طومار مردم کره جنوبی علیه استقرار سامانه «تاد»
۵۰۸۹۸۷
۱۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۸
۹۸۹۴ 
مردم کره‌جنوبی و فعالان گروه مدنی با امضای طوماری علیه استقرار سامانه دفاع موشکی تاد آمریکا در کره جنوبی، آن را غیرقانونی دانستند.
خبرگزاری ایسنا: مردم کره‌جنوبی و فعالان گروه مدنی با امضای طوماری علیه استقرار سامانه دفاع موشکی تاد آمریکا در کره جنوبی، آن را غیرقانونی دانستند.

 به نقل از خبرگزاری شینهوا، سکنه شهرهای "سئونگجو" و "گیمچئون" در جنوب شرق کره جنوبی و فعالان گروه‌های مدنی در مقابل دادگاه قانون اساسی در سئول تجمع کرده و مراتب اعتراض خود را بابت استقرار این سامانه دفاع موشکی ابراز کردند.

مردم در این طومار اعلام کردند که استقرار این سامانه دفاع موشکی نقض کننده بسیاری از بندهای قانون اساسی است.

سئول و واشنگتن در ژوئیه سال گذشته میلادی اعلام کردند که یک سامانه دفاع موشکی در کره جنوبی و برای مقابله با آزمایشات موشکی کره شمالی در پایان سال مستقر می‌شود.

 در این طومار همچنین آمده است که تصمیم گیری برای استقرار این سامانه دفاع موشکی در کره جنوبی سخت است و هنوز هیچ تاییدی برای این کار از سوی کابینه گرفته نشده است.

"ها جو-هی"، وکیل در جامعه وکلا برای دموکراسی گفت: تصمیم برای استقرار این سامانه دفاع موشکی در یک مسیر مناسب نبوده است. هیچ اقدامی برای مشورت با سکنه برای این کار صورت نگرفته است. چنین تصمیم مهمی می‌تواند بر آینده مردم در منطقه و همچنین سراسر کشور تاثیر بگذارد. ما از دادگاه قانون اساسی کشور می‌خواهیم تا به صحبت‌های مردم و درخواستشان رسیدگی کند و به مردم اجازه دهد تا درباره آنچه که استقرار این سامانه بر آنها اثر می‌گذارد، بدانند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج