روشنایی خانه با رنگ زرد
۵۱۶۰
۰۸ مرداد ۱۳۹۰ - ۰۲:۲۲
۲۳۵۵۲ 
زرد نمادي از خورشيد و گرماست و از آنجايي كه خورشيد زندگي و نشاط را به موجودات روي زمين مي‌بخشد، رنگ زرد نيز مي‌تواند شادي و سرزندگي را براي افراد به ارمغان بياورد.

برترین مجله اینترنتی ایرانزرد نمادي از خورشيد و گرماست و از آنجايي كه خورشيد زندگي و نشاط را به موجودات روي زمين مي‌بخشد، رنگ زرد نيز مي‌تواند شادي و سرزندگي را براي افراد به ارمغان بياورد. اگر شما فردي پراسترس و پرمشغله هستيد، استفاده از رنگ زرد در محيط پيرامونتان به شما كمك مي‌كند تا بتوانيد شاد و پرنشاط باشيد. پرسش اين است كه وقتي تنها يك رنگ اين همه تاثيرات مثبت در زندگي افراد مي‌گذارد، چرا نبايد از اين رنگ در فضاهاي زندگي استفاده كرد؟! در اين مطلب، در باره چگونگي استفاده از اين رنگ در فضاهاي مختلف زندگي ايده‌هايي خواهيم داد.


1.     تركيب زرد با سفيد و مشكي : پيشنهاد مي‌كنيم اگر براي دكوراسيون بخشي از خانه، از تركيب رنگي سياه و سفيد استفاده كرد‌ه‌‌ايد، حتما براي روح بخشي به آن فضا و مدرن‌تر كردن جلوه دكوراسيون از رنگ زرد نيز در آن استفاده كنيد.

2.     رنگ مورد علاقه كودكان : آيا به اين نكته توجه كرده‌ايد كه در تمام مكان‌هاي مرتبط با كودكان مانند مهدكودك‌ها و مدرسه‌ها، رنگ زرد به عنوان يكي از رنگ‌هاي مهم دكوراسيون آن فضاها به كار برده مي‌شود؟ رنگ زرد جرقه خلاقيت و تخيل است و استفاده از اين رنگ در دكوراسيون اتاق كودك مي‌تواند به مقدار زيادي ذهن آن‌ها را فعال و پويا كند و بر توانايي يادگيري كودكان بيافزايد.

3.    روشن‌کننده محل زندگي : استفاده از رنگ زرد براي دكوراسيون نماي خارجي خانه مي‌تواند سبب روشن شدن محله شما شود و براي همسايگان شما ايجاد شادي و نشاط كند. شما مي‌توانيد از اين رنگ براي حفاظ‌هاي پنجره‌ها و ديگر جزئيات نماي خانه نيز استفاده كنيد. رنگ زرد ملايم بر نماي خانه‌هاي قديمي بسيار زيبا جلوه مي‌كند؛ هم‌چنين تركيب زرد و قهوه اي مي‌تواند بسيار چشم‌گير و شيك روي نماي خانه‌هاي ساحلي و گرمسيري جلوه كند.

4.    روح بخشیدن به دفتر كار : با استفاده از مقداري رنگ زرد به دكوراسيون اتاق كار خود، مي‌توانيد فضاي آن را از كسل كننده بودن نجات دهيد. به ياد داشته باشيد كه استفاده از رنگ زرد به تنهايي و به مقدار زيادي در اتاق كار ممكن است تاثير سوء داشته باشد. از اين رو توصيه مي‌كنيم حتما كنار آن، از قهوه‌اي يا سبز استفاده كنيد.


5.    اتاق نشيمن باشكوه : استفاده از رنگ طلايي براي دكوراسيون اتاق نشيمن و غذاخوري بسيار شيك و باشكوه است. استفاده از رنگ زرد به مقدار زياد در اين فضاها ممكن است براي چشم آزاردهنده باشد، از اين‌رو رنگ زرد را در قالب كوسن‌ها و جزئيات ديگر به دكوراسيون اين فضاها اضافه كنيد.

6.    زرد آشپزخانه : انواع طيف رنگ زرد از زرد موزي گرفته تا زرد مايل به نارنجي مي‌تواند گزينه مناسبي براي دكوراسيون آشپزخانه باشد. اين رنگ در آشپزخانه، فضا را شاد و پرانرژي مي‌سازد و سبب مي‌شود هنگام كار در آشپزخانه هرگز احساس خستگي نكنيد.

7.    تركيب زرد و آبي براي سرويس بهداشتي: اگر به دنبال رسيدن به آرامش در سرويس بهداشتي خود هستيد؛ توصيه مي‌كنيم از تركيب رنگي آبي و زرد در دكوراسيون استفاده كنيد. اين تركيب رنگي تداعي كننده آسمان آبي و آفتابي است. مي‌توانيد به وسيله پرده حمام، حوله‌ها و ديگر عناصر و جزئيات، اين تركيب رنگي را به دكوراسيون سرويس بهداشتي دعوت كنيد.

8.   رنگ زرد در زمینه : زرد بسيار ملايم در كنار مقداري سفيد مي‌تواند انتخاب خوبي براي رنگ زمينه دكوراسيون باشد. دكوراسيوني با اين رنگ زمينه مي‌تواند با حضور مقداري رنگ قرمز و آبي تكميل و به دكوراسيوني دلباز و شاد تبديل شود.

9.    زرد در فضاهاي خلاق: در فضاهايي كه ذهن شما فعاليت بيشتري دارد و نياز به محرك خوبي دارد تا خلاقانه و فعال عمل كند، توصيه مي‌كنيم حتما از رنگ زرد استفاده كنيد؛ زيرا اين رنگ محرك خوبي براي ذهن است و مي‌تواند بيشتر آن را فعال و خلاق سازد.

زرد در دكوراسيون فضاي باز: رنگ زرد مي‌تواند دكوراسيون خارجي خانه شما را پرنشاط سازد. مي‌توانيد اين رنگ زيبا را در قالب گل‌هاي زرد رنگ يا رنگ‌آميزي جزئياتي مانند صندوق پستي خانه با اين رنگ و هم‌چنين استفاده از مبلمان با روكشي كه اين رنگ را در خود دارد در دكوراسيون منزل خود داشته باشيد و جلوه‌اي شاد و بهاري به آن ببخشيد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج