احمدی مقدم: برخی دنبال حاشیه‎ سازی بودند
۵۲۹۵۰
۰۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۶
۳۵۵۷ 
رئیس پلیس کشور گفت: افرادي مي خواستند در عرصه انتخابات با معرفي کساني که احتمال رد صلاحيت آنان و عدم عبور از فيلتر شوراي نگهبان وجود داشت برجسته سازي کنند که اگر صلاحيت آنان تاييد نشد، حاشيه هايي صورت گيرد.
خبرگزاری مهر: رئیس پلیس کشور گفت: افرادي مي خواستند در عرصه انتخابات با معرفي کساني که احتمال رد صلاحيت آنان و عدم عبور از فيلتر شوراي نگهبان وجود داشت برجسته سازي کنند که اگر صلاحيت آنان تاييد نشد، حاشيه هايي صورت گيرد.

سردار اسماعيل احمدي مقدم روز شنبه در صبحگاه عمومي نيروي انتظامي اظهار داشت: ولادت حضرت علي (ع) براي ما روز باشکوهي است چرا که يادآورعنصر اساسي انقلاب، يعني موضوع ولايت است؛ ولايت محور اساسي و ستون خيمه انقلاب بوده و جمهوري اسلامي ايران مفتخر است که بعد از ۱۴ قرن با تمسک به ولايت، حکومت الهي را در جهان پر از ظلم، برپا کند.

وي افزود: حضرت امام خميني (ره) اين مسير طولاني را زماني پيمود که دنيا از ظلم قدرت هاي استبدادي پرشده بود؛ تمسک به ولايت رمز پيروزي انقلاب اسلامي بود چرا که مردم ما پيش از اين بارها دست به انقلاب زده بودند اما به دليل ضعف رهبران، عدم وجود رهبر ديني و اتصال به خداوند، پيروزي هاي کوتاه مدت و سطحي از آن ملت ما شده بود.

فرمانده نيروي انتظامي با اشاره به اينکه دشمنان در گذشته سعي مي کردند با لباس ديگري به ايران نفوذ کنند، گفت: ولايت موجب ايستادگي ما شد.

احمدی مقدم با اشاره به اينکه آزادي خرمشهر يکي از صحنه هاي حماسي ملت است، اظهار داشت: دشمنان از ابتداي انقلاب کمر به سرنگوني نظام ما بسته بودند و همواره سعي مي کردند با حيله و انواع فشارها مردم ما را از انقلاب خود پشيمان کرده تا آنان بارديگر به دامن ابرقدرت ها بازگردند.

وي افزود: مردم ايران هوشيارانه در صحنه حاضر شدند و با عبرت از تاريخ و رهبري آگاه ، بصير و الهي موجبات ياس دشمنان را به وجود آوردند.

احمدي مقدم، با بيان اينکه دشمن در ابتداي انقلاب با تحريك اقوام و گروه هاي داخلي و سپس با راه اندازي جنگ تحميلي به دنبال از بين بردن نظام بود، تصريح کرد: صدام حسين در زمان حمله به ايران به دنبال ساقط کردن نظام و ملحق کردن خوزستان به عراق بود.

رئیس پلیس کشور با اشاره به اينکه آزادي خرمشهر تنها آزادي يک شهر نبود، خاطرنشان کرد: آزادي خرمشهر شکست قطعي صدام بود و او مي خواست با تسلط به آبراه اروند حمله به ايران را براي خود توجيه کند اما شکست عراق ابتدا در آبادان و سپس در خرمشهر حتي باعث عقب نشيني وي از ديگر شهرهاي تحت سلطه اش شد.

وي افزود: از فرداي آزادسازي خرمشهر کشورهايي که نفت ما را نمي خريدند و سفير ما را در کشور خود نمي پذيرفتند و ما را تحريم کرده بودند به ايران گسيل شدند و پس از آن بود که کشورهاي غربي به وجود اين انقلاب اعتراف کرده و در حقيقت اين آزادسازي باعث تثبيت انقلاب اسلامي و به رسميت شناختن آن توسط کشورهاي ديگر شد.

احمدي مقدم، با اشاره به اينکه پس از آزادسازي‏،‏ طرح هاي سازش از سوي کشورهاي غربي ارائه شد، افزود: اين طرح ها در راستاي نجات صدام بود.

وي يادآور شد: بايد همواره ياد و خاطره شهدا و امام راحل را گرامي داريم و اين ارادت خود را به صورت عملي به اين عزيزان ابراز کنيم.

رئیس پلیس کشور در ادامه سخنان خود با اشاره به اينکه دشمن هر روز با روش و وسيله اي جديد در ميدان بود، اظهار داشت: فشار اقتصادي، سياسي، امنيتي، بين المللي، ترور، جنگ در عرصه رواني و رسانه ها و حضور مستقيم نظامي در پشت مرزهاي ما نشان از مداخله آنان در ايران دارد که البته تا کنون با هوشياري نظام و مردم، اين طرح ها شکست خورده و آنان از منطقه فرار کردند.

