه باشگاه‌های اروپا (ECA) قرار گرفته است. این اتحادیه با متهم کردن دبیرکل پیشین یوفا به تلاش برای قربانی کردن فوتبال به خاطر رسیدن به منافع مالی و سیاسی، با انتشار بیانیه‌ای مخالفت خود را با طرحی که اینفانتینو در ماه اکتبر ارائه کرد، اعلام کرده است.

در بیانیه‌ای ECA آماده است: اتحادیه باشگاه‌های فوتبال اروپا، مخالفت خود را با طرح گسترش جام جهانی فیفا اعلام می‌کند. جانی اینفانتینو، رئیس فیفا اخیراً چندین طرح را در خصوص افزایش تعداد تیم‌های جام جهانی فوتبال ارئه کرده که طبق آنها انتظار می‌رود این تغییرات برای جام جهانی 2026 اجرایی شود.

در ادامه این بیانیه آمده است: تعداد بازی‌هایی که همین حالا در طول یک سال برگزار می‌شود هم به میزانی غیرقابل قبول رسیده است به خصوص برای بازیکنان ملی‌پوش. از این رو هیئت اجرایی اتحادیه باشگاه‌های فوتبال اروپا، چنین طرحی را مردود می‌داند و به همین دلیل نامه‌ای به اینفانتینو ارسال و در آن به وی توصیه کرده که تعداد تیم‌های جام جهانی را در در دوره‌های بعدی این تورنمنت افزایش ندهد.

در همین حال کارل هاینتس رومنیگه، مدیر اجرایی باشگاه بایرن‌مونیخ و رئیس اتحادیه باشگاه‌های فوتبال اروپا، در مخالفت با افزایش تعداد جام‌های جهانی عنوان کرد: باید یک بار دیگر روی ورزش تمرکز کنیم. سیاست و تجارت نباید اولویت‌های انحصاری فوتبال باشند. در جهت احترام گذاشتن به منافع هواداران و بازیکنان، ما به فیفا توصیه می‌کنیم که تعداد تیم‌های جام جهانی را افزایش ندهد.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج