با این نشانه‌ها، رابطه عاطفی‌تان دوامی ندارد
۵۶۲۱۵۱
۰۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۶
۳۳۴۲۸ 
برقراری رابطه عاطفی با جنس مخالف همیشه پیچیده و سخت است، افراد نیز با رفتارهایشان آن را پیچیده تر می کنند. به عنوان مثال برخی ها با دروغ، خیانت و پنهان کاری هایشان رابطه را به سمتی می برند که جز آسیب و ناراحتی برای طرف مقابل، هیچ ندارد.
برترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: برقراری رابطه عاطفی با جنس مخالف همیشه پیچیده و سخت است، افراد نیز با رفتارهایشان آن را پیچیده تر می کنند. به عنوان مثال برخی ها با دروغ، خیانت و پنهان کاری هایشان رابطه را به سمتی می برند که جز آسیب و ناراحتی برای طرف مقابل، هیچ ندارد. 
 
گاهی افراد به هر دلیلی از ادامه رابطه سر بار می زنند، در این شرایط برخی ها رک و رو راست نظرشان را بیان می کنند، در حالی که برخی دیگر می خواهند با رفتارهایشان به طرف مقابل نشان بدهند که تمایلی به ادامه ندارند. اما از کجا باید این رفتارها را تشخیص داد؟ در ادامه مطلب، به اعمالی که نشان از بهانه گیری های طرف مقابل تان برای برهم زده رابطه است، اشاره کرده ایم.
 
مدام به سفر می رود
 
سفر رفتن هیچ ایرادی ندارد اما اگر شریک زندگی تان بدون شما مدام به سفر می رود، باید به رابطه با او شک کنید. شما نباید وقت تان را با کسی بگذرانید که مدام شما را نادیده می گیرد و برای نبردتان به سفر هزار بهانه می آورد، لیاقت شما فردی است که دوست داشته باشد تمام وقت اش را با شما بگذراند. پس اگر طرف مقابل تان  به طور مکرر مسافرت هایش را به دیدن شما ترجیح داد، بدانید که اتفاقی در راه است.
 
 با این نشانه ها، رابطه عاطفی تان دوامی ندارد
 
هنوز به رابطه با شما شک دارد
 
شما نباید به شخصی که هنوز به برقراری رابطه با شما اطمینان کامل ندارد، اعتماد کنید. اگر فردی در مقابل شما ایستاده به شما بگوید که هنوز نسبت به این رابطه مردد است، مطمئنا ناراحت و دلسرد خواهید شد. پس قبل از این که از تصمیم او برای رابطه با خودتان اطمینان کامل حاصل نکردید، هیچ تصمیم جدی نگیرید. اگر شما وابسته او شوید و او ناگهان بگوید که شما را نمی خواهد، ضربه بدی خواهید خورد. بنابراین به جای خیالبافی، واقع بین باشید و تا زمانی که او نظر قطعی خود را بیان نکرد، اقدامی نکنید.
 
او عجله ای برای رسیدن به شما ندارد
 
یکی دیگر از بهانه هایی که ممکن است طرف مقابل تان برای شما بیاورد این است که برای هیچ کاری عجله ندارد. او دوست دارد که آرام آرام جلو رود یا حتی گاهی از حرکت بایستد. در این شرایط عاقلانه ترین کاری که شما باید انجام دهید، بی تفاوتی است. اگر شما در این رابطه عجله کنید و او تمایلی به این کار نداشته باشد، نشان دهنده این است که او به اندازه شما برای این رابطه اهمیت و ارزش قائل نیست. حتی ممکن است که در میانه راه از برقراری رابطه با شما پشیمان شود، آنوقت شما می مانید و یک دنیا غم و ناراحتی. 
 
می خواهد یک دوست معمولی برایتان باشد
 
هیچ چیزی بدتر از این نیست که فردی را بی نهایت دوست داشته باشی اما او شما را تنها به چشم یک دوست معمولی ببیند. بدتر از آن این است که او از شما می خواهد با او بیرون بروید اما در نهایت تمایلی به برقراری رابطه ای عاطفی با شما ندارد. اصلا آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا او باید همچین چیزی از شما بخواهد؟ این درخواست تنها در صورتی قابل قبول است که شما تازه در حال آشنا شدن با یکدیگر هستید. در ابتدای رابطه این پیشنهاد غیرمنطقی نیست اما اگر رابطه شما بیشتر و عمیق شد و او همچنان همین نظر داشت، بهتر است که دیگر او را به چشم یک شریک زندگی نبینید. اگر واقعا دوستش دارید، بهتر است رهایش کنید، در غیر این صورت این رابطه به شما آسیب خواهد رساند.
 
