شبکه تهران چگونه 25 ساعته شد؟
۵۳۶۵۹
۱۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۹
۱۱۰۳۲ 
گپ و گفتی با محمودرضا قديريان
پسر خوش‌صداي نمايش‌هاي راديويي با يك دهه سابقه‌اي كه در تلويزيون دارد اين بار با برنامه‌اي شبانه سر زبان‌ها افتاده كه اجرايش در كنار سبك نو برنامه او در واپسين ساعت‌هاي شب خيلي‌ها را براي ديدن ساعت 25 بيدار نگه مي‌دارد.

برترین مجله اینترنتی ایران

مجله زندگی ایده آل: پسر خوش‌صداي نمايش‌هاي راديويي با يك دهه سابقه‌اي كه در تلويزيون دارد اين بار با برنامه‌اي شبانه سر زبان‌ها افتاده كه اجرايش در كنار سبك نو برنامه او در واپسين ساعت‌هاي شب خيلي‌ها را براي ديدن ساعت 25 بيدار نگه مي‌دارد. محمودرضا قديريان كه چهره او را پيش ازاین در سريال‌هاي تلويزيوني هم ديده بوديد اين بار با تجربه‌اي متفاوت وارد تلويزيون شده است.پاي صحبت‌هايش مي‌نشينيم تا ماجراي خلق ساعت 25 را خودش براي‌مان بگويد.به فضاي تازه‌تري نياز داشتم

من پيش از هرچيز، گوينده و بازيگر راديو هستم و به غير از فعاليتم در راديو، در چند فيلم و سريال بازی کرده‌ام. اما در زمينه اجراي تلويزيوني به دليل اينكه تهيه‌كننده و كارگردان سينما و تلويزيون زياد دوست ندارند با مجري‌ها كار كنند به همين دليل این حرفه را دنبال نکردم. اما در راديو مسئله فرق مي‌كند. فعاليت من در راديو بازيگري است و تقريبا تمام اجراهايي كه در راديو هم داشتم به سبك بازيگري بوده است.

بعد از 11-10 سالي كه در راديو فعاليت داشتم احساس كردم به فضاهاي جديدي نياز دارم البته با تاكيد به اين نكته كه در راديو هم با فكرهاي جوان و آدم‌هاي خوشفكري كار مي‌كردم اما با اين حال تصميم به اجرا در تلويزيون گرفتم و به‌‌رغم  پيشنهادهاي مختلف كه براي اجراهاي متفاوت داشتم، دنبال برنامه‌اي پرانرژي و در  عين‌حال دلنشين بودم كه كارم را با آن شروع كنم و درنهایت این اتفاق هم افتاد.

مثل ساعت 25 نداشتيم

ساعت 25 انتخاب من شد، چون این برنامه‌اي زنده شبانه با محوريت موسيقي با نگاهي تازه و تمي دوست‌داشتني بود. اگرچه دوست داشتم بنا به حيطه كار خودم با بازيگران و عوامل سينما و تلويزيون برنامه‌اي با همين محوريت داشته باشم اما چون موسيقي هم مثل بازيگري هنري است كه محبوبيت ويژه‌اي دارد این تجربه هم برایم جالب بود.ما به آن صورت در تلويزيون برنامه‌اي در باب موسيقي نداريم به غير از 2، 3 برنامه‌اي كه در سال‌هاي مختلف توليد شد اما هدف اصلي آنها باز هم موسيقي نبود. فقدان چنین برنامه‌اي در تلويزيون كاملا احساس مي‌شد بنابراين با ايده تهيه‌كننده و عوامل توليد اين برنامه راه افتاد كه شكر خدا از بازخوردها اينطور به نظر مي‌رسد كه بسيار موردتوجه قرار گرفته است.

موسيقي هنري است كه مستقيما با روح و روان مردم سر و كار دارد و مردم آن را دوست دارند به خصوص اگر به سبك‌‌هاي مختلف باشد نه فقط سنتي و محلي و اين بار پاپ را هم به مردم عرضه كنيم آن هم با شكل و شمايل حقيقي چاپ.جاي خودمان را باز کرديم

از طريق پيامك‌هايي كه براي برنامه ارسال مي‌شود يا نظراتي كه روي سايت شبكه گذاشته مي‌شود محسن چاووشي، محسن يگانه، رضا صادقي و بهنام صفوي بيشترين درخواست‌ها را از طرف مردم داشتند و طرفداران آنها تا اين جاي كار بيشتر بوده‌اند. اين اتفاق براي بقيه خواننده‌ها هم افتاده چون ما هر شب آمار زيادي از درخواست‌ها از خوانندگان مختلف داريم مثلا سيروان خسروي و بقيه كه هميشه تماس‌هاي زيادي براي پخش كارهاي‌شان داشتيم. خب، برنامه مختص موسيقي است و پر از خوانندگان بااستعداد و پرطرفدار و قطعا هركسي طرفداران بي‌شمار خودش را دارد. بازتاب برنامه از طرف خواننده‌ها و هنرمندان بسيار خوب بوده چه از طريق پيامك‌هايي كه به خود من هرازگاهي مي‌زنند و چه از گوشه و كنار كه شنيده مي‌شود، متوجه اين قضيه شده‌ايم خود هنرمندان هم راضی هستند.

کارهايي که هيچ جا پخش نمي شوند

براي كار هر خواننده و ترانه آن براي پخش بايد قطعا مجوز گرفته شود كه خدا رو شكر مسئولان همكاري‌هاي لازم را در ساده كردن راه براي اين برنامه انجام داده‌اند. خيلي از كارها هستند كه تيتراژ پرطرفدار سريال‌‌هاي محبوبند و بعضي ديگر كه از طريق سي‌دي مجوز وزارت ارشاد منتشر شده‌اند اما هیچ‌وقت فرصت پخش تلويزيون پيدا نكرده‌اند. در اين برنامه ما تمام تلاش‌مان اين است كه آهنگ‌هاي تازه و پرطرفداري كه مردم دوست دارند را از طريق خودمان يعني ساعت 25 براي همه پخش كنيم.

به زودي سايت اختصاصي ساعت 25 راه‌اندازي خواهد شد اما تا آن روز فعلا صفحه‌اي مختص ساعت 25 در باشگاه مخاطبان شبكه 5 براي برنامه وجود دارد. هر شب حدود 8-7 ترانه‌اي كه پخش مي‌‌شود در برنامه بعد براي انتخاب بهترين و محبوب‌ترين آنها نظرسنجي 24 ساعته‌اي ترتيب داده بوديم كه از آن طريق با به دست آوردن سلايق مخاطبان، كارهاي متفاوت‌تر و بيشتري از خواننده مورد نظر با طرفدار بيشتر پخش كنيم.خودم موسیقی سنتي را ترجیح می‌دهم

قطعا من هم مثل بقيه مردم موسيقي را دوست دارم با تاكيد اين موضوع كه من موسيقي سنتي را بيشتر دوست دارم ولي خواننده‌هاي پاپ ما اين روزها آنقدر خوب عمل مي‌كنند كه من و مردم را به سمت شنيدن كارها و رفتن به كنسرت‌هاي‌شان سوق مي‌دهند. من موسيقي را دوست دارم و خوشحالم كه چنین برنامه‌اي به من پيشنهاد شد.

به اقتضاي كار و برنامه‌هايي كه داشتيم هرازگاهي با دعوت از خوانندگان آشنايي دورادوري با آنها داشتم اما اينكه كارها و عوامل آنها براي اطلاع بيشتر زير ذره‌بين داشته باشم تا به حال اينطور نبوده است. من تجربه موسيقيايي نداشته ام و فقط شنونده موسيقي هستم، بنابراين به اقتضاي برنامه مجبورم جزئيات بيشتري از موسيقي بدانم و حتي خود من هم مشغول آزمون و خطا هستم، يعني من و مردم با هم به بهانه ساعت 25 خواسته‌ها و سبك‌ متفاوت اجراهايي كه آنها مي‌پسندند را مي‌گيريم و بعد از جمع كردن نظرات با هم به نتیجه می‌رسیم و پيش مي‌‌رويم.

ساعت 25 خود من را با خيلي از ترانه‌سراها و آهنگسازان مستعد وخوب موسيقي آشنا كرد و بيش از همه متوجه اين موضوع شدم كه تنها خواننده نيست كه يك كار خوب را ارائه مي‌كند بلكه تيمي موثر و قوي پشت سر كارش قرار  دارد.

مثل كار خودمان در اجراي تلويزيون كه تقريبا 15-10 نفر در پشت دوربين زحمت توليد كار را مي‌كشند ولي مجري برنامه به عنوان پيشاني كار ديده مي‌شود و اگر يك برنامه ديده مي‌شود به اين معني است كه تمام عوامل كارشان را درست انجام داده‌اند.

با دوربین سراغ منزل‌هایشان می‌رویم

فكرهاي بزرگي براي اين برنامه است ولي هدف ما اين است كه مردم اول بايد كار را بطلبند و بعد آرام‌آرام به سمت تزريق ايده‌هاي خوب برنامه پيش بروند. چون قبل از هر چيز بايد ميل مخاطب بكشد تا  فكرهاي ما عملي شوند. هر شب تقريبا يك خواننده روي خط برنامه مي‌آيد و گپ كوتاهي با او در رابطه با خودش و كارهايش داريم. همچنين دوربين ساعت 25 به‌زودي به منزل و محل كار ضبط كنسرت‌هاي هنرمندان خواهد رفت تا مردم با فضايي خارج از فضاي آهنگ‌هاي آنها با خودشان آشنا شوند.صداقت در كلام تحت هر شرايطي در اجراي برنامه از مواردي است كه هميشه برايم حائز اهميت بوده است و بعد از اين موضوع هميشه سعي كردم در عوض انرژي‌هايي كه از بازخوردهاي مردم مي‌گيرم به آنها آرامش هديه كنم. در اجراهاي شبانه بنا بر این بوده که لحن قصه‌گويي در کارمان داشته باشيم، لحني كه آن را از برنامه‌های شبانه‌مان در راديو به ارث برديم البته شبانه‌اي كه كسل‌كننده نباشد.
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
10:56 - 1392/03/12
عشق است محسن چاوشی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:22 - 1392/03/12
ممنون از آقای قدیریان. فقط چاوشی.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
10:14 - 1392/03/13
برنامه خوبیه اما آقای قدیریان خیلی خیلی اغراق آمیز حرف می زنه اعصاب آدمو بهم میریزه !!! به نظرم طبیعی تر رفتار کنه بهتره اصلا این مدل اجرا بهش نمیاد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
17:34 - 1392/03/15
سلام خسته نباشید و تشکر از زحماتتون
شما از آقای قدیریان فقط مصاحبه هایی رو میذارید که خیلی سربسته و مبهم هستن ازتون خواهش میکنم اگه در مورد زندگی خصوصی ایشون هم چیزی میدونید برام بفرستید
مثلا ایشون متاهل هستن یا خیر؟....
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
01:10 - 1392/06/06
برنامه چالبی تنهایی اخر شب را پر میکند .لطفا اهنگهای شچریان پخش کنید.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
14:18 - 1392/06/18
فقط احسان خواجه امیری آهنگ نابرده رنج
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج