رقابت اصغر فرهادی، نیکول کیدمن و دیگران
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
لاله زار مال_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۴۹۲۷۱
۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۹
۴۳۳۵۸
برگزارکنندگان جشنواره کن چهارشنبه صبح اسامی همکاران استیون اسپیلبرگ رئیس داوران بخش مسابقه اصلی این دوره جشنواره را اعلام کردند.
خبرآنلاین: برگزارکنندگان جشنواره کن چهارشنبه صبح اسامی همکاران استیون اسپیلبرگ رئیس داوران بخش مسابقه اصلی این دوره جشنواره را اعلام کردند.

تی‌یری فرمو مدیر عامل جشنواره کن گفت: «ما تنها یک معیار داریم، معیاری که پیش از این درمورد انتخاب رئیس داوران بخش مسابقه اصلی نیز لحاظ کردیم و آن معیار، مشروعیت است. درمورد داوران این بخش، استیون اسپیلبرگ در مرکز است و گروهی چهره‌های مطرح  در کنار او هستند.»

او افزود: «ما کلی فیلمساز داریم که از سراسر دنیا به کن می‌آیند. آن‌ها باید مطمئن باشند کسانی که قرار است درمورد جوایز تصمیم بگیرند، مشروعیت داشته باشند و به کاری که انجام می‌دهند احترام بگذارند.»فرمو به همین دلیل داوران بخش مسابقه اصلی جشنواره کن 66 را از میان تعدادی از برندگان جوایز سینمایی که چهره‌های محترم و همیشگی کن هستند، انتخاب کرده است.

آنگ لی فیلمساز برنده اسکار که اواخر پارسال برای فیلم «زندگی پی» برنده اسکار کارگردانی شد و اسپیلبرگ را در این بخش شکست داد، در بخش مسابقه اصلی به او می‌پیوندد.
 
در بخش بازیگری، کریستوف والتس بازیگر برنده جایزه بازیگری از کن و برنده دو جایزه اسکار و نیکول کیدمن بازیگر برنده اسکار هم حضور دارند. کیدمن پارسال فیلم «گزارشگر» را در بخش مسابقه اصلی داشت.
 
پیش از این گفته می‌شد «گریس از موناکو» تازه‌ترین فیلم کیدمن که در آن نقش گریس کلی بازیگر و بعدها پرنسس موناکو را بازی کرده، در بخش مسابقه اصلی این دوره کن حضور دارد. شرکت واینستین این فیلم را 27 دسامبر روانه سینماها می‌کند تا بخت رقابت در جوایز اسکار امسال را داشته باشد.
 
کریستیان مونگیو فیلمساز رومانیایی که سال 2007 برای فیلم جنجالی «چهار ماه، سه هفته و دو روز» برنده جایزه نخل طلایی شد و پارسال هم فیلم «آن طرف تپه‌ها» به کارگردانی او در کن جوایز بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر زن را دریافت کرد، دیگر داور بخش مسابقه اصلی این دوره جشنواره است.
 
لین رمزی فیلمساز زن اسکاتلندی و یکی دیگر از چهره‌های آشنا در کن هم در جمع داوران حضور دارد. اولین فیلم او با عنوان «Ratcatcher» سال 1999 در بخش نوعی نگاه کن نمایش داده شد و فیلم بعدی او «Morvern Callar» در 2002 جایزه جوانان جشنواره را برد.
 
«باید درمورد کوین صحبت کنیم» دیگر ساخته رمزی با بازی تیلدا سوئینتن سال 2011 برای اولین بار در دنیا در بخش مسابقه اصلی کن نمایش داده شد و بعدها یکی از فیلم‌های موفق فصل جوایز بود.

نائومی کاواسه فیلمساز ژاپنی سال 1997 با فیلم «سوزاکو» که در بخش دو هفته کارگردانان کن نمایش داده شد، جایزه دوربین طلایی را برد و حدود یک دهه بعد «جنگل سوگواری» ساخته او جایزه بزرگ کن را برد.

دانیل اوتوی بازیگر فرانسوی که در 1996 برای فیلم «روز هشتم» برنده جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره کن شد، نماینده فرانسه در میان داوران بخش مسابقه اصلی است و ویدیا بالان ستاره هندی داوران این بخش را کامل می‌کند.

تازه‌ترین ساخته‌های رومن پولانسکی، برادران کوئن، استیون سودربرگ، پائولو سورنتینو و اصغر فرهادی از مطرح‌ترین فیلم‌های بخش رسمی جشنواره کن 2013 هستند. فرهادی با فیلم فرانسوی «گذشته»‌ در بخش مسابقه اصلی رقابت می‌کند.

همان طور که قبلا اعلام شد جین کمپیون کارگردان برنده جایزه نخل طلای کن رئیس داوران بخش فیلم‌های کوتاه و سینه فونداسیون است.

اودری توتو بازیگر فرانسوی اجرای مراسم افتتاحیه و اختتامیه شصت و ششمین جشنواره فیلم کن را به عهده دارد که 15 مه (25 اردیبهشت) با درام «گتسبی بزرگ» به کارگردانی باز لورمان آغاز می‌شود و 26 مه (5 خرداد)  با تریلر فرانسوی «زولو» ساخته ژروم سال به پایان می‌رسد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
روشا فارمسی_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
تنورستان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیان طب - فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
شفا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر صالحی_فوتر