وي ادامه داد: امروز دشمن در عرصه جنگ در سوريه و فلسطين، ايران را مقابل خود مي بيند؛ روزي جنگ با ايران پس از فرار بني صدر در تهران بود و روز ديگر در جنگ تحميلي و امروز دشمن به دنبال قطع دست ايران در کشورهاي ديگر است و اين نشان از عقب نشيني روزافزون دشمنان اين نظام دارد.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اينکه دشمنان از يک سال گذشته سعي داشتند با تحريم ها‏، تبليغات بيش از حد و فشار اقتصادي در عرصه انتخابات، سرمايه گذاري کنند، گفت: غربي ها سعي داشتند با فشار بر ملت، آنان را در مقابل نظام قرار دهند و عناصر فتنه نيز مي خواستند از اين بستر استفاده کرده و در مقابل نظام بيايستند اما هوشياري رهبری (مدظله العالي) و مردم، اين نقشه را خنثي کرد.

وي با بيان اينکه دشمنان مي خواستند تلاش يک ساله خود را در انتخابات درو کنند، يادآور شد: امروز دشمنان مايوس تر از هميشه هستند.

احمدي مقدم افزود: افرادي مي خواستند در عرصه انتخابات با معرفي کساني که احتمال رد صلاحيت آنان و عدم عبور از فيلتر شوراي نگهبان وجود داشت برجسته سازي کنند که اگر صلاحيت آنان تاييد نشد، حاشيه هايي صورت گيرد.نبايد فراموش کنيم که در زمان برخي از آقايان تحريم ها شروع شد و اولين آن در زمان کلينتون بود در آن زمان آقايان‏، مظهري از سازش بودند و در مقابل کشورهاي خارجي نيز با تبليغ سعي مي کردند نشان دهند که اگر اين افراد بر سر کار آيند دلار ارزان شده و تمام مشکلات از پيش روي ملت برداشته مي شود.

رئیس پلیس کشورتصريح کرد: اين تهديدات و تلاش ها از سوي دشمنان است و براي آنان فرقي نمي کند که در اين نظام چه کسي بر سر کار بيايد؛ هدف آنان عقب نشيني از ارزش هاي انقلاب و نظام است.

وي افزود: آنان خواستار اين هستند که ايران رهبري بيداري اسلامي را در جهان نداشته باشد و در حين حال چهره سازش نشان دهد و مانند کشورهاي اطراف مهره اي در دست دشمنان خارجي باشد که البته غربي ها در اين هدف خود شکست خورده اند.

فرمانده ناجا يادآور شد: هوشياري شوراي نگهبان در تعيين صلاحيت ها بسيار خوب بود چرا که اين شورا به صلاحيت ها و نه به مصلحت ها انديشيد و همچنين بايد از کساني که با حضور در عرصه انتخابات در معرض آزمايش قرار گرفته اند اما صلاحيت آنان احراز نشد تشکر کرد چرا که حاشيه آفريني نکردند.

احمدي مقدم، افزود: شايد يکي از فشارها بر شوراي نگهبان اين بود که اگر برخي از افراد تعيين صلاحيت نشوند حاشيه سازي هايي صورت مي گيرد اما اين اتفاق نيفتاد و ما از آنان تشکر مي کنيم؛ البته در حال حاضر ظرفيت هاي فتنه آفرينان و تلاش هاي آنان، قدرت گذشته را ندارد اگرچه تلاش هاي مذبوحانه اي صورت گرفته اما خبري نيست و دشمنان مايوس و نااميد، در لانه خزيده اند.

فرمانده ناجا با بيان اينکه در حال حاضر تبليغات بر سر حضور کمرنگ مردم است، اظهار داشت: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، مردم بايد در اين انتخابات حضور گسترده داشته باشند و رئيس جمهوري با راي بالا انتخاب شود تا با اعتماد به نفس، بتواند از حقوق مردم دفاع کند.

وي ادامه داد: کارکنان نيروي انتظامي به عنوان يک شهروند و مسلمان بايد امور انتخابات را تعقيب کنند و به تشويق خانواده و اطرافيان خود بپردازند تا بار ديگر شاهد خلق حماسه اي توسط ملت بزرگ ايران باشيم. البته نيروي انتظامي هيچ نظري در مورد کانديداها و حق تبليغ در مورد آنان ندارد.

احمدي مقدم با اشاره به اينکه همزمان با انتخابات رياست جمهوري، انتخابات شوراها نيز برپا مي شود و اين موضوع به دليل محلي بودن، حساسيت هاي بيشتري دارد، اظهار داشت: البته ناجا ساز و کارهاي لازم براي انتخابات را در نظر گرفته و در عين حال مراقب است شائبه اي مبني بر طرفداري از کانديداي خاصي در اين سازمان بوجود نيايد همانگونه که در گذشته نيز چنين بوده است؛ چيزي که مهم است حضور گسترده و انتخاب رئيس جمهور با راي بالا است. نامزدها و ستادهاي آنان بايد براساس قانون عمل کنند، ناجا امنيت ميتينگ ها و تسهيلات ترافيکي را تامين مي کند تا از اين حيث دغدغه اي نداشته باشند.

وي ادامه داد: بنده به اين انتخابات خوشبين هستم چرا که تمکين به قانون از ابتداي اين رويداد بزرگ سياسي ديده شد و خوشبختانه نيز مردم براي شناخت کانديداها، رسانه هاي زيادي در اختيار دارند.دشمن به دنبال آن است که فشارهاي خود را تشديد کند اما حضور گسترده مردم و حماسه آفريني آنان دشمن را مايوس مي کند.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج