وطن امروز:احتمالا دویست میلیون تومان پول خرد است!
۵۲۶۲۰۲
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰
۴۳۷۲ 
200 میلیون تومان پول خرد جیب آقازاده‌های اقتصاد سیاست‌زده 4 درصدی ما است! پس چرا برای چنین خرابکاری کوچکی یک رانت بی‌مقدار قائل نشویم و پرونده را 3 سوته حل و فصل نکنیم؟
زهرا طباخی در وطن امروز نوشت: کشف محموله وارداتی لباس در ویلای باشکوه لواسان وزیر آموزش‌وپرورش از موضوعاتی بود که در هفته اخیر داغ شد و ظاهرا به واسطه فشار وارده بر نامزدهای مدافع ادامه وضعیت فعلی، به مناظره دیروز نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری نیز راه یافت.
 
البته این پرونده با پادرمیانی بزرگان دولتی همچون وزیر دادگستری کابینه روحانی و سازمان تعزیرات حکومتی به سرعت و در کمتر از 2 روز حکم برائت اورژانسی گرفت و طی طریق همین روند مشکوک بر اهمیت آن افزود.
 
مهم‌ترین بخش ماجرا اینجاست که عنوان پرونده با جفت و جور کردن سند و مدرک، از «قاچاق» به «واردات مجوزدار از مبادی رسمی» تغییر یافت اما اصل موضوع مبادرت وزیر آموزش‌وپرورش دولت و خانواده وی به واردات پوشاک از اروپا و کشورهای همسایه، غیرقابل خدشه است. کما اینکه فخرالدین دانش‌آشتیانی، رئیس هیات مدیره شرکت دخترش است و پرنسس نیز مدیرعاملی را عهده‌دار هستند.
 
آنچه در مناظره جمعه بر زبان جهانگیری و روحانی جاری شد حقیقتا شاید برای آحاد مردم باورپذیر نباشد! در دولتی که کوله‌بران مرزنشین در کردستان و آذربایجان از استرس گرفتار شدن در تور مبارزه با قاچاق به کوه و سرما می‌زنند و جان می‌دهند، رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، معاون اول دولت حسن روحانی، آقای اسحاق جهانگیری در توجیه واردات مشکوک به قاچاق وزیر می‌گوید: «دختر وزیر آموزش‌وپرورش فوق‌لیسانس است، بیکار بوده، کار شرافتمندانه‌ای انتخاب کرده که آن واردات است و 200 میلیون کل ارزش مبلغی است که این فرد از گمرک و به صورت قانونی (در یک پارت) وارد کرده است و حالا این می‌شود موضوع مصاحبه ما در مناظره! آیا این درست است؟ این وضعیتی است که امروز پیش آمده!».
مساله کاملا مشخص است! دختر آقای وزیر به دنبال شغل درخور شأن بوده و پدر برای او بستر را فراهم آورده است. فی‌الواقع او نیز همچون باقی عزیزکرده‌های دولت کارگزار سرمایه‌سالاران، اکنون حق دارد به سرعت حقوقش را مجوزدار کند. 200 میلیون هم که طبیعتا در دولت وزرای هزار میلیارد رقمی نیست.
 
200 میلیون تومان پول خرد جیب  آقازاده‌های اقتصاد سیاست‌زده 4 درصدی ما است! پس چرا برای چنین خرابکاری کوچکی یک رانت بی‌مقدار قائل نشویم و پرونده را 3 سوته حل و فصل نکنیم؟
 
زمانی که فرهنگ سازمانی دولت از درون‌نگری و خدمت‌رسانی به خلق‌الله به استفاده از قدرت برای توانگری شخصی تغییر کند، اشتغال فرهنگی‌ترین وزیر کابینه در سخیف‌ترین شکل تجارت یعنی دلالی برای تسهیل واردات پوشاک خارجی کاملا معمول و توجیه‌پذیر می‌شود. کما اینکه بازگشت باشکوه صفدر حسینی، ذخیره مدیریتی دولت به کابینه پس از افشای فیش حقوق نجومی و انتصابات عجیب و غریب دخترش از ریاست بر هیات مدیره صرافی تا عضویت در انجمن دوستی «ایران و اسپانیا»، از منظر دولت روحانی قابل دفاع است! دختر نعمت‌زاده و آشتیانی و صفدر حسینی و فریدون همگی نورچشم دولت هستند... یکی از هزاران سهامدار موروثی سفره دولت!
 
اما به نظر مردم دستگاه اجرایی کشور یا باید در خدمت رتق و فتق امور اقتصادی نزدیکان و اعضای کابینه و صدور مجوز آنی بیزنس خصوصی پرنسس‌های شبه‌دولتی باشد یا با رانت اطلاعاتی و قاچاق از مبادی رسمی مبارزه کند و به فرهنگیان و کارگران و اقشار آسیب‌پذیر و لشکر بیکاران تحصیلکرده سرویس بدهد. امروز همه فهمیده‌اند که اگر بخش بزرگی از وقت و انرژی دولت صرف حفظ تاجران دولت‌ساخته و کارگزاران حاشیه‌ساز شود، گم و گور شدن معوقات صندوق ذخیره فرهنگیان تبدیل به مساله دست چندم خواهد شد.
 
کسی یادش نمی‌رود صندوق ذخیره فرهنگیان با 6000 میلیارد تومان سرمایه با یک برنامه‌ریزی دقیق و عقلایی می‌توانست در مسیر رفع تدریجی معضل بزرگ «مسکن فرهنگیان» که بیش از 70 درصد هزینه خانوار را به خود اختصاص می‌دهد، به کار گرفته شود و به جای حیف و میل سهم فرهنگیان و بازنشستگان آموزش‌وپرورش، گره‌ای حقیقی از زندگی آنها باز کند.
 
رئیس دولت اگر از بازی‌های سیاسی رهایی می‌یافت با وجود لیست بلندبالای مطالبات عقب‌مانده فرهنگیان و طرح‌های رها شده و بی‌سرانجامی همچون «مسکن معلمان»، از به رسمیت شناختن حق اعتراض و اعتصاب معلمان در روز گرامیداشت معلم سخنرانی نمی‌کرد، چون می‌دانست قشر فرهیخته فرهنگی کشور علاقه ندارد برای احقاق حقوق خود به کف خیابان فراخوان شود!  
 
شاید اگر دولت همسفره فرهنگیان بود، مطابق برنامه اعلامی اندیشکده‌های انگلیسی «معلمی» را در حد شغلی قابل جایگزینی با فارغ‌التحصیلان بیکار سایر رشته‌ها تحقیر نمی‌کرد و به جای استخدام 5 هزار فارغ‌التحصیل دانشگاه فرهنگیان و دانشکده‌های تربیت معلم سراسر کشور و رسیدگی به امور حق‌التدریسی‌ها، نظام غیرحرفه‌ای رتبه‌بندی را تحمیل نمی‌کرد و معیشت اهالی فرهنگ را گروگان نمی‌گرفت.
 
دولت نخواست دغدغه فرهنگیان را بشنود چون چشم و گوشش در پی تامین نیازهای محافل سرمایه‌سالاران پسابرجامی و تزیین سفره وارداتچیان نورچشمی بود. شاید اگر روحانی 4 سال پرداخت مطالبات و معوقات فرهنگیان را تا شب انتخابات به تعویق نمی‌انداخت و بخشی از آن دلارهای ادعایی آزاد شده در پسابرجام را خرج ارتقای منزلت و کرامت فرهنگیان می‌کرد امروز دل اهالی دانش برای دختر وزرای وارداتچی می‌سوخت و برای حل مشکل بیکاری این نوگلان، گلریزانی نیز به رسم مردم‌دوستی برگزار می‌کردند.
 
دل و جان کارگر و معلم و مدرس و مهندس و تولیدکننده ایرانی از نظامات سرمایه‌داری به درد آمده، چرا که پیش‌تر کمرشان با قاچاق و بیکاری و تضعیف معیشت خم شده است.  ایرانیان نمک‌نشناس نیستند اما در میانه بی‌توجهی‌ها و دردنشناسی‌ها، دستی برای رای دادن به سرمایه‌سالاران برای‌شان نمانده است. عفو بفرمایید پرنسس! بر ما ببخشایید آقازاده! 
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:30 - 1396/02/16
بله جناب بذرباش در مقابل سه هزار میلیارد ودکلهای نفتی و..... دویست میلیون واقعا پول خرده خخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
10:42 - 1396/02/16
بدبختی ما فرهنگی تا انجا ادامه داره که وزیرمون هم شغل دوم داره بعد مردم مارامسخره می کنند که مثلا چرا فلان معلم میره تاکسی کارمیکنه یا شغل های دیگر بفرمایید وزیر بیچاره ماهم دویست میلیونی به شغل دومی اشتغال داره اصلاشغل دوم توخون ماست خخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
10:47 - 1396/02/16
آن وقت من معلم بازنشسته دومیلیون وام میخوام برم دندان مصنوعی بزارم سه ساله تونوبتم بعدشم اگه وامم دربیاد دوتاضامن میخوام ودرصدیش هم کم میشه ای عدالت کجایی کاش ازروزاول پاهام می شکست ومعلم نمی شدم
Iran, Islamic Republic of
11:08 - 1396/02/16
در مقابل 3 میلیارد دلار که چیزی نیست
مگه نه؟
Iran, Islamic Republic of
12:03 - 1396/02/16
آقای بذرپاش شما هم ازحیف و میل مدیریت خود در سایپا بفرما که هنوز هم آثار سوء مدیریت شما در این حوزه نمایان است
Iran, Islamic Republic of
12:09 - 1396/02/16
درمقابل چندین هزار میلیارد دلار دزدی در دولت قبل که همین روزنامه و اصولگرایان سنگش رو به سینه میزدند پول خرد هم نیست. بعدشم تمام روال قانونی و گمرکی طی شده بوده. خدا ازتون نگذره بخاطر رسیدن به قدرت چه دروغ ها و اتهام ها که نمیرنید
Iran, Islamic Republic of
12:30 - 1396/02/16
اگر این کار در کشور دیگه صورت می گرفت وزیر خودش باید استعفا می کرد اما این آقایان مگه از قدرت و ثروت باد آورده سیرایی دارند
کارگران معدن با اون همه بدبختی و سختی زیر یک میلیون حقوق می گیرند بعد جناب جهانگیری می گوید دختر بیکار و مظلوم فقط ۲۰۰ میلیون اون هم در یک پارتی که حتما ۶۰۰ میلیون هم میفروشند وارد کرده است
جناب جهانگیری عزیز کارگرهای زحمت کش این پول را باید در ۲۰ سال به فرض اینکه هیچی خرج نکنند به دست می آورند معلوم است که شما وقتی میگویید فقط ۲۰۰ میلیون نباید هم از هم و غم کارگر خبر داشته باشی که ماه بگذرد رنگ گوشت را به خود نبیند
اغنیا شاید روزه بگیرند که درد طبقه مستضعف را درک کنند ولی می دونند موقع افطار سفره رنگین در انتظارشونه
ولی بیشتر مردم هیچ امیدی به فرداهای خود ندارند
اگر مرگ وجود نداشت که موقع حساب رسی کار ستمکاران است در بین مردم امیدی برای زندگی وجود نداشت
Iran, Islamic Republic of
12:38 - 1396/02/16
همگیشون همینجور هستن ، حالا یک نفرشون با مبلغ پایین پیدا شده ، بنده خدا دزدی که نکرده . اینا مملکت متعلق به خودشونه ، ما بیگانه هستیم پس لطفا دیگه حرفی نباشه .
Iran, Islamic Republic of
12:40 - 1396/02/16
واقعا کسی پیدا می شود که هم قدرت و نفوذ و پارتی را داشته باشد و با این قانون که راههای دور زدن فراوان داردبه نفع خود و نزدیکان خود استفاده نکند
بیایید با خودمان تعارف نداشته باشیم هر کسی باشد همین کار را می کند پس چیز عجیبی نیست منتها ما که دستمان نمی رسد هیاهو به پا می کنیم
اگر در کشور ما با این همه منابع و نیروی کار صداقت و عمل به قانون وجود داشت سرافرازترین کشور بودیم
وقتی در آموزش و پرورش کشور این افتضاح وجود دارد از بخشهای دیگر چه انتظاری داریم
مگر این که بابت اختلاس سواستفاده رشوه گیری و....
مجازات اعدام بگذارند شاید تغییری ایجاد شود وگرنه همینی که هست !!!
Iran, Islamic Republic of
13:08 - 1396/02/16
پشت پرده زندگی همشان همینه جا نماز آب میکشن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج