مهدی هاشمی: از «علی‌البدل» رضایت نداشتم
۵۰۸۳۷۴
۱۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۰
۷۰۴۲ 
سال‌ها پس از همکاری مهدی هاشمی و سیروس مقدم در سریال «کوچک جنگلی» این دو، بار دیگر در سریال «علی‌البدل» همکاری کردند، همکاری‌اي که ظاهرا نتیجه آن از نظر مهدی هاشمی خیلی پذيرفتني نیست.
روزنامه شرق - بهناز شیربانی: سال‌ها پس از همکاری مهدی هاشمی و سیروس مقدم در سریال «کوچک جنگلی» این دو، بار دیگر در سریال «علی‌البدل» همکاری کردند، همکاری‌اي که ظاهرا نتیجه آن از نظر مهدی هاشمی خیلی پذيرفتني نیست. به‌عنوان بازیگر این مجموعه، انتقاداتی به چگونگی نگارش متن مجموعه وارد است. چند روز پس از پایان ‌پخش «علی‌البدل» با مهدی هاشمی صحبت کوتاهی داشتیم که در ادامه می‌خوانید:
 
مهدی هاشمی: از فیلم‌نامه «علی‌البدل» رضایت نداشتم

‌پیش از این زمانی که درباره کیفیت فیلم‌نامه در مجموعه‌های تلویزیونی صحبت می‌کردیم، نقد شما بیشتر متوجه زمان بسیار کم برای نگارش فیلم‌نامه‌ها و در نهایت کیفیت پایین آنها بود، زمانی که پشت صحنه سریال «علی‌البدل» پخش شد و صحبت‌های شما درباره کلیت ساخت مجموعه را شنیدم، تصور می‌کنم در مرحله اول فیلم‌نامه‌ این سریال برای شما رضایت‌بخش بوده.

مشکلی که درباره فیلم‌نامه‌ها گفتم همچنان وجود دارد و در این سریال هم وجود داشت. صحبت‌های من در پشت صحنه سریال مربوط به چند قسمت ابتدایی بود و ذهنیتی درباره کلیت کار نداشتم چراکه متن هم‌زمان نوشته می‌شد و اینجا هم مشکلی که درباره کیفیت پایین سریال‌ها گفتم، وجود داشت. متأسفانه «علی‌البدل» هم دچار پراکنده‌گویی بود و در ١٣ قسمت، داستان تازه از قسمت هفت یا هشت سریال آغاز شد. برای ساخت این سریال زحمت زیادی کشیده شد، اما متأسفانه فیلم‌نامه در شخصیت‌پردازی مشکل داشت و همه‌چیز تکه و پاره بود و آخر هم ‌جور بدی تمام شد و من از متن رضایت نداشتم و برای من پخش ناامیدکننده‌ای بود. امیدوارم دفعات بعد به متن دقت بیشتری داشته باشند یا دست‌کم سعی کنند متن را هم‌زمان با تصویربرداری ننویسند.

‌پس می‌توان گفت همکاری خوبی برای شما نبود؟

گروه بسیار خوبی بود و آدم‌های بسیار خوبی کنار هم جمع شدند. اما اگر می‌دانستم روند داستان به این شکل است، بازی نمی‌کردم.

‌مدت‌هاست که درباره ارتقای کیفی مجموعه‌های تلویزیونی صحبت می‌شود و ظاهرا قصدي براي بهبود این شرایط وجود دارد، به نظر شما در سال‌های اخیر این پیشرفت ملموس بوده یا خیر؟

همان‌طور که اشاره کردید، قصد بهبود فیلم‌نامه‌ها هست، اما عملا هرآنچه دیده می‌شود افت کیفی فیلم‌نامه‌هاست. نمی‌دانم چرا متوجه نیستند فیلم‌نامه بخش بسیار مهمی از روند ساخت سریال است و باید بیشتر به آن بها داده شود و فیلم‌نامه خوب طبعا شوقی برای بازیگر ایجاد می‌کند تا تلاش بیشتری انجام دهد. از طرفی متأسفانه در سینما و تلویزیون افرادی حضور دارند که مأموریت آنها دست‌کاری فیلم‌نامه‌هاست و به‌نوعی مأمور خراب‌کردن فیلم‌نامه‌ها هستند و به بهانه تغییر در فیلم‌نامه، اساس و ساختار آنها را به هم می‌ریزند، کسانی که در طول کارشان یک فیلم‌نامه خوب ننوشته‌اند و وظیفه آنها تغییر فیلم‌نامه‌هاست! خب طبیعی است که نتیجه چه می‌شود؛ وگرنه فیلم‌نامه خوب کم نداریم.

‌آقای عیاری درصدد ساخت سریال است، خبرهایی از احتمال حضور شما در این مجموعه شنیده می‌شود. آیا بار دیگر شما را در اثری از کیانوش عیاری می‌بینیم؟

آقای عیاری کارگردان بزرگ و منحصربه‌فردی است. خوشحالم که این فرصت را داشتم تا با او همکاری کنم و هر زمان که بار دیگر این اتفاق بیفتد، باعث شادي و خوشحالي است. آقای عیاری درحال‌حاضر مشغول فراهم‌کردن مقدمات ساخت این مجموعه است و حضورم در این سریال قطعی نیست اما دوست دارم با او همکاری کنم.

‌درحال‌حاضر مشغول چه کاری هستید؟

چهارماه‌ونیم است که مشغول همکاری با آقای سعید سلطانی در سریال «در جست‌وجوی آرامش» هستم که احتمالا نام سریال تغییر خواهد کرد و همچنان دو ماه از تصویربرداری باقی مانده است. یکی از نقش‌های محوری مجموعه را بازی می‌کنم و تا اینجا همه‌چیز خوب پیش رفته و از کار راضی‌ام
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
United Kingdom
13:51 - 1396/01/17
واقعاًهنرمندانی مثل آقایان فخیم زاده،هاشمی،رمضانی فر....وووچقدربدبخت وضعیف شده اندکه درهمچین سریالهای آبکی بازی میکنند
Iran, Islamic Republic of
23:13 - 1396/01/17
سریال مزخرفی وچرت بود همش حیف برق که پای همچین سریالهایی بسوزه هنوز پایتخت بهتر از این بود
Iran, Islamic Republic of
23:48 - 1396/01/17
ازبی پولیه از بیکاری که کل جامعه گریبانگیرشن
Iran, Islamic Republic of
23:54 - 1396/01/18
به نظر من خیلی خیلی بهتر از پایتخت بود من که خیلی دوستش داشتم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج