دستگیری 1660 متجاوز مرزی در خراسان رضوی
۵۷۹۶۰۶
۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۱
۹۵۳۰ 
فرمانده مرزبانی خراسان‌رضوی از دستگیری ‌یک‌هزار و 660 متجاوز مرزی که قصد داشتند به صورت غیرمجاز وارد کشور شوند در مرزهای خراسان‌رضوی خبر داد.
خبرگزاری فارس: ماشاألله جان‌نثار عصر امروز در نشست خبری در خصوص آمار چهار ماهه این فرماندهی اظهار کرد: خراسان‌رضوی در هنگ مرزی تایباد 300‌ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان و 530 کیلومتر مرز مشترک با ترکمنستان دارد.

وی افزود: از ابتدای امسال مرزبانان موفق شده‌اند 1650 کیلوگرم مواد مخدری را که قاچاقچیان قصد داشتند با شگردهای مختلف وارد کشور کنند را کشف نمایند که درصد قابل توجهی از آن تریاک بوده است، این میزان کشفیات مواد‌مخدر به نسبت مدت زمان مشابه سال گذشته 100‌ درصد افزایش داشته است.

فرمانده مرزبانی خراسان‌رضوی افزود: مرزبانان هوشیار خراسان‌رضوی از ابتدای امسال تا‌کنون موفق شده‌اند از ورود غیرقانونی 1660 متجاوز مرزی جلوگیری کنند.

وی تصریح کرد: طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران این عمل جرم محسوب می‌شود و مجرمان با برخوردهای سختی مواجه خواهند شد.

جان‌نثار با اشاره به تعامل خوب دادگستری‌های شهرستان‌های تربت‌جام، تایباد و خواف با مرزبانی خراسان‌رضوی بیان کرد: امروز احکام مجرمان دستگیر شده در مرزها به صورت دقیق و سریع صادر می‌شود.

وی در خصوص قاچاق کالا خاطرنشان کرد: البسه بیشترین کالایی است که به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود و پس از آن لوازم بهداشتی و آرایشی است که مبدا ارسال بیشتر این کالاها کشور افغانستان است.

فرمانده مرزبانی خراسان‌رضوی از انجام 160 ملاقات مرزی خبر داد و اضافه کرد: گاهی در تبادل میان‌ مرز‌نشینان ایرانی و دیگر کشورها مشکلاتی پیش می‌آید که برای پیشگیری از مشکلات مرزی این ملاقات‌ها انجام می‌شود.

وی مهمترین مشکل مرزبانی خراسان‌رضوی را تامین منابع مالی دانست و بیان کرد: اگر منابع تامین شود می‌توانیم تجهیزات‌مان را به روز کنیم و حراست و مراقبت بیشتری از مرزها داشته باشیم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج