شکایت معاونت زنان ریاست‌ جمهوری از فاطمه آلیا
۵۳۲۱۳۱
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۴
۱۰۱۹۲ 
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: پیگیری قضایی و شکایت از اظهارات و ادعاهای سراسر کذب و خلاف واقع فاطمه آلیا را از طریق معاونت حقوقی ریاست جمهوری به جریان انداخته‌ایم و پیگیری‌های لازم را تا مختومه شدن این پرونده انجام می‌دهیم.
خبرگزاری ایسنا: در پی ادعای هفته گذشته فاطمه آلیا در زمینه مفاد برنامه کاری مشترک معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با دفتر صندوق جمعیت ملل متحد در تهران و ارائه لیستی از سوی این معاونت از زنان مطلقه ۲۰ تا ۲۵ سال به سازمان ملل به منظور اعزام به آنتالیا، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: پیگیری قضایی و شکایت از اظهارات و ادعاهای سراسر کذب و خلاف واقع فاطمه آلیا را از طریق معاونت حقوقی ریاست جمهوری به جریان انداخته‌ایم و پیگیری‌های لازم را تا مختومه شدن این پرونده انجام می‌دهیم.

شهیندخت مولاوردی افزود: ما به طور جدی پیگیر این موضوع هستیم و آلیا باید مستندات لازم را برای اثبات ادعای کذب خود به دادگاه ارائه دهد. او با اظهارات خود توهین آشکاری به زنان مطلقه و سرپرست خانوار کرده است که عزت‌مندانه بار سنگین زندگی را بر دوش می‌کشند و از سوی دیگر کرامت زنان ایرانی را زیر سوال برده است.

وی در ادامه گفت:اینکه یک زن چنین نگاه و تفکری نسبت به هم‌نوعان خود دارد آن هم کسی که نماینده تفکری است که ادعاهایشان در مورد حمایت از زنان سرپرست خانوار گوش فلک را کر کرده است، جای تاسف بسیار دارد.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: در ثانیه‌هایی از ویدیو منتشر شده از فاطمه آلیا مشخص می‌شود که در ستاد یکی از نامزدهای انتخابات این ویدیو ضبط شده است، ما انتظار داشتیم عفت شریعتی رییس ستاد زنان نامزد مذکور، موضع خود را بیان کرده و انتساب اظهارات آلیا به این کاندیدا را رد کند اما متاسفانه چند روز پس از انتشار این کلیپ تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

مولاوردی با بیان اینکه گزارش اجرای برنامه کاری مشترک معاونت امور زنان و خانواده با دفتر صندوق جمعیت ملل متحد در تهران را آماده کرده‌ایم، گفت: با وجود آنکه بارها  به این گزارش به تناوب در مناظره ها و مصاحبه‌ها اشاره شده است امروز چکیده و مفصل آن را منتشر می‌کنیم.

وی تصریح کرد: برنامه کاری مشترک معاونت امور زنان و خانواده با دفتر صندوق جمعیت ملل متحد در چارچوب پنجمین برنامه کشوری انجام شده است. پنج دستگاه طرف قرارداد این برنامه بوده‌اند.معاونت امور زنان و خانواده به عنوان برونداد پنجم و تحت نظارت کمیته راهبری ملی آخرین دستگاهی بود که این برنامه را امضا کرد. ما از ابتدای شروع همکاری خود با دفتر جمعیت ملل متحد در تهران روند کاری خود را به گونه‌ای شفاف اطلاع‌رسانی کرده‌ایم.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه ادعای آلیا سراسر دروغ و کذب محض است، گفت: سناریوی این گونه اظهارات بی‌تردید در آستانه انتخابات با هدف بهره‌برداری سیاسی رقبای دولت نوشته و اجرا شده است.

مولاوردی درباره اقداماتی که در پی امضای برنامه کاری  با صندوق جمعیت ملل متحد انجام شد، گفت: در پی انعقاد این برنامه اطلس وضعیت زنان و خانواده را در چارچوب پنجمین برنامه کشوری تدوین کرده‌ایم علاوه بر آن نخستین نشست منطقه ای  ترویج همکاری‌های شبکه‌ای را در مشهد براساس اطلس وضعیت زنان و خانواده برگزار کردیم. دو دوره کارگاه آموزشی را نیز برای کارکنان معاونت امور زنان و خانواده برگزار کردیم.

وی اضافه کرد: سفر مطالعاتی به فنلاند با حضور مدیران و کارشناسان حوزه زنان و خانواده در استان‌ها و دستگاه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد یکی دیگر از اقدامات انجام شده در راستای برنامه امضا شده با صندوق جمعیت ملل متحد بود. علاوه بر آن گروهی کارشناسی گزارشی تحلیلی راجع به زیرگروه‌های مربوط به سرپرستی خانوار در ایران و تغییر الگوی آن تهیه کرده‌اند البته هیچ‌گونه اطلاعاتی، حتی یک سطر نه به سازمان ملل و نه به دفتر صندوق جمعیت ملل متحد در ایران ارائه نداده‌ایم و اگر کسی ادعای ارائه شدن این اطلاعات به سازمان ملل متحد را دارد باید آن را ثابت کند.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در پایان تاکید کرد: قرار داشتن در فضای انتخابات دلیل نمی شود برخی با سواستفاده از این موقعیت هم چوب حراج به دین و ایمان خود بزنند و هم آبروی زنان ایرانی را به تاراج بگذارند. این فرد ضمن آنکه باید در دادگاه پاسخگوی ادعای خود باشد باید به نحو مقتضی از زنان ایرانی هم عذرخواهی کند.ما تا پایان پیگیر شکایت خود از فاطمه آلیا هستیم و امیدواریم مشابه ادعاهای قبلی مطرح شده علیه معاونت امور زنان، قوه قضاییه این بار نیز قضاوت عادلانه ای داشته باشد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:29 - 1396/02/25
باید کوبنده جواب این زن رو داد من خودم سرپرست خانواده هستم و با عزت و آبرومندانه زندگی می کنم حتما زنان خانواده خانم فاطمه آلیا مثل گفته خودشان هستند که همه زنان کشور رو به اون دید نگاه کردند. اینان پا را فراتر گذاشتند. حتما باید خانم آلیا جوابگو باشد.
Iran, Islamic Republic of
13:41 - 1396/02/25
اینکه یک زن چنین نگاه و تفکری نسبت به هم‌نوعان خود دارد آن هم کسی که نماینده تفکری است که ادعاهایشان در مورد حمایت از زنان سرپرست خانوار گوش فلک را کر کرده است، جای تاسف بسیار دارد.
Iran, Islamic Republic of
13:45 - 1396/02/25
تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها شما جوش نزن
Germany
13:58 - 1396/02/25
این همون نیست که در دفاع از عدم ورود خانم ها به سالن والیبال گفته بود وظیفه زن بچه داری و شوهر داری است نه نگاه کردن والیبال!!!!!!!!
حامی و طرفدار احمدی نژاد بودن همین میشه دیگه
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1396/02/25
فکر کنم خیلی دلش می خاسته خودش این کارو انجام بده . ایشون، لاله افتخاری ...واقعا باید به خودشون افتخار کنن با این نظریه های مشعشع
Iran, Islamic Republic of
14:17 - 1396/02/25
چرا حاشا می کنید؟
چرا واقعیت رو به مردم نمی گید
ما که میدونیم پشت پرده چه خبره!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
14:38 - 1396/02/25
شک نکن افرادی هستن که میرن اونور آب
Iran, Islamic Republic of
23:02 - 1396/02/25
اینها فکر کنم سازمان ملل رو با یه جای دیگه اشتباه گرفتند!!!
Iran, Islamic Republic of
20:39 - 1396/02/26
يه موردي هم باشه اينطوري نيس كه اينا ادعا ميكنن و بزرگش ميكنن ، مثلا در مورد سند ٢٠٣٠ امثال همينا و همفكراشون ميگن طبق اين سند تو مدارس قراره همجنس بازي و خود ارضايي و مسائلي مانند اينا تدريس بشه ، آخه مگه ممكنه؟ اين چه حرفايي كه ميزنن ، يه مواردي بوده ولي نه اينطوري ، تخريب در اين حد ديگه خيلي بي شرمي ميخواد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج