انتقاد «پاموک» از دولت ترکیه و اتحادیه اروپا
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
استخدام_1
کتاب لند_3
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
استخدام_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۵۳۹۲۶۴
۰۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۴
۶۹۵۳
«اورهان پاموک» نویسنده برنده جایزه نوبل، در اولین مصاحبه خود پس از کودتای نافرجام ترکیه، انتقادهای تندی به دولت ترکیه و اتحادیه اروپا وارد کرد.
ایسنا: «اورهان پاموک» نویسنده برنده جایزه نوبل، در اولین مصاحبه خود پس از کودتای نافرجام ترکیه، انتقادهای تندی به دولت ترکیه و اتحادیه اروپا وارد کرد.

 انتقاد «پاموک» از دولت ترکیه و اتحادیه اروپا
 
«اورهان پاموک» که اغلب درباره وضعیت ترکیه اظهارنظر می‌کند اما از زمان کودتای نافرجام در کشورش به دلیل محدودیت‌های اعمال‌شده مصاحبه‌ای انجام نداده بود، در جدیدترین مصاحبه خود با روزنامه آلمانی «زود دویچه زایتونگ»، دولت کشورش را به خودسری و استبداد متهم کرد و از اروپایی‌ها خواست تا ترک‌ها را در وضعیت سیاسی کنونی تنها نگذارند.

نویسنده «کتاب سیاه» ضمن صحبت‌هایش به عزل شدن هزاران قاضی، دادستان، سرباز، معلم و روزنامه‌نگار و متهم شدن آن‌ها به ارتباط با «فتح‌الله گولن» اشاره کرد و گفت: مسلما اکثر این اتهامات بی‌حساب و کتاب هستند.

«پاموک» در ادامه، همه‌پرسی ۱۶ آوریل ترکیه را نیز زیر سوال برد و اضافه کرد: رفراندوم هم اصلا منصفانه نبود چون هیچ گروهی نماینده جو غالب جامعه نبود.

این داستان‌نویس سپس از جامعه اروپایی‌ خواست تا ترکیه را در وضعیت کنونی سیاسی تنها نگذارند و گفت: دولت رئیس‌جمهور «رجب طیب اردوغان» نماینده‌ نیمی از رای‌دهندگان ترکیه‌ای است. مردم بسیار دیگری هم با ارزش‌های لیبرال سیاسی و فرهنگی در ترکیه موافق هستند. این‌ها در دوران برخوردهای قانونی و خفقان به حمایت نیاز دارند. اگر از دولت خشمگین و آزرده هستید، این مردم را تنها نگذارید.

«اورهان پاموک» سپس درباره فیلترهای اینترنتی، برخورد با روزنامه‌نگاران مخالف دولت و نبود آزادی بیان در ترکیه ابراز نگرانی کرد و گفت: واضح است که وقتی پای سانسور وسط می‌آید، هیچ منطقی وجود ندارد.

بر اساس این خبر، چند ماه پیش روزنامه «حریت» که از مهم‌ترین رسانه‌های ترک به حساب می‌آید، به خاطر «نه» گفتن «پاموک» به همه‌پرسی تغییر قانون اساسی کشورش، مصاحبه او را منتشر نکرد. او در این‌باره توضیح داد: من و خبرنگار «حریت» در واشنگتن مصاحبه‌ خوبی داشتیم و او نظر من را درباره رفراندوم پرسید. من گفتم پاسخ من «نه» خواهد بود و دلایلم را هم برای این تصمیم شرح دادم. اما سرانجام این مصاحبه منتشر نشد.

نشریه «حریت» بخشی از گروه رسانه‌ای «دوغان» ترکیه است که چندی پیش «عرفان دیرمنجی» مجری تلویزیون را به خاطر این‌که در شبکه مجازی خود اعلام کرده بود به همه‌پرسی ماه آوریل «نه» خواهد گفت، اخراج کرد.   

نویسنده «نام من سرخ» همچنین به سیاست‌های اتحادیه اروپا در تابستان ۲۰۱۵ نسبت به بحران پاهندگان انتقاد کرد: سیاستمداران اروپایی به دموکراسی ترکیه‌ای یا یک جامعه نیمه‌باز در این کشور اهمیت نمی‌دادند. مساله فقط استفاده ابزاری بود. خط مشی اروپایی‌ها در واقع، شکایت از وضعیت آزادی است،‌ اما آن‌ها بویی از برادری نبرده‌اند. درگیری با مساله مهاجران نه تنها به بافت اجتماعی اروپایی‌ها آسیب وارد می‌کند، بلکه روح اروپایی را هم خدشه‌دار می‌کند.

»اورهان پاموک» به عنوان یکی از مطرح‌ترین رمان‌نویسان ترکیه، خالق آثاری چون «زندگی نو»، «موزه معصومیت»، «برف»، «کتاب سیاه»، «نام من سرخ» و اثر زندگی‌نامه‌ای «استانبول» است. «پاموک» اولین رمانش «جودت بیک و پسرانش» را در سال ۱۹۸۲ به چاپ رساند و یک سال پس از آن «خانه خاموش» را منتشر کرد .او نوبل ادبیات را در سال ۲۰۰۶ به خود اختصاص داد. «پاموک» در سال ۲۰۰۳ جایزه «ایمپک دوبلین» را برای «نام من سرخ» دریافت کرد. آثار این نویسنده تاکنون بیش از ۱۱ میلیون جلد در سرتاسر جهان فروش داشته‌ است
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تاپ لپتاپ_1
تاپ لپتاپ_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
تاپ لپتاپ_4
تاپ لپتاپ_2
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آف دکور _فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
کیان برنا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
آف دکور _فوتر