 با این نشانه ها، رابطه عاطفی تان دوامی ندارد
 
او نمی داند که از زندگی چه می خواهد
 
«من نمی دانم که چه می خواهم»، حتما این جمله را زیاد شنیده اید. اگر فردی که با او در ارتباط اید این جمله را به زبان آورد، بدانید که قدم گذاشتن در این رابطه کاملا اشتباه است. تا زمانی که فرد مقابل تان نداند که از زندگی، خودش و دیگران چه می خواهد، شما نیز نمی توانید به او تکیه کنید. شاید هم که او از خواسته های خودش باخبر است اما به دنبال بهانه ای است تا شما را دست به سر کند. بنابراین زمانی این جمله را از طرف مقابل تان شنیدید، بدون هیچ ناراحتی او را به حال خودش رها کنید و تا زمانی که نظر قطعی اش را بیان و هدف زندگی اش را مشخص نکرد، اجازه ندهید با احساسات شما بازی کند و عقب بکشید.
 
از ازدواج فراری است
 
یکی از رایج ترین بهانه هایی که افراد برای جدایی از هم می آورند، این است که قصد ازدواج ندارند. این افراد نه تنها از بیان این طرز تفکر ناراحت نمی شوند، بلکه به خود نیز افتخار می کنند. آنها حتی ممکن است درباره ازدواج هم بد بگویند و این موضوع روی شما هم تاثیر منفی بگذارد، بنابراین بهتر است در این شرایط به حرف های آنها گوش ندهید. اگر به فکر رابطه ای بلند مدت هستید، طرف مقابل تان گزینه خوبی برایتان نخواهد بود.
 
اعتراف می کند که شما عاشق ترید
 
گاهی اوقات طرف مقابل تان به این بهانه که شما از او عاشق ترید، رابطه را تمام می کند. این طرز فکر برای شما عجیب و سخت است که تنها به این دلیل به رابطه عاطفی خود پایان دهید. اما واقعیت این است که او نه از شما بلکه نسبت به خودش بی اعتماد است. او می ترسد که در مقابل عشق شما کم آورد، به همین دلیل این موضوع را بهانه می کند و نبودن را به بودن ترجیح می دهد. در این شرایط به نفع شماست که قرارهایتان را کنسل کنید زیرا کسی که برای احساس شما ارزشی قائل نیست، همان بهتر که نباشد.
 
 با این نشانه ها، رابطه عاطفی تان دوامی ندارد
 
در شرایط خوبی به سر نمی برد
 
اگر فردی به شما گفت که حال به دلیل نبود شرایط کافی باید از هم دور بمانیم، باور نکنید. این تنها یک بهانه ای برای دوری از شماست. حقیقت این است که هیچگاه شرایط آنطور که ما می خواهیم ایده آل نخواهد شد، همیشه ما کمبودهایی را در زندگی خواهیم داشت، بنابراین اگر به هوای شرایط مطلوب بنشینیم، هیچگاه به هدف مان نخواهیم رسید، در واقع با این کار تمام فرصت هایمان را از دست خواهیم داد. بنابراین به این جمله دل نبندید، مطمئنا دلایل دیگری پشت این جمله پنهان است که او نمی خواهد شما در جریان باشید.
 
او درگیر کارش است
 
اگر فردی به شما بگوید که به دلیل مشغله کاری نمی تواند با شما بماند، در واقع راحت ترین بهانه را آورده تا شما را از خود براند. به راستی اگر کار شما زیاد باشد، وقتی برای ملاقات با عشق زندگی تان نخواهید داشت؟ این دلیل دور از واقعیت است. بنابراین افراد این جمله را به دلایل دیگری به زبان می آورند تا طرف مقابل شان را از خود دور کنند. شما نیز به فردی که اینگونه می اندیشد، لحظه ای دل نبندید.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:11 - 1396/05/09
تقریبا همه ی پسرای ایرانی از اردواج فراری اند اما برای رسیده به وست دخترشون عجله دارند البته منظورم از رسیدن برآورده شدن خواسته های فیزیکی هست بدون هیچ قید و تعهدی مثل ازدواج:))))
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
با حرف شما مخالفم. روزانه این همه ازدواج در کشور ثبت میشه،پس این دامادها از فضا اومدن؟ پس این همه پسر که با ناراحتی میگن دنبال ازدواجن ولی شرایطش رو ندارن از کجا اومدن؟
پسرها و دخترها خیلی مواقع به دوست دختر یا دوست پسرشون به اندازه کافی اطمینان و ایمان ندارن و به همین خاطر میخوان با یه شخص مطمئن تر ازدواج کنن، این دلیل نمیشه که بگیم کلا از ازدواج فرارین،بلکه ممکنه فقط از "ازدواج با دوست دختر یا دوست پسرشون" فراری باشن
Iran, Islamic Republic of
11:04 - 1396/05/09
سلام به نظرم تیترتون رو یه جور دیگه بنویسین چون کسی که تو زندگی مشترکش مشکلایی داره بعد یه تلقین منفی یا احساس بدی با خوندن اینا بهش انتقال داده میشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
واقعیت تلخ ولی باید باهاشمواجه شد
Netherlands
11:05 - 1396/05/09
دقیقا. واقعا متاسفم براشون
Iran, Islamic Republic of
12:05 - 1396/05/09
خیلی ممنون که این موارد رو به جوون ها گوشزد میکنین. اکثر روابط پسرها الان همین شکله.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
پسرهای سالم(از نظر روحی منظورمه) اینطوری نیستن، پسرهای سالم زیادی تو جامعه وجود دارن،البته قبول دارم تعدادشون کمتر از پسرای ناسالمه
Iran, Islamic Republic of
12:45 - 1396/05/09
همه پسرا میگن شرایط نداریم. اخه من نمی فهمم مثلا چند ساله دیگه قرار یهو چه اتفاقی بیافته؟ خب ازدواج کنین به کمک همسرتون زودترم به ارزوهاتون می رسین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
خانم ها کمک نمی کنن که هیچ مانعم می شن
Iran, Islamic Republic of
14:07 - 1396/05/09
من اینها را می دیدم ولی هر چه تلاش کردم اثری نداشت و بالاخره کار به فاصله گرفتن کشید و حالا پشیمان شده ولی دیگه دل و دماغی برایم نمانده
Iran, Islamic Republic of
16:54 - 1396/05/09
85 درصد ازدواجهای ایرانی همینجوری داره جلو میره. از کجا بیاریم آدمی که از نظر شخصیتی سالم باشه. همه مشکل روحی روانی و اختلال دارند، کم یا زیاد. برای همین روابط دچار مشکله هیچ کاریشم نمیشه کرد. اگه رابطه رو ترک کنی احتمال اینکه یه فرد مناسب پیدا کی تقریبا کمه چون ادمهای خوب و بی مشکل کمند. تو ایران فعلی
Iran, Islamic Republic of
17:24 - 1396/05/09
ای داد بیداد....
قلبم درد گرفت
Iran, Islamic Republic of
20:19 - 1396/05/09
واقعا کاش دو طرف رعایت کنن. من خودم رعایت می کنم ولی همسرم نه. به نظر شما بیخیال شم یا به تلاشم ادامه بدم؟
United States
04:55 - 1396/05/10
من به شخصه مشكلم اينه كه همش مشكوكم! تو هر رابطه اي كه وارد ميشم، منتظرم كه يا نه بگم يا نه بشنوم. حتي اگر پسر هم نه نگه، مرتب ميگم از رفتارش معلومه كه ميخواهد نه بگه! به خدا ديوونه شدم. برادرم با يه دختري به قصد ازدواج اومد صحبت كنه، باورتون نميشه، دختره دو ساعت رانندگي كرد تا بياد و برادرم رو ببينه. بعد براش پسته اورده بود. بلافاصله هم زنگ زد و گفت خوشش اومده. واقعا از كار دختره خوشم اومد! تكليفش با خودش معلوم بود. به زودي هم خواهر شوهر ميشم :) حالا من! نه عمرا، پسر بايد بياد منو ببينه!
به هر حال به اين مقاله توجه نكنيد! اگر شما به رابطه تون مشكوك باشيد، طرف مقابلم مشكوك ميشه
براي منم دعا كنيد، بدجور دارم تنها ميشم ولي خوب بايد ادامه داد! كاريش نميشه كرد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج