هشدار دانشمندان از احتمال برخورد سیارک به زمین
۵۵۴۹۵۲
۰۳ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۵
۲۳۱۰ 
گروهی از دانشمندان، از احتمال برخورد سیارک به زمین و نابودی نژاد بشر خبر داده‌اند. آیا نژاد بشر در آستانه نابودی بر اثر برخورد اجرام فرازمینی قرار دارد؟
وب سایت گجت نیوز - آرش صابری: گروهی از دانشمندان، از احتمال برخورد سیارک به زمین و نابودی نژاد بشر خبر داده‌اند. آیا نژاد بشر در آستانه نابودی بر اثر برخورد اجرام فرازمینی قرار دارد؟

آیا ما در آستانه انقراض هستیم؟ بر اساس اظهارات اخیر گروهی از دانشمندان برجسته، برخورد ناگهانی یک سیارک به کره زمین می‌تواند منجر به نابودی نژاد بشر شود و ما انسان‌ها برای این رویداد آماده نیستیم!
 
 احتمال برخورد سیارک به زمین و نابودی نژاد بشر ؛ دانشمندان هشدار دادند

گروهی از اخترفیزیک‌دانان معتقدند که برخورد سیارک به زمین و نابودی نژاد بشر ، تنها در کسری از ثانیه انجام خواهد گرفت! از آنجا که همین حالا نیز هزاران سیارک و جرم آسمانی در حال حرکت به سمت زمین هستند، می‌بایست خطر برخورد سیارک به زمین و نابودی نژاد بشر را به شکلی جدی‌تر مورد بررسی قرار دهیم.

پروفسور آلن فیتزسیمون (Alan Fitzusimmon) در این باره می‌گوید که با برخورد سیارک و یا اجرام آسمانی به زمین، رویدادهای هولناکی در انتظار زمین خواهد بود. ستاره‌شناسان، هر روزه سیارک‌هایی را کشف می‌کنند که می‌توانند به عنوان یک خطر بالقوه برای زمین مورد بررسی قرار گیرد. در همین راستا کارشناسان هشدار داده‌اند که بر اثر برخورد سیارک به زمین ، بخش بزرگی از تمدن‌ها و شهرهای سراسر جهان به کلی تخریب خواهند شد. اگر سیارک مذکور در اندازه بزرگ‌تری باشد، حتی این توانایی را دارد که حیات را به طور کامل از سطح زمین پاک کرده و منجر به انقراض نسل بشر شود!

پروفسور فیتزسیموندر این باره می‌گوید: «دانشمندان و مهندسان، می‌بایست ضمن همکاری با یکدیگر تمامی اجرام و سیارک‌های نزدیک به سیاره زمین را شناسایی کرده و به درک کاملی از خطرات احتمالی هریک از آنان برسند. تاکنون، تعداد 1800 جرم خطرناک در ماورای زمین کشف شده‌اند، اما تعداد واقعی آنان بسیار بیشتر از این رقم است! ستاره‌شناسان، روزانه تعداد بسیاری از سیارک‌های نزدیک به زمین را کشف می‌کنند که همه آنان برای زمین تهدیدآفرین هستند. از این رو، ممکن است رویداد بعدی تونگوسکا (Tunguska) ما را غافل‌گیر کند! با وجود اینکه ما از وجود این اجرام خطرآفرین باخبر هستیم، اما تاکنون هیچ اقدامی برای خنثی‌سازی خطرات آنان انجام نگرفته است.»

هشدار این گروه از دانشمندان، با یادآوری رویداد تونگوسکا همراه است. رویدادی که در سال 1908 میلادی و در منطقه سیبری به وقوع پیوست، برخورد سیارکی به زمین همه چیز را تا شعاع 1200 کیلومتری خود با نابودی همراه ساخت!
 
 احتمال برخورد سیارک به زمین و نابودی نژاد بشر ؛ دانشمندان هشدار دادند

در برخورد سیارکی تونگوسکا، این جرم آسمانی ضمن ورود به اتمسفر سیاره زمین، به سرعتی در حدود 55 هزار کیلومتر بر ساعت رسید و سپس به زمین برخورد کرد. انرژی آزاد شده بر اثر این برخورد، 185 برابر بیشتر از بمب‌باران اتمی هیروشیما بود! برآوردها حاکی از آن هستند که این سیارک در لحظه ورود به اتمسفر زمین 30 کیلومتر بر ساعت بوده و در فاصله 5 کیلومتری زمین منفجر شده است.

اما باید توجه داشت که رویداد تونگوسکا، تنها واقعه‌ای نیست که بزرگی این تهدیدات فرازمینی را به رخ ما می‌کشند! در ژانویه 2017، سیارکی در اندازه یک دستگاه اتوبوس به شکلی غیر منتظره از میان ماه و زمین عبور کرد؛ وقوع چنین پدیده‌هایی حاکی از آن هستند که بشریت، برای چنین خطراتی هنوز آمادگی ندارد.

همین حالا که شما در حال مطالعه این مطلب هستید، تعداد بسیاری از سیارک‌ها و دنباله‌دارها به دور خورشید گردش می‌کنند. در صورتی که یکی از همین اجرام آسمانی با کره زمین هم‌مسیر شوند، برخورد آنان به سیاره ما می‌تواند یک فاجعه غیر قابل جبران را به بار آورد. به عقیده کارشناسان، سیارک‌ های غول پیکر 10 کیلومتری که از نادرترین نمونه آنان‌ هستند، موجب نابودی نژاد دایناسورها از زمین شده‌اند. از این رو، برخورد چنین سیارک‌هایی به زمین می‌تواند آسیب جبران‌ناپذیری به تمدن ما بزند.
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:27 - 1396/04/03
مثلا اگه اماده باشی میخوایی از دستش فرارکنی؟؟
Germany
11:01 - 1396/04/03
بهتر که بخوره نابود شیم
چه تمدنیه که بهش افتخار کنیم
همش شده جنگ و خونریزی ...
Iran, Islamic Republic of
11:37 - 1396/04/03
واقعا حیف از فرهنگ و تمدن ما نیست که از بین بره آدم دلش میسوزه
Iran, Islamic Republic of
16:26 - 1396/04/03
میشه با بمب اتم نابودش کنیم .من که به عشقم نرسیدم .واسه بقیه ناراحت میشم .ولی اصلا محاله مگر موقع قیامت باشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج