3 روش سالم سازی غذاهای تنوری
۴۹۱۴۲۰
۱۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۴
۱۴۳۱۶ 
غذاهای گیاهی و تنوری یکی از خوشمزه ترین غذاها به ویژه در تعطیلات و مسافرت هستند، اما کباب کردن گوشت ممکن است مضراتی هم داشته باشد. برای سالم سازی غذاهای کبابی از سه روش زیر استفاده کنید.
ماهنامه سفره ایرانی: غذاهای گیاهی و تنوری یکی از خوشمزه ترین غذاها به ویژه در تعطیلات و مسافرت هستند، اما کباب کردن گوشت ممکن است مضراتی هم داشته باشد. برای سالم سازی غذاهای کبابی از سه روش زیر استفاده کنید.

غذاهای کبابی و تنوری را با سه روش زیر سالم سازی کنید!

مصرف زیاد گوشت قرمز به شکل کبابی و باربیکیو می تواند سبب افزایش میزان اسید آمینه های هتروسیکلیک شود. محققان می گویند میزان اسید آمینه های هتروسیکلیک آزاد شده از گوشت قرمز، به روش پخت گوشت و میزان دمایی که می بیند و حتی مدت زمان پخت بستگی دارد.
 
به گفته یک کارشناس تغذیه، در طول روند متابولیسم اسید آمینه های هتروسیکلیک، چرب، پروتیین و DNA اکسید می شود و استرس اکسیداتیو به وجود آمده باعث ایجاد اختلال در فعالیت های بیولوزیک می شود و احتمال ابتلا به ناراحتی های قلبی، عروقی و سرطان را بالا می برد.
 
3 روش سالم سازی غذاهای تنوری

غذاها را طعم دار کنید

طعم دار کردن مواد غذایی با آب مرکبات یا ادویه می تواند باعث کاهش آزاد شدن ترکیبات مضر در غذاهای تنوری شود.

چربی ها را جدا کنید

هر چقدر که تماس چربی ها با دود و آتش بیشتر باشد، ترکیبات خطرناک و مضر بیشتری هم وارد مواد غذایی تان می شود. پس تا جایی که می توانید، چربی گوشت ها را پیش از تنوری یا کباب کردن آن ها بگیرید.

با دمای پایین و به آرامی غذاها را تنوری یا کباب کنید

شما می توانید با پایین آوردن دما و سرعت پخت، مواد غذایی تان را کاملا مغزپخت کنید. با این شیوه سلامتی تان کمتر در معرض خطر قرار می گیرد.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج