عربستان امنیت زائران ایرانی را تضمین کرد
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
ادیب_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_2
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۵۰۰۳۱۶
۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۵
۲۸۳۰۲
قاضی عسکر در نشست مشترک خبری با سرپرست سازمان حج و زیارت درباره تضمین امنیت زائران در عربستان گفت: درباره آنچه قابل پیش بینی است امنیت، عزت و کرامت زائران در تفاهمنامه آمده است.
خبرگزاری صدا و سیما: حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر در نشست مشترک خبری با سرپرست سازمان حج و زیارت گفت: فریضه حج در روایات ما یکی از ارکان دین است وشیعیان و اهل تستن به برگزاری اهتمام فراوان دارند اما به دلیل مشکلات و حوادثی که در منا و مسجدالحرام داشتیم به‌رغم تلاشی که کردیم سال گذشته مردم از حج محروم شدند.

وی گفت:‌ در این مذاکرات خواسته‌های مردم، مسئولان و در راس آن مقام معظم رهبری در اولویت قرار داشت و بیشتر این خواسته‌ها در توافق نهایی محقق شد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به اینکه گفتگوها با استدلال و منطق انجام شد افزود: در زمینه حفظ عزّت و کرامت و مراعات امنیت زائران ایرانی، مشکلاتی که در سال‌های گذشته داشتیم مطرح و در تفاهم نامه‌ای که امضا شد، آن‌ها اذعان کردند که راحتی، عزّت، کرامت و امنیت حجاج را در زمانی که در عربستان هستند به عهده بگیرند و تامین کنند.

قاضی عسکر همچنین درباره برگزاری دعای کمیل و مراسم روز برائت از مشرکین نیز گفت: کلیات آنچه مورد نظر بوده آن است که در محل سکونت و جاهایی که به حجاج ایرانی تعلق می‌گیرد برگزاری تجمع‌ها و مراسم دعا بلامانع است در دور بعدی مذاکرات به صورت ریزتر به آن خواهیم پرداخت.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی گفت: با توافقی که صورت گرفته است در این بخش نیز این مشکلات برداشته خواهد شد.

دیه شهدا پرداخت خواهد  شد

قاضی عسکر درباره دیه شهدای مسجدالحرام و منا، گفت: در حوادث حج گذشته شهدای مسجد الحرام و منا بنا بر قول پادشاه عربستان به صورت قطعی هدیه‌ای که قرار بوده است پرداخت شود و دیه‌ای هم از طرف شرکت بن لادن به خانواده شهدای مسجدالحرام تعلق می‌گیرد.

حجت‌الاسلام قاضی عسکر درباره هواپیماهای اعزامی گفت: مثل سالیان  گذشته نیمی با پروازهای ایرانی و نیمی با پروازهای سعودی اعزام می‌شوند و از هفته آینده کارشناسان ما اعزام می‌شوند تا درباره جزئیات گفتکو کنند.

وی تاکید کرد: تمهیدات لازم در مسائل اجرایی اندیشیده شده است، آموزش‌های الکترونیک و جلسات حضوری بیشتری برای زائران برگزار می‌کنیم و مثل همیشه بهترین و منظم‌ترین حج را زائران ایرانی به جا خواهند آورد.

قاضی عسکر درباره تضمین امنیت زائران در حوادث عربستان گفت: ممکن است در هر کشوری حوادث غیر مترقبه پیش بیاید که نمی‌توان در موارد ناخواسته تضمینی گرفت؛ اما درباره آنچه قابل پیش بینی است امنیت، عزت و کرامت زائران در تفاهمنامه آمده است.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت درباره آخرین وضع دو کارمند فرودگاه جده عربستان نیز گفت: هزار ضربه شلاق، اخراج از کار و چهار سال زندان برای آن‌ها حکم قاضی بوده است که هم اکنون در زندان هستند، هر چند در مذاکرات نیز مطرح شد ما خواستار اشد مجازات برای آن‌ها بودیم.

حجت الاسلام قاضی عسکر در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره دستبندهای الکترونیکی برای زائران ایرانی گفت: در پرداختن به این خبر واقعیت تحریف شد زیرا دستبند الکترونیکی طرح ما بود؛ این دستبند مثل دستبند زندانی‌ها نیست بلکه این دستبندها هم اکنون نیز در کشورهای غربی برای ارائه گزارش فشار خون و حال افراد طراحی شده است.

وی افزود: از آنجا که بیشتر زائران ما سالمند هستند، با این دستبندها که سوابق بیماری آن‌ها را نیز ارائه می‌کند می‌توانیم از وضع آن‌ها نیز باخبر شویم که اگر اتفاق یا عارضه‌ای برای آن‌ها رخ داد مطلع شویم، ضمن اینکه این دستبندها الزامی نیست.

در حج و عمره و سفرهای زیارتی دنبال سودگیری و سودخواهی نیستیم​

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اینکه آیا این توافقنامه تاثیری در دیپلماسی دارد گفت: در گذشته نیز مطرح کردیم که ما مسئله حج را از روابط سیاسی دو کشور جدا می‌دانیم چون حج واجب است نمی‌توانیم اگر در روابط سیاسی مشکلی پیش آمد حج را تعطیل کنیم؛ اما امیدواریم دیپلماسی حج باعث تقویت دیپلماسی عمومی شود.

وی همچنین درباره طولانی شدن مذاکرات گفت: توافقات یک سال طول نکشید، در دو دوره مذاکرات با گفتگوهای منطقی، توافق حاصل شد.

 قاضی عسکر افزود: سال گذشته نیز در امور کنسولی مشکلاتی بود، امسال پس از دعوت‌نامه وزیر حج عربستان به وزیر فرهنگ و ارشاد، بلافاصله جواب داده شد و در زمان مقرر در مذاکرات شرکت کردیم و خواسته مردم و مسئولان را منطقی مطرح کردیم و آن‌ها نیز قبول کردند.

حجت الاسلام قاضی عسکر درباره عمره نیز گفت: توافق امضا شده برای عمره ملاکی خواهد بود که اگر موارد تفاهمنامه اجرایی شود و مشکلی در حج نباشد زمینه برای عمره نیز فراهم خواهد شد.

وی افزود: با شناختی که از وزیر فعلی حج عربستان دارم و تخصص ایشان در حج و عمره، امید داریم آنچه در توافقنامه آمده است انجام شود، ضمن اینکه با توجه به محکومیت خاطیان فرودگاه جده امیدواریم برای سفر عمره نیز زمینه فراهم شود.

وی درباره هزینه حج نیز گفت: بنا بر تاکیدات امام (ره) و مقام معظم رهبری، در حج و عمره و سفرهای زیارتی دنبال سودگیری و سودخواهی نیستیم، در سال‌های قبل نیز اینگونه عمل کردیم یعنی بنابر قیمت تمام شده به مردم اعلام می‌کردیم، همانطور که دو سال قبل دو میلیون تومان به مردم برگردانده شد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت افزود: امسال نیز بنابر قیمت تمام شده هزینه حج را اعلام می‌کنیم اما بنابر تغییر قیمت ارز و خدماتی که در عربستان تغییر قیمت دارند قیمت تمام شده از مردم گرفته می‌شود.

روادید زائران خانه خدا در سال ۹۶ الکترونیکی صادر می‌شود

سرپرست سازمان حج و زیارت گفت: به علت فعال نبودن سفارت فعال در ایران و عربستان روادید زائران خانه خدا به صورت الکترونیکی صادر می‌شود.

حمید محمدی افزود: در این روش، اطلاعات حجاج در سامانه حج عربستان ثبت و پس از تأیید نهائی در ایران، چاپ می‌شود و این برگه به منزله ویزای حجاج است و در گذرنامه برچسب روادید درج نخواهد شد.

سرپرست سازمان حج و زیارت همچنین مسئله امنیت را دغدغه نظام و مردم دانست و  گفت: در یکی از بندهای تفاهم بر موضوع امنیت تاکید شده است و آن‌ها مسئولیت امنیت را پذیرفته‌اند.

وی افزود: مصادیق امنیت تعریف شده است و در منا نیز تدابیر خوبی را مثل زمانبدی حرکت کاروان‌ها و افزایش سطح خیابان محل حادثه منا اندیشیده‌اند که امسال نیز ادامه دارد.

محمدی همچنین برخورد شایسته با حجاج را از مصادیق تعریف شده در امنیت حجاج برشمرد.

سرپرست سازمان حج و زیارت گفت: از هفته اول فروردین اولویت‌های حج ۹۶ اعلام و از هفته سوم فروردین نام‌نویسی‌ها انجام می‌شود.

محمدی افزود: کارهای اجرایی از مدت‌ها پیش آغاز شده است و گروه‌های مسکن و تغذیه احتمالا از هفته آینده به عربستان اعزام می‌شوند.

وی مذاکرات حج را فارغ از مسایل سیاسی دانست و گفت: جلسات متعددی برگزار شد.

سرپرست سازمان حج و زیارت همچنین درباره خدمات کنسولی و ضرورت آن گفت: توافق شده است تا ١٠ کارشناس کنسولی در عربستان مستقر شوند تا خدمات مورد نیاز کنسولی را به حجاج ارائه کنند.

محمدی درباره هزینه نهایی اعزام به حج گفت: سهم زیادی از هزینه‌ها مربوط به اقامت و حمل و نقل است و با اعزام تیم‌های کارشناسی و عقد قرارداد هزینه نهائی مشخص می‌شود.

سازمان حج و زیارت دیروز اعلام کرد: متعاقب مذاکرات حج سال آینده با وزارت حج عربستان، و با اطمینان از تأمین انتظارات مورد نظر و با عنایت به تأکیدات مقام معظم رهبری، مسئولان محترم نظام جمهوری اسلامی ایران و مردم شهید پرور و بزرگوار ایران اسلامی، در خصوص تحقق حجی عزت مندانه مبتنی بر امنیت، عزت و کرامت حجاج عزیز کشورمان و فراهم شدن بستر ارائه خدمات مرتبط در حوزه های کنسولی، پزشکی و سایر خدمات مورد نیاز، با استعانت از خداوند متعال شرایط لازم برای تشرف بیش از ۸۵ هزار نفر از حجاج جمهوری اسلامی ایران در حج سال ۱۳۹۶ مهیا شده است. 
انتشار یافته: 33
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:20 - 1395/12/28
خسته نباشید. اجر شما با خدا
Netherlands
19:27 - 1395/12/28
واقعا جای تاسفه.
ای قوم به حج رفته کجایید کجایید
معشوق همینجاست بیایید بیایید

معشوق تو همسایه دیوار به دیوار
در بادیه سرگشته شما در چه هوایید
پاسخ ها
خوزستانی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۸
أحسنت
Iran, Islamic Republic of
19:39 - 1395/12/28
عربستان دلش نه به حال مردم ما سوخته و نه ناراحت از اینکه عده ای مسلمانان محروم میشن از زیارت فقط و فقط دنبال درآمدی هست که از این قبل داره حالا به هر مبلغی میخواد باشه چون تروریستهایی که پرورش میده خرج دارن
Germany
19:53 - 1395/12/28
همه این توضیحات جواب خون شهدا نمیشه ....
Iran, Islamic Republic of
19:59 - 1395/12/28
میگن کسی که خوابه می شه راحت بیدارش کرد. ولی کسی که خودشو به خواب زده هرگز
Iran, Islamic Republic of
19:59 - 1395/12/28
به مخالفین حج بگین امسال دو میلیون نفر از ایران رفتند ترکیه
لابد این افتخاره
پاسخ ها
خوزستانی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۸
نه خير اون هم از نظر ما اشتباهه رفتن ولی حداقل کسانیکه میرن ترکیه دوتا منظره قشنگ و طبیعت و جاهای متفاوت و سیاحتی میبینند ولی کسانی که رفتن حج نصفشون شهید شدند و اینا همشون عزیزان ما و ایران زمین بودند واقعا تا الان اینهمه بلاسرمون آوردن حتی عاملانشو مجازات نکردند درضمن واسه چی پولمون رو بریزین در جیب وهابی هایی که بعد قصد کشتنمون رو داشته باشند !؟
Iran, Islamic Republic of
20:09 - 1395/12/28
احتمالا"کارشناسا که میخوان برن از حجاج بیشترن خونه خدا را در همین نزدیکی بجوی فقیر گرسنه .بچه یتیم زنان کار بچه های کار و این همه جوان بیکار پس پولتون هزینه اینا کنید انگار خانه خدارا زیارت کردین
Iran, Islamic Republic of
20:10 - 1395/12/28
حاجی رفتی خدارو ازنزدیک دیدی سلام گرم مافقرا رایرسون کعبه همینجاست کشورت مردمت حاجی زیارتت قبول مواظب اعلیحضرت ال سعودباش
Iran, Islamic Republic of
20:30 - 1395/12/28
با سلام با توجه به حادثه ی منا وجلو گیری از حوادث مشابه بهتر است به کلیه ی ضاعران حج آموزش لازم توسط کارشناسان انجام گردد آموزشهای مانند چراغ راهنما زرد قرمز سبز در خیابانهای منا نسب گردد آن هم لیزری که دید زیاد داشته باشد بنظر بنده می توان براحتی همه را در هر زبانی یا بی سوادی هم باشد قانع کرد که جلوتر خطر است نروند واین خاسته عملی شود خیلی بهتر و پیشگیری تر میگردد متشکر
Iran, Islamic Republic of
20:32 - 1395/12/28
خیلی زحمت کشیدید ما راضی نبودیم خدا هم همینطور کی راضی میشود برای دیدن خانه ای که ندارد باید از ملک سلمان اجازه گرفت .
آل سعود خود فرعون است و خدا ناراحت از این بابت
Iran, Islamic Republic of
20:44 - 1395/12/28
سیاست ما عین دیانت ما ودیانت ما عین سیاست ماست .اصلا خود حج برای چیست ایا نه برای وحدت مسلمین وبرائت از مشرکین این چه حجیست که با تزریق پول ونادیده انگاشتن جنایتهای این قوم تایید کننده وپشتیبان انان باشیم تا همچنان سلاحهای مرکبار وبمبهای اتشین خریداری کرده وسر برادران وخواهران مظلوممان در یمن و دیگر دول مسلمان بریزند.
Iran, Islamic Republic of
20:44 - 1395/12/28
الان دقیقا نفهمیدم ما با اونا مشکل داریم یا اونا با ما مشکل دارن
Iran, Islamic Republic of
20:49 - 1395/12/28
چی چی رو خسته نباشید، ما نوبت داریم و نمی رویم. پول بریزیم تو حلق این وهابیهای وحشی که علیه مردم خودمون و بدبخت بیچاره های عالم شمشیر بکشن؟
Iran, Islamic Republic of
20:50 - 1395/12/28
پول ما چقدر میارزه ؟به بهانه وجوب جهنم را به ایرانی تحمیل نکنید.
Iran, Islamic Republic of
20:55 - 1395/12/28
مگر امام صادق در جواب مردی که شترهایش را به خلیفه زمان برای سفر حج اجاره داده بود ودر مقابل سئوال حضرت که پرسیده بود ایا دوست داری خلیفه جور درسلامت باشد یا خیر واونیز گفته بود تا زمانی که برگشته وطلبم را بگیرم دوست میدارم خلیفه در قیدحیات باشد نفرمودن پس تا انزمان تو نیز شریک ظلم وجنایتهای خلیفه هستی زیرا با او همراهی وراضی به زمامداریش هستی .تازه انکه یک سفر معنوی بود حالا گرچه ظاهر پس امروز وبعد از گذشت یکسال از این همه ددمنشی وقساوت که در حق مردم مظلوم ومسلمان یمن میشود این سفر با این حجم واینهمه تزریق پول وهمچنین سکوت وبی تفاوتی و عدم دفاع از برادران وخواهران مسلمان چه تعبیر وتوجیه و صورتی دارد و ایا واقعا از این بابت تکلیفی وانتظاری از مسئولین ما نمیرود وایا فقط میبایست راه عافیت و عبادت خویش را در پیش گرفته ودیانت را از سیاست جدا فرض نماییم .پس تکلیف چه میشود یاری رساندن به مسلمان چه میشود اجابت فریاد تظلم ودادخواهی برادران وخواهران مسلمانمان چه میشود .پس وجدان این وسط چه جایگاهی دارد
Iran, Islamic Republic of
21:09 - 1395/12/28
مگه قبلا تضمین نبود ؟
Iran, Islamic Republic of
21:50 - 1395/12/28
واقعا متاسفم برای مردمی که هرجور حقارت و بلا سرشون میارن باز هم میخوان برن مکه
مگه خدا تو مملکت خودمون نیست
Iran, Islamic Republic of
22:22 - 1395/12/28
خون بهای شهید خداست مگر به خانواده معظم شهدای ما در هشت سال دفاع مقدس و یا مدافعین حرم دیه تعلق گرفت یا میگیرد چرا نام شهید را لوث میکنید خدا ازتون نگذره این دیه حتما حق جانباختگان منا و مهاجران الی الله است لکن با واژه شهید نباید اینجا بازی کنید فراموش نکنید که شهیدان در دنیا و قیامت از شما سوال خواهند کرد
Iran, Islamic Republic of
00:53 - 1395/12/29
پولتان راببرید دو دستی بدهید به عربستان تا انها روز بروز بهتروقدرتمندترشوندوتوان حمله به یمن حمایت ازداعش،کشتن زائران وتعرض به هم وطنان ماراداشته باشند،دمتون گرم وزیارت قبول حاجی،ازدولت هم تشکرمی کنیم که مشکلات مردم رادرک ومرتفع میکنند.
Iran, Islamic Republic of
01:03 - 1395/12/29
دیه حجاج 96 روهم آماده کنیدبه عربستان هیچ اعتمادی نیست
Iran, Islamic Republic of
01:25 - 1395/12/29
قربون خدا بشم. یا زهرا چی کشیدی تو مدینه. مکه تعطیل. باید پرچم یا زهرا بر فراز خانه هک شود انشاءالله هر وقت با کارت ملی شود میریم خانه خدا
Iran, Islamic Republic of
01:28 - 1395/12/29
عربستان اول بره امنیت خودشو تامین کنه بعد به فکر تامین امنیت رائران باشه ، عربستان هر روز هدف موشک های انصارالله قرار میگیرد
Iran, Islamic Republic of
04:53 - 1395/12/29
برید اما ریالی خرید نکنید.زمانی که اقوامت از نداری بی ابرو میشن چه حجی .باپول حج برای پنج تا دختر میشه جهاز خرید میشه دوتا خوانواده روخونه دار کرد میشه پنج نفرو سرکارگذاشت میشه خرج یک سال چهل تا بچه یتیمو داد وخیلی کارای دیگه
Iran, Islamic Republic of
06:42 - 1395/12/29
این اون توافق قول داده شده و مطابق و تامین کننده عزت و شرف اسلامی-ملی نبود. این توافق به نفع عربستان بود. کجاست اون گفته که باید مدیریت حج بر عهده همه ی کشورهای شرکت کننده من جمله ایران باشد؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
14:45 - 1395/12/29
واسه مسئولای بی لیاقتمون متاسفم
Iran, Islamic Republic of
16:44 - 1395/12/29
آقا آمار کشته شده های نوروز اعلام شده که امسال کمتر از سال های قبله، قراره بقه کشتارها تو عربستان انجام بشه
Iran, Islamic Republic of
21:04 - 1395/12/29
خبری بود که ما را ناراحت کرد.
سرزمین وحی دراسارت ال امیه و ال فرعون است ورفتن به انجا هیچ مزیتی ندارد و فقط مشروعیت بخشیدن به این جنایت است.
خدایا ابراهیمی دیگر و بت شکنی دوباره ارزوست
Iran, Islamic Republic of
21:13 - 1395/12/29
مخالفین حج مخالفین قرآنند،پس شکر زیادی نخورین
Iran, Islamic Republic of
00:58 - 1395/12/30
به مخالف ترکیه رفتن بگید ترکیه هر چی باشه به ایرانی جماعت احترام میگذاره یعنی هر کسی عمودی به اونجا بره افقی بر نمیگرده ولی عربستان دشمنیش با ایرانی از چند ها قرن پیشه
Iran, Islamic Republic of
17:51 - 1395/12/30
پاسخ به امین
از این موضع گیری سخیف و بدون تعقل ادم ناخوداگاه یاد موضع خوارج در جنگ صفین که قرانهای روی نیزه را بیشتر باور داشتند می اندازد شرم باد بر کسانی که وقیحانه و در حد عقل و برداشت سطحی خود نظر میدهند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیان طب - فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
اورانوس_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر صالحی_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک النا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تنورستان_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر