رازهای دکوراسیونی در خانه های بدون پنجره
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۴۸۲۵۷۹
۰۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۱
۳۰۳۳۴
گاهی اوقات به دلیل محدودیت فضا در منزل، مجبور می‌شویم خودمان دست به‌ کار شویم و فضای مورد نیازمان را طراحی کنیم.
وب سایت چیدانه: گاهی اوقات به دلیل محدودیت فضا در منزل، مجبور می‌شویم خودمان دست به‌ کار شویم و فضای مورد نیازمان را طراحی کنیم. فرقی ندارد نیاز به یک اتاق کار یا یک اتاق خواب دیگر داشته باشیم، در هر حال هنگام اضافه کردن یک فضا در منزل، نمی‌توانیم تمام المان‌های مورد نیاز برای یک اتاق را داشته باشیم.
 
دلیل آن هم کاملا مشخص است؛ مطابقت نداشتن طراحی جدید با طراحی اولیه خانه، اصلی‌ترین دلیل به شمار می‌رود. یکی از المان‌های مهم در هر اتاق، وجود نور طبیعی است. البته حضور پنجره، نه فقط برای تامین نور بلکه برای زیبایی هر اتاقی امری ضروری است. در هر صورت اگر شما هم جزو کسانی هستید که بنا به دلایلی مجبور به اضافه کردن اتاق به فضای فعلی خانه‌تان هستید، این مطلب از چیدانه را از دست ندهید. در اینجا سعی داریم راهکارهایی را برای جبران کمبود پنجره در خانه بدون پنجره ارائه دهیم.

تعبیه پنجره کاذب در خانه بدون پنجره
 
خانه بدون پنجره، 9 راز دکوراسیونی که باید بدانید!

اولین قدم برای طراحی خانه بدون پنجره، در نظر گرفتن محل مناسب برای یک پنجره فرضی است. بعد از اینکه دیوار مناسب برای طراحی پنجره را انتخاب کردید، می‌توانید با نصب یک قاب پنجره، نصب پوستر منظره یا طبیعت دلخواه‌تان، این کمبود را جبران کنید. برای طبیعی‌ بودن پنجره کاذب، می‌توانید از پرده استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای زیبا جلوه دادن آن، از پرده‌های قدی و سرتاسری کمک بگیرید.

ایجاد یک نقطه کانونی در خانه بدون پنجره
 
خانه بدون پنجره، 9 راز دکوراسیونی که باید بدانید!

قدم دوم، به‌ وجود آوردن یک نقطه کانونی در فضاست. وقتی در اتاقی نقطه کانونی به‌وجود بیاورید، با وارد شدن به آنجا چشم شما ناخودآگاه درگیر نقطه کانونی می‌شود و همین امر سبب می‌شود، عدم حضور پنجره ملموس نباشد. برای ایجاد نقطه کانونی می‌توانید از تابلو، باکس یا شلف‌های دیواری استفاده کنید؛ البته طراحی باکس و شلف، ایده مناسب‌تری است. این عناصر علاوه بر زیبایی محیط، کارآیی ویژه‌ای نیز در فضاهای کوچک دارند.

طراحی نور مناسب در خانه بدون پنجره
 
خانه بدون پنجره، 9 راز دکوراسیونی که باید بدانید!

راهکار سوم، طراحی نور مناسب برای خانه بدون پنجره است. در انتخاب نور باید دقت ویژه‌ای داشته باشید. به دلیل محرومیت از نور طبیعی، باید نوری انتخاب شود که جایگزین نور روز باشد. بهترین نور، استفاده از لامپ‌های آفتابی در کنار مهتابی است. تلفیق این نورها روشنایی ملایمی ایجاد می‌کند که در طولانی‌مدت، چشم خسته نمی‌شود. علاوه بر استفاده از این نورها، باید از نورهای متمرکز مناسب در هر قسمت استفاده شود. تهیه  چراغ مطالعه برای تامین نور در زمان مطالعه یا نورپردازی روی عناصری مانند شلف‌های دیواری، برای نشان دادن زیبایی آنها، از جمله نورپردازی‌های کاربردی است.

استفاده از رنگ‌های روشن در خانه بدون پنجره
 
خانه بدون پنجره، 9 راز دکوراسیونی که باید بدانید!

راهکار چهارم، استفاده از رنگ‌هایی است که بیشترین بازتاب نور را دارند. رنگ‌هایی مانند سفید، شیری یا لیمویی، مناسب این محیط‌ها هستند. البته اگر تمایل به استفاده از رنگ‌های دیگر هم دارید، ایرادی در به کارگیری آنها نیست ولی باید از ملایم‌ترین تونالیته رنگی آن استفاده کنید. رنگ‌هایی مانند آبی آسمانی، یاسی روشن، صورتی روشن یا سدری روشن از جمله رنگ‌های پیشنهادی هستند.

طراحی و نصب آینه در خانه بدون پنجره
 
خانه بدون پنجره، 9 راز دکوراسیونی که باید بدانید!

راهکار پنجم، طراحی آینه در ابعاد مناسب خانه بدون پنجره است. وجود آینه امری ضروری در هر اتاق محسوب می‌شود. اما در اتاق‌های بدون پنجره آینه نقش اساسی‌تری دارد. آینه باید در محلی نصب شود که بتواند بیشترین نور را منعکس ‌کند. اگر اتاق کوچک است، آینه باید در جایی نصب شود که اتاق را بزرگ‌تر جلوه دهد. دقت کنید آینه در جایی قرار بگیرد که بازتاب وسایل اتاق در آن به حداقل برسد؛ زیرا انعکاس تصویر وسایل در آینه، اتاق را شلوغ‌تر نشان می‌دهد.

ایجاد یک جریان هوای مطلوب در خانه بدون پنجره
 
خانه بدون پنجره، 9 راز دکوراسیونی که باید بدانید!

راهکار ششم، به جریان انداختن هوای مطلوب در اتاق است. به‌وجود آوردن یک تهویه هوای مناسب، برای اتاق فاقد پنجره امری ضروری است. همین‌طور استفاده از پنکه به صورت دستی یا سقفی ایده ناب و خوبی است. تهویه هوا باید به صورتی باشد که افراد اذیت نشوند. باید وسیله مناسبی برای تهویه انتخاب شود که کمترین آلودگی صوتی را ایجاد کند. گردش هوا هم باید ملایم و گسترده صورت بگیرد.

استفاده از گیاهان در خانه بدون پنجره
 
خانه بدون پنجره، 9 راز دکوراسیونی که باید بدانید!

راهکار هفتم، انتخاب محل مناسب برای قرارگیری گیاه در خانه بدون پنجره است. تهیه گلدان و گیاهان سبز با گل‌های رنگی ایده‌ای فوق‌العاده است. علاوه بر تامین اکسیژن مورد نیاز در فضا، حضور گیاهان جلوه متفاوتی به اتاق می‌بخشد. اگر فضای اتاق کوچک‌تر از آن است که محلی روی زمین برای قرار دادن گلدان داشته باشید، از این ایده‌ ناب دست نکشید. شما به‌راحتی می‌توانید با استفاده از آویزهای سقفی در یکی از کنج‌های اتاق، طرح خود را اجرا کنید.

تهیه درهای شیشه‌ای برای خانه بدون پنجره
 
خانه بدون پنجره، 9 راز دکوراسیونی که باید بدانید!

راهکار هشتم، استفاده از درهای شیشه‌ای برای اتاق، ایده خلاقانه دیگری است. نکته مهم در انتخاب درهای شیشه‌ای که باید به آن توجه‌ ویژه‌ای داشته باشید، استفاده از شیشه مات و طرحدار است. این انتخاب شما علاوه بر تامین میزانی از نور اتاق، امنیت را برقرار می‌کند. در صورتی که تمایلی به در شیشه‌ای ندارید، می‌توانید فقط کتیبه بالای در را شیشه‌ای انتخاب کنید.

سقف آسمان برای خانه بدون پنجره
 
خانه بدون پنجره، 9 راز دکوراسیونی که باید بدانید!

راهکار نهم، طراحی سقف کاذب است. خوشبختانه سقف‌های کاذب زیبایی در بازار وجود دارند. شما می‌توانید از سقف کاذب با طراحی آسمان و منظره استفاده کنید. در صورتی که تمایل دارید از سقف‌های کاذب دیگر استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتما از نورپردازی مناسب برای سقف‌تان کمک بگیرید. البته انتخاب طرح آسمان، به فضا وسعت می‌بخشد و خلا پنجره را تا حدودی جبران می‌کند.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیان طب - فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تنورستان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر