حمله هکرهای اندونزی به ده‌ها سایت کشور مالزی
۵۸۷۵۷۷
۰۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴
۱۸۳۰ 
ماجرا از آنجا آغاز شد که پرچم کشور اندونزی بر روی جلد مجله ای که به مناسبت یادبود بازی های آسیایی جنوب شرق آسیا منتشر شده بود به صورت سروته به چاپ رسیده بود. پرچم کشور اندونزی دارای یک نوار قرمز در بالا و یک نوار سفید در پایین است، اما در مجله یادشده جای این دو رنگ عوض شده بود.
فارس: به نقل از فیز، ماجرا از آنجا آغاز شد که پرچم کشور اندونزی بر روی جلد مجله ای که به مناسبت یادبود بازی های آسیایی جنوب شرق آسیا منتشر شده بود به صورت سروته به چاپ رسیده بود.
 
 حمله هکرهای اندونزی به ده‌ها سایت کشور مالزی

توزیع این مجله مالزیایی در اندونزی باعث عصبانیت و ناراحتی گسترده مردم شد و اخبار مربوط به آن در شبکه های اجتماعی نیز دست به دست شد.

پرچم کشور اندونزی دارای یک نوار قرمز در بالا و یک نوار سفید در پایین است، اما در مجله یادشده جای این دو رنگ عوض شده بود و باعث شده بود پرچم اندونزی شبیه به پرچم کشور لهستان به نظر برسد.

وزارت خارجه مالزی و دست اندرکاران بازی های مذکور به علت این اشتباه عذرخواهی کردند. اما مردم اندونزی با استفاده از هشتگ شرم برتو باد ای مالزی یا #ShameOnYouMalaysia در توییتر به این کشور حمله کرده و هشتگ یاد شده را به یکی از موضوعات برتر مبدل کردند.

سپس گروهی از هکرهای اندونزیایی موسوم به ExtremeCrew تعداد 33 سایت مالزیایی را هک کرده و با نمایش پرچم سروته چاپ شده عبارت پرچم ملی من بازیچه نیست را در سایت های هک شده به نمایش گذاشتند. مقامات مالزیایی می‌گویند در حال تحقیق در مورد این حمله هکری هستند، در عین حال اندونزی تابعیت اندونزیایی این هکرها را تایید نکرده است.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج