خودرو ارزان می‌شود
۵۸۱۵۸۵
۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۰
۱۳۵۱۹ 
قائم‌مقام وزیر در امور تجارت اعلام کرد که واردات خودرو در شش ماه آتی می‌تواند منجر به کاهش قیمت‌ها شود، زیرا عرضه نسبت به دورۀ مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته است.
خبرگزاری ایسنا: قائم‌مقام وزیر در امور تجارت اعلام کرد که واردات خودرو در شش ماه آتی می‌تواند منجر به کاهش قیمت‌ها شود، زیرا عرضه نسبت به دورۀ مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته است.
 
مجتبی خسروتاج - رییس سازمان توسعه تجارت ایران - در خصوص اخبار مبنی بر مسدود شدن ثبت سفارش خودرو اظهار کرد: در نیمۀ اول مردادماه سال جاری، به دلیل تغییراتی که در سیستم ثبت سفارش و نظام بارگذاری آن در سامانۀ جامع تجارت پیش آمد، مدت محدودی ثبت سفارش برای واردات خودرو کند شد ولی در حال حاضر با توجه به سیاست‌ها و دستورالعمل‌های جدید که برای دولت ارسال شده و برای تصویب آن درخواست رسیدگی کرده‌ایم. ثبت سفارش محدود شده تا دستورالعمل جدید ابلاغ شود. اما این به معنی توقف واردات نیست، دستورالعمل جدید با رعایت تأکید بر تولیدات داخلی، سرمایه‌گذاری مشترک، توسعۀ صادرات و ... خواهد بود، آنچه در حال حاضر وارد می‌شود ناشی از ثبت سفارش اواخر سال گذشته و چهار ماهۀ اول سال جاری است و تا دی ماه سال جاری فرصت ورود آن وجود دارد. بنابراین، واردات آنها با مانع مواجه نیست، خریداران خودرو آگاه باشند که محدودیتی در واردات خودرو از محل ثبت سفارشات قبلی وجود ندارد و آنچه در چهار ماهۀ اول امسال ثبت سفارش شده به مراتب بالاتر از ثبت سفارش دورۀ مشابه سال قبل است که در صورت واردات در شش ماه آتی می‌تواند منجر به کاهش قیمت‌ها شود. زیرا عرضه نسبت به دورۀ مشابه سال گذشته نیز افزایش یافته است.

وی با اشاره به قوانین محدودکننده در واردات خودرو گفت: در حال حاضر واردات تابع قانون خودرو و آئین‌نامۀ ضوابط فنی مربوطه است که مطابق آن بایستی ضوابط چهارگانه شامل گواهی استاندارد، محیط زیست، بهینه‌سازی سوخت و شرایط نمایندگی رعایت گردد که در خصوص شرایط نمایندگی، ابلاغیۀ دی ماه سال ۱۳۹۵ معاون اول ریاست جمهوری، دستورالعمل وزارتخانه و سیاست‌هایی که دولت به وزارتخانه ابلاغ می‌کند مبنای اقدام خواهد بود.

خسروتاج با تأکید بر بی‌اعتبار بودن ثبت سفارش‌های پس از تاریخ ابلاغ بخشنامۀ معاون اول رئیس جمهور، تشریح کرد: تا پیش از بخشنامۀ دی ماه سال ۱۳۹۵ علاوه بر نمایندگی‌های رسمی، شرکت‌های واسط هم می‌توانستند نسبت به ثبت سفارش واردات خودرو اقدام کنند ولی از دی ماه سال ۱۳۹۵ به بعد با بخشنامۀ معاون اول ریاست جمهوری فقط ثبت سفارش نمایندگی‌های رسمی معتبر است و چنانچه بعد از آن ثبت سفارشی صورت گرفته باشد فاقد اعتبار است.

قائم‌مقام وزیر در امور تجارت در خصوص امکان تمدید ثبت سفارشات صورت گرفتۀ قبلی اظهار کرد: این ثبت سفارشات همه از مهلت اعتبار شش ماهه برخوردار هستند که چنانچه در سررسید نیاز به تمدید باشد بر اساس ضوابط زمان سررسید اتخاذ تصمیم خواهد شد. توقف ثبت سفارش واردات خودرو در حال حاضر موقتی است و هر لحظه که دستورالعمل جدید ابلاغ شود بر اساس آن اقدام خواهد شد. تکرار می‌کنم با ثبت سفارشات اواخر سال گذشته و چهار ماۀ ابتدای سال جاری حداقل تا شش ماه آینده از محل این ثبت سفارشات واردات خودرو به کشور در جریان هست و خواهد بود.

خسروتاج افزود: در چهارماهۀ اول سال جاری حدود ۲۶ هزار دستگاه خودرو سواری وارد و در گمرکات کشور ترخیص شده که در مدت مشابه سال گذشته حدود ۱۸ هزار دستگاه بوده است که نشان‌دهندۀ افزایش ۳۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

وی دربارۀ محدودیت‌های ثبت سفارش گفت: طراحی سیستم‌ها و سامانه‌ها بایستی به نحوی صورت پذیرد که سوءاستفاده از آنها غیر ممکن یا حداقل باشد و طی زمان چنانچه نرم‌افزارهای جدید فراهم شود نرم‌افزارهای گذشته به روز شود. بنابراین، تمام سیستم‌ها و سامانه‌ها امکان مواجهه با اینگونه سواستفاده‌ها هستند و در دوره‌های خاصی نیاز به چنین محدودیت‌های موقت برای تغییرات سیستمی وجود دارد.

خسروتاج در پایان در خصوص سهمیه برای واردات خودرو اعلام کرد: هر زمان که دستورالعمل جدید از سوی دولت ابلاغ شود، طبق ضوابط و مقررات آن عمل خواهیم کرد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:11 - 1396/05/22
شتز در خواب بیند پنبه دانه
Iran, Islamic Republic of
19:20 - 1396/05/22
یکی به نعل زدن و یکی به میخ.این حرفها چیه؟دو روز قبل گرونش کردید!!!بیچاره مصرف کننده
Iran, Islamic Republic of
20:29 - 1396/05/22
لا اقل بزارید مردم خودروی با کیفیت بخرند
Iran, Islamic Republic of
20:37 - 1396/05/22
شما ها فکر جیب خودتونيد میخواهید خودرو بی کیفیت را به مردم بندازيد ...واقعا براتون متاسفم
Iran, Islamic Republic of
21:17 - 1396/05/22
والا ما كه در اين ٣٠ و چند سال نديديم چيزي ارزون بشه البته در دوران رييس جمهور مردمي و محبوب دنيا!!! حاج محمود احمدي نژاد يادم هست كه ماكاروني بعد از دويست درصد افزايش قيمت حدود ٢ درصد ارزان شد!!! كه رسانه ها و صدا و سيما هم يك گزارش مفصل بابت اين قضيه تهيه كردن كه ما خيلي خوشحال شديم و سجده شكر كرديم
Iran, Islamic Republic of
21:17 - 1396/05/22
وضع خیلی خراب شده.صبح که از خونه میزنی بیرون دو طرف کوچه و خیابون پر شده از ماشین.همش هم پراید.اینطوری پیش بره اصلا دیگه نمیشه...
Iran, Islamic Republic of
22:50 - 1396/05/22
حالا که تک تک کارخانه ها براثرواردات بی رویه شده بگذاردوتاهم تعطیل بشه چشم دولت مردان روشن
Iran, Islamic Republic of
23:43 - 1396/05/22
عالیه تعطیلات بیشتر خوش میگذره
Iran, Islamic Republic of
23:57 - 1396/05/22
ترا خدا دخالت در هیچی نکنید شما مسعولین دست به دریابزنید خشک میشود پس در مورد هیچی اظهار نظر نکنید
Iran, Islamic Republic of
02:35 - 1396/05/23
تا کور شود چشم این مردم چاپلوس و بزدل که قدر ناشناسی کردند و مملکت را بر باد دادند ، تا میتوانید خودرو را گران کنید چون خودتان هم فهمیدید که مردم بیشتر میخرند ، الان هر گدا گشنه ای حداقل یه پراید داره اصلا نگران نباشین کارتون درسته
Iran, Islamic Republic of
05:28 - 1396/05/23
با سلام، چرا در عراق و سوریه،قیمت پراید 700 دلار،تیبا 900 دلار است،ولی برای خودمون 21 میلیون و 30 میلیون هست؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
08:25 - 1396/05/23
از یک طرف خودرو رو 2، 3میلیون گرون میکنید بعد از مدتی از طرف دیگه 50000هزارتومان ارزونش میکنید میگید خودرو ارزون شده
Iran, Islamic Republic of
17:03 - 1396/05/23
بابا همش تقصیر خودمونه..کشورای دیگه رو نگاه بابت ی گرونی ناچیز کشورو بهم میزنن،،
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج