درخشش «کوئیز آو کینگز» در لیگ بازی‌های رایانه‌ای
۵۹۷۲۲۱
۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۲
۲۸۱۰ 
استقبال قابل توجه گیمرها از تنها بازی ایرانی حاضر در سومین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران، نشان می‌دهد بازی‌سازان ایرانی توان رقابت با بازی‌های خارجی را دارند.
خبرگزاری مهر - محمد صابری: استقبال قابل توجه گیمرها از تنها بازی ایرانی حاضر در سومین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران، نشان می‌دهد بازی‌سازان ایرانی توان رقابت با بازی‌های خارجی را دارند.
 
 در سومین دوره رقم خورد؛درخشش «کوئیز آو کینگز» در لیگ/ بازی ایرانی محبوب‌تر از فیفا و کلش

سومین دوره لیگ بازی‌های رایانه‌ای ۱۳ تا ۲۳ شهریورماه توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و برج میلاد تهران و با همکاری شرکت مکعب (نماینده رسمی جام جهانی ورزش‌های الکترونیکی ESWC) در حال برگزاری است.

در این رقابت‌ها ۶۹۰۵ نفر در رشته‌های PES ۲۰۱۷ و FIFA ۲۰۱۷ در دو کنسول پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس ۳۶۰، بازی Clash Royale و بازی ایرانی Quiz of Kings برای گوشی‌های هوشمند و بازی Counter Strike Global Offensive برای کامپیوتر، به رقابت می‌پردازند.

برای این مسابقات یک میلیارد ریال جایزه تعیین شده است. از جمله این که قرار بود یک خودرو ۲۰۶ به قهرمان رشته‌ای که بیشترین ثبت‌نامی در آن انجام می‌گیرد اهدا شود. از آنجا که در روزهای ثبت‌نام اعلام شد این مسابقات به عنوان رقابت‌های انتخابی جام جهانی ورزش‌های الکترونیکی در رشته‌های «فیفا» و «کلش رویال» (در صورت اختصاص سهمیه) شناخته می‌شود، انتظار می‌رفت بیشترین ثبت‌نامی‌ها در این دو رشته انجام شود. اما استقبال قابل توجه مردم از بازی ایرانی Quiz of Kings همه را غافلگیر کرد.

براساس اعلام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، بازی ایرانی Quiz of Kings نیز پرطرفدارترین و رقابتی‌ترین رشته سومین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران شده است و بدین ترتیب جایزه ویژه این مسابقات، به قهرمان این رشته تعلق خواهد گرفت. ۲۴۰۵ نفر شامل ۶۲۸ زن و ۱۷۷۷ مرد برای رقابت در رشته Quiz of Kings سومین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران ثبت‌نام کردند و در نتیجه یک دستگاه خودرو ۲۰۶ به عنوان جایزه ویژه این رقابت‌ها، به قهرمان رشته Quiz of Kings اهدا می‌شود.

دومین رشته پرطرفدار این رقابت‌ها هم فیفا بود که ۲۰۹۸ نفر در آن در دو کنسول اکس‌باکس و پلی استیشن ۴ ثبت‌نام کردند. در بازی PES نیز ۱۸۰۴ نفر، در بازی کلش رویال ۴۸۳ نفر و در بازی کانتر ۲۳ تیم ۵ نفره شرکت کرده‌اند.

سومین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و برج میلاد تهران و با همکاری شرکت مکعب به عنوان نماینده جام جهانی بازی‌های رایانه‌ای ESWC برگزار می‌شود. هدف از برگزاری این رقابت‌ها پرکردن اوقات فراغت تابستانی نوجوانان و جوانان در محیطی سالم و با بازی‌های مورد تایید بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، فرهنگ‌سازی، حمایت از بخش خصوصی و بازی‌سازان داخلی اعلام شده است.

علاقه‌مندان به تماشای این رقابت‌ها می‌توانند هر روز از ساعت ۱۰ تا ۲۲ در مجموعه برج میلاد تهران حضور یابند. همچنین آخرین اخبار و اطلاعات از این رقابت‌ها را می‌توانید در سایت cgame.ir دنبال کنید.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج