سکوت شهرداری به تخلفات مجتمع روشا
۴۴۹۸۹۵
۰۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۹
۱۱۴۶ 
رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به تبصره 7 ماده 100 قانون شهرداری‌ها که تکلیف برخورد با تخلفات ساختمانی را مشخص کرده است، گفت: تئوری مطرح شده توسط اسماعیل دوستی مبنی بر اغماض نسبت به تخلفات ساختمانی، آرامش شهر را از بین می‌برد و به نوعی «شهرفروشی» است.
خبرگزاری ایسنا: رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به تبصره 7 ماده 100 قانون شهرداری‌ها که تکلیف برخورد با تخلفات ساختمانی را مشخص کرده است، گفت: تئوری مطرح شده توسط اسماعیل دوستی مبنی بر اغماض نسبت به تخلفات ساختمانی، آرامش شهر را از بین می‌برد و به نوعی «شهرفروشی» است.

مجتبی شاکری در جریان سیصد و شانزدهمین جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه پرونده‌هایی که به ماده 100 می‌رود مربوط به بدو تولد یک ساختمان نیست، اظهار کرد: در لحظه لحظه ای که ساخت و ساز شکل می‌گیرد، پیش روی شهردار منطقه و ناحیه است ولی این تخلفات پس از اینکه ساختمان متولد می‌شود، آشکار شده و به کمیسیون ماده 100 ارجاع می‌شود.

وی با اشاره به تذکر خود مبنی بر تبدیل برخی از واحدهای پارکینگ طبقاتی عمار موسوم مجتمع تجاری روشا به واحدهای اداری و تجاری، گفت: از 18 ماه قبل که این مجتمع به جای یک باغ ساخته شد، طی تذکر مکتوب 10 بندی موضوع را پیگیری کردم. بخشی از این مجتمع رای قلع و قمع ماده 100 دارد که اجرا نشده است. شهردار منطقه و ناحیه و نیروهای شهربان کجا هستند که نسبت به این تخلفات واکنش نشان دهند؟

شاکری تصریح کرد: قطعا قانون بیش از ما برای شهروندان دلسوزی می‌کند و نباید با برخورد احساسی و عاطفی، ادعا کنیم اموال مردم توسط کمیسیون ماده 100 تضییع می‌شود. بنابراین این تئوری آقای دوستی که آرای قلع و قمع قابل اجرا نبوده و نیازمند بازنگری است، به نوعی بر هم زدن حال شهر است و باید از آن پرهیز شود.

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به ادعای سیاسی بودن ترافیک تهران که در چند روز اخیر مطرح شد، گفت: کسی برای این ادعا،  دلیل روشن ارائه نکرد و هیچ گزارش کارشناسی، نظرسنجی یا گزارش اطلاعاتی و امنیتی در این خصوص مطرح نشده است.

وی افزود: با نیت‌خوانی نباید افکار عمومی را مشوش کرد بلکه باید بتوانیم اظهارات خود را اثبات کنیم. اینکه گفته می‌شود رییس‌پلیس سابق راهور تهران عنوان کرده آنچه که عیان است، چه حاجت به بیان است، شاید ناشی از اختلافاتی باشد و دلیلی بر اثبات سیاسی بودن ترافیک محسوب نمی‌شود.

شاکری در بخش دیگر سخنانش ضمن گرامیداشت حماسه 9 دی، روز بصیرت اظهار کرد: در اسلام سنت خواندن زیارت وارث وجود دارد که ما را به گذشته تاریخی خود از دوره حضرت آدم (ع) متصل می‌کند و نشان از اهمیت درس‌ها و عبرت‌ها برای ما دارد. اما زمانی که از 9 دی و ماجرای فتنه صحبت می‌شود، عده‌ای چنان برخورد می‌کنند که گویی اظهارنظر و کنکاش در این رابطه، همچون هولوکاست، یک منطقه ممنوعه است و نباید به آن ورود کرد.

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با بیان اینکه فرزندان انقلاب باید درباره این مقطع از تاریخ کنکاش و بحث کنند، گفت: انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست و تنها بر پایه مکتب امام راحل (ره) باقی خواهد ماند. در جریان این انقلاب حتی چهره ای ناسازگار در جایگاه قائم مقام رهبری از صحنه کنار گذاشته می شود و رییس‌جمهوری ناسازگار را انقلاب به کنار می زند. این انقلاب آنقدر بزرگ است که باید بتوان همه مسئولین و کارگزاران را در قالب آن نقد کرد و نباید اجازه دهیم، عده‌ای مانع رمزگشایی شوند و مقطع «فتنه» را به یک حوزه ممنوعه تبدیل کنند.

این عضو شورای شهر تهران ضمن یادآوری شعارهای ساختارشکنانه که در جریان فتنه علیه قانون اساسی، ولایت فقیه و خطوط اصلی انقلاب اسلامی مطرح شد، گفت: حضور 85 درصدی مردم در انتخابات ۸۸ نیز بسیار دلنشین و در عین حال پر هیجان بود اما با نامه تهدیدآمیز و بدون سلام آقای هاشمی و اعلام پیروزی دروغین یکی از نامزدها پروژه از پیش طراحی شده تقلب و اردوکشی خیابانی شکل گرفت و هشت ماه شهر را در آشوب و اغتشاش فرو برد.

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به شعار «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» که توسط ساختار شکنان در سال 88 مطرح شد، گفت: اگر این شعار محقق می‌شد، امروز قطعا حلب آزاد نمی‌شد. این شعار از بنیان غلط بوده و به منزله «امت‌های مسلمان منهای یکدیگر» است. زمانی که شعار جبهه مقاومت سر می‌دهیم، حزب‌الله لبنان، حشدالشعبی ، انصارالله و نیروهای مردمی منسجم می‌شوند و می‌توانند حماسه‌ای نظیر حلب و آزادی خرمشهر رقم بزنند.
 
شاکری از رسانه ملی درخواست کرد عملکرد بهتری در زمینه نقد فتنه در ایام 9 دی داشته باشد و از این مساله عبور نکند تا معنای واقعی زیارت وارث و ارث بری امروز ما از مکتب امام نیز برای افزایش بصیرت محقق شود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج