تفاوت بزرگ احمدی‌ نژاد و آیت‌ الله هاشمی
۵۱۳۴۶۴
۲۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
۸۰۲۹ 
نامه نیوز نوشت: احمدی‌نژاد نشان داد که برای رسیدن به قدرت حاضر است آرامش کشور را فدا کند. درست برخلاف بسیاری از چهره‌های شناخته شده انقلاب که در راس آنها هاشمی‌رفسنجانی قرار داشت. آنها حاضر بودند آبروی خود را بگذارند تا آبروی انقلاب حفظ شود.
 نامه نیوز نوشت: احمدی‌نژاد نشان داد که برای رسیدن به قدرت حاضر است آرامش کشور را فدا کند. درست برخلاف بسیاری از چهره‌های شناخته شده انقلاب که در راس آنها هاشمی‌رفسنجانی قرار داشت. آنها حاضر بودند آبروی خود را بگذارند تا آبروی انقلاب حفظ شود.

ثبت‌نام احمدی نژاد همچون زلزله فضای انتخابات دوازدهم را تحت تاثیر قرار داد. بسیاری بر این باور بودند که بعد از توصیه مقام معظم رهبری به احمدی نژاد برای عدم ثبت نام، او در انتخابات به عنوان نامزد شرکت نخواهد کرد. این باور کسانی بود که هنوز بر این باور بودند احمدی نژاد برخلاف تمام حرف‌ها، همچنان یک ولایتمدار است.

رهبری در درس خارج فقه خود به ماجرای توصیه به احمدی نژاد اشاره کردند و فرمودند:« یک آقایی آمده پیش من، من هم به ملاحظه صلاح حال خود آن شخص و صلاح کشور گفتم که صلاح نمی‌دانیم شما در فلان قضیه شرکت کنید... اگر توی این مقوله وارد شدید در کشور دوقطبی ایجاد میشود. خیلی ساده است. ما این توصیه را به یکی از آقایان کردیم. خب حالا این مایه‌ی اختلاف بشود بین برادران مؤمن، یکی بگوید فلانی گفته، یکی بگوید نگفته، یکی بگوید چرا پشت بلندگو نگفته؟ خب حالا این هم پشت بلندگو!»

مقام معظم رهبری حضور احمدی نژاد در انتخابات را به صلاح کشور نمی‌دانستند و احمدی نژاد برخلاف این نظر بازهم تصمیم گرفت همراه با معاون اجرایی خود یعنی بقایی وارد صحنه رقابت انتخابات ریاست جمهوری شود. نکته جالب در این میان این است که احمدی نژاد بعد از این پیام واضح رهبری در بیانیه‌ای اعلام کرد که در انتخابات ریاست جمهوری نامزد نخواهد شد.

احمدی نژاد تنها فردی در نظام بود که مقام رهبری توصیه خود به او در مورد عدم نامزدی در انتخابات را علنی کردند. معمولا بسیاری از افراد قبل از انتخابات با مقام معظم رهبری مشورت می‌کنند و ایشان هم بنا بر روایت نامزدها، کاندیداها را از حضور در انتخابات منع نمی‌کنند.

حالا سوالی که در این میان مطرح می‌شود این معناست که چرا احمدی نژاد تصمیم به ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری گرفت؟ در روزهای قبل از ثبت نام و بعد از معرفی بقایی از سوی احمدی نژاد، در فضای سیاسی کشور این مسئله مطرح شد که بقایی رد صلاحیت خواهد شد. در مقابل این نظر احمدی نژاد اعلام کرد بقایی رد صلاحیت نمی‌شود و برای رد نشدن او حاضر است هرکاری انجام بدهد.

احمدی نژاد واکنش‌های خود در برابر رد صلاحیت مشایی در سال 92 را اشتباه خوانده بود و به نظر می‌رسد حالا می‌خواهد آن اشتباهات را جبران کند.

ثبت نام احمدی نژاد دقیقا از کارهایی است که او برای تایید صلاحیت بقایی انجام می‌دهد. او می‌خواهد برای کشور و نظام هزینه ایجاد کند و هزینه رد صلاحیت خود و بقایی را بالا ببرد.

آنگونه که از شواهد پیداست احمدی نژاد و احمدی نژادی‌ها برای بازگشت به قدرت حاضر هستند هرکاری بکنند. او بهتر از هر کسی می‌داند رد صلاحیتش در انتخابات چه بازتاب داخلی و خارجی دارد و می‌تواند چه هزینه‌هایی را برای انقلاب، نظام و کشور ایجاد کند.

قطعا کشور دچار هیجانات سیاسی می‌شود. او می‌خواهد دریای انتخابات را طوفان زده و متلاطم کند. آنهم به یک دلیل. تایید صلاحیت بقایی.

احمدی نژاد نشان داد که برای رسیدن به قدرت حاضر است آرامش کشور را فدا کند. درست برخلاف بسیاری از چهره‌های شناخته شده انقلاب که در راس آنها هاشمی رفسنجانی قرار داشت. آنها حاضر بودند آبروی خود را بگذارند تا آبروی انقلاب حفظ شود.

کسانی که برای انقلاب زندگی و جان خود را گذاشته‌اند قطعا حاضر نیستند برای کشور هزینه ایجاد کنند. برای درک این معنا خواندن روایت ناطق نوری از واکنش هاشمی رفسنجانی به ردصلاحیتش خالی از لطف نباشد.

ناطق نوری می‌گوید: «زمانی‌که صلاحیت ایشان را برای انتخابات ریاست جمهوری به هر دلیلی رد کردند که البته به مخیله ما هم خطور نمی کرد که این اتفاق بیفتد، در حال آماده شدن برای رفتن به سفر بودم که با شنیدن این خبر، سفرم را لغو کردم و بازگشتم ، دیدم این بی معرفتی است که به سفر بروم. به دیدار ایشان به خانه اش رفتم و دیدم که او با خنده به استقبال من آمد. به من گفت وقتی برای ثبت نام به وزارت کشور رفتم و استقبال و اشک شوق مردم را دیدم احساس کردم بار سنگینی بر دوش من است، اما وقتی خبر رد صلاحیتم اعلام شد، آرام ترین شب زندگی ام بود؛ چرا که باری از دوش من برداشته شد و وظیفه ام را هم انجام دادم. من از آیت الله هاشمی پرسیدم حالا می خواهی چه کنی و ایشان پاسخ داد مردم را به پای صندوق رای دعوت می کنم زیرا انقلاب و نظام است که اهمیت دارد.»

سال‌ها بود که بسیاری از بزرگان نظام هشدار می‌دادند که احمدی نژاد دغدغه انقلاب ندارد و حالا با ثبت نام او مشخص شد واقعا احمدی نژاد هدفی جز رسیدن به قدرت ندارد و حاضر است برای کرسی ریاست جمهوری همه چیز را قربانی کند. به زبان دیگر می‌توان گفت احمدی نژاد شاگرد خود مکتب ماکیاولی است. فردی که برای رسیدن به هدف از هر وسلیه‌ای استفاده می‌کند.

در انتخابات دوازدهم بالا بردن هزینه برای نظام وسیله‌ای است که احمدی نژاد برای رسیدن به هدف خود در انتخابات استفاده می‌کند.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:15 - 1396/01/26
هنوز زوده تا بفهمیم هاشمی رفسنجانی کی بود!!!
Iran, Islamic Republic of
12:16 - 1396/01/26
هیچ وقت احمدی نژاد با مرحوم هاشمی یگی نیست احمدی نژاد قدرت طلب حاضره بخاطر خودش مردم رو خنده خنده فدا کنه
Iran, Islamic Republic of
12:23 - 1396/01/26
اسم آقای هاشمی روبااحمدی نژادنیارید احمدی یه نوع بیماری داره نگاه رفتارش وحرف زدنش وحرکاتش واقعابیماره
Iran, Islamic Republic of
12:43 - 1396/01/26
آقای احمدی نژاد یار فقریران آیت الله یار قصر نشینان
پاسخ ها
reza
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۶
سلام دوست عزيز. عجله نكن . فعلا پولي كه احمدي نژاد و تيمش بردن و خوردن داره تو فضاي عمومي صرف هزينه هاي تبليغاتيشون ميشه . بذار تاريخ به جلو بره و آروم آروم حقايق آشكار بشه بعد در مورد اينكه او يار محرومان بوده يا نه قضاوت كنيد .
Iran, Islamic Republic of
13:19 - 1396/01/26
احمدی نژاد را با کسی مقایسه نکنید او هر هست ظاهر وباطنش یکی است و به فکر مردم ولی امثا هاشمی تو دوره خودشون به فکر مرفه نشینان بی غم مثل خودشون بودن فرزندان نمونه بارز حرفی دارید در این مورد بزنید بعدم تا زنده بود که اینهمه تعریف نداشت حالا خوب شد وبه به چهچه مکنید چاپلوسا شما که میدونید چه خبره و برا چی....
Iran, Islamic Republic of
13:51 - 1396/01/26
احمدی نژاد یار فقرا و مستضعفان کارگران است هاشمی یار کاخنشینان بالا شهر تهران و لواسان هستند اگر غیر از این هست به مردم سابت کنید سایت کنید
United States
13:55 - 1396/01/26
هاشمی رفت پس دیگه نیست اینقدر ازش حرف نزنید درود بر ابر مرد ایران احمدی نژاد
United States
13:55 - 1396/01/26
احمدی نژاد وطرفدارانش همگی متعصب وبی دانش هستند همان کسانی که درقبال دادن یارانه ۴۵۰۰۰ تومانی حاظرن هست ونیست خودرابدهند. هم بی هویت هم سطحی نگر کسانی که با وعد ه های توخالی وعوام فریبانه این لعنتی حاظرند آینده خود ودیگران را به خطر بیندازند.شما مردم قضاوت کنید آیا کسی که ۸سال این انقلاب وکشور رابه سمت ویرانی برد لیاقت ریاست این کشور رادارد؟ همه این بدبختیها به خاطر این هست که استکبار جهانی فرهنگ وتمدن این کشو ر رابه یغما برده وباعث عوام شدن مردم وعدم آگاهی مردم نسبت به مسائل زندگی وکشور خود شده به همین دلیل هست که یک نفر مثل احمدی نژاد پیدا میشودوباشعارهای پوپلیستی این مردم عوام که دارای تعصبات کورکورانه نسبت به بعضی اشخاص هستند را گول میزند .پس چاره کار ما این هست که اول فرهنگ سازی گسترده در همه سطوح زندگی و کشور صورت بگیرد تا آگاهی مردم درتمامی مسائل به سمت بالا برود. انوقت دیگر امثال احمدی نژادها دیگر جرات شرکت درهیچ انتخاباتی رابه خود نمیدهندتا مردم رابفریبند وبه این روز که الان هستیم بیندازند.مردم ایران شما راچه شده هست که اینگونه بی هویت شده اید وهیچ گونه به عواقب کار ها و به انتخابات نسنجیده خود فکر نمیکنید واین همه خلق رابه گرفتاری وبدبختی دچار کرده اید.شما که اینگونه انتخاب میکنیددر پیشگاه خداوند نسبت به دیگر افراد مسئول هستید. شما فرض کنید اگر پدیده ای عوام فریبی به نام احمدی نژاد ظهور نمی کرد الان وضعیت کشور به این شکل بود؟ پس جامعه ایرانی باید سطح فرهنگ وآگاهی خود را افزایش دهدتا گول این افرادبیسواد در تمام سطوح مثل احمدی نژاد را نخورندوکشور کم کم به سمت پیشرفت وآبادانی برود.
پاسخ ها
سلی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۶
بهترین کامنت ایووووووووول
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1396/01/26
خیلی باید ... که فکر کنی احمدی نژاد یار فقرا است.
Iran, Islamic Republic of
14:32 - 1396/01/26
سلام
بنظر بنده نباید با چنین قیاسهایی ایجاد تفرقه کنیم
هر رئیس جمهوری در این کشور به اندازه ایی کار کرده
نباید مردم رو به جون هم بندازیم
United Kingdom
15:06 - 1396/01/26
احمدی نژاد ذخیره خاص نظام است در هر سمتی که باشد.
Iran, Islamic Republic of
15:25 - 1396/01/26
مقایسه شخصیت بلتد مرتبه ای مانند جناب اقای هاشمی با کسی مثل احمدی ..خیلی بی انصافیه
Iran, Islamic Republic of
15:44 - 1396/01/26
قطعا احمدی نزاد بایستی رد صلاحیت شه
Iran, Islamic Republic of
21:32 - 1396/01/26
احمدی نژاد را با هر کسی مقایسه کنید ، ظلم به آن فرد است . کسانی که ایشان در حد خدا بزرگ کردند باید پاسخگو باشند
Iran, Islamic Republic of
21:35 - 1396/01/26
احمدی نژاد فردی باهوشی بود که توانست لشکر لمپن ها را با خود همراه کند و خوبی از جهل مردم استفاده کرد
Iran, Islamic Republic of
00:42 - 1396/01/27
سلام دوستان عزیز اگر احمدی نژاد یارانه داده بود همون شخص که بنزین به 1200وهمون شخص که که پراید به22500میلیون تومان رسوند وهمون احمدی نژاد یک گونی ارد 40کیلوی به 450000رسوند گول حرفای دورغ ووعد وعید همش دروغ هیچ کاری اوس ملت انجام نمیکونن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج