تفاوت های رفتاری دختران و پسران در رابطه عاطفی
۶۰۲۴۱۴
۰۵ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۹
۵۰۲۵۱ 
دخترها و پسرها هر کدام خصوصیات خاص خود را در رابطه عاطفی دارند که در اکثر مواقع مشترک است. برخی ها این رفتارها را رفتارهایی کلیشه ای قلمداد می کنند اما ثابت شده که تمام آنها واقعیت دارند.
برترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: دخترها و پسرها هر کدام خصوصیات خاص خود را در رابطه عاطفی دارند که در اکثر مواقع مشترک است. برخی ها این رفتارها را رفتارهایی کلیشه ای قلمداد می کنند اما ثابت شده که تمام آنها واقعیت دارند. اگر شما هم دوست دارید بدانید که این رفتارهای مشترک میان دختران و پسران چیست، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.
 
دخترها: تعهد می خواهند
 
دخترها تعهد را دوست دارند. فرقی نمی کند که آنها چند وقت است وارد رابطه شده اند، یک هفته، دو ماه یا حتی چند سال... مهمترین چیزی که از روز اول می خواهند تعهد است. شاید از نظر پسرها این موضوع خنده دار باشد اما واقعیت دارد. 
 
 تفاوت های رفتاری دختران و پسران در رابطه عاطفی
 
تعهد خوب است اما قبل از این هر چیزی باید به رابطه ای که در آن به سر می برید، بیاندیشید. اگر طرف مقابل تان دوست ندارد که وارد یک رابطه جدی با شما شود، نباید او را وادار به کارهایی که خودتان می خواهید کنید. با این کار تنها زمان خود را هدر داده اید. بنابراین اول از همه به نوع رابطه ای که در آن به سر می برید فکر کنید، سپس از طرف مقابل تان انتظار متعهد بودن را داشته باشید.
 
پسرها: تماشای بازی مورد علاقه شان را از دست نمی دهند
 
از نظر دخترها، پسرها زمان زیادی را بی جهت صرف تماشای فوتبال یا بازی مورد علاقه شان می کنند. آنها اعتقاد دارند که در این مواقع پسرها به تنها چیزی که می اندیشند بازی مورد علاقه شان است و اطرافیان شان را به کل نادیده می گیرند.
 
شاید این کار از نظر دخترها آزاردهنده باشد اما یکی از محبوب ترین فعالیت های مورد علاقه آقایان تماشای ورزش است که باید به آن احترام گذاشت.
 
دخترها: به روز عروسی شان فکر می کنند
 
اکثر دخترها از همان لحظه اول که با مردی دیدار می کنند، به روز ازدواج شان می اندیشند و خودشان را در لباس عروس در کنار او تصور می کنند. شاید این فکر از نظر خیلی ها تنها خیالبافی باشد اما تا حدود زیادی واقعیت دارد.
 
احتمالا این طرز فکر از این رو که دخترها نسبت به پسرها رمانتیک ترند، سرچشمه می گیرد. بنابراین حتی اگر آقایان بخواهند هم نمی توانند جلوی این طرز فکر را بگیرند.

پسرها: جمع های پسرانه را ترجیح می دهند
 
آیا یک جمع دخترانه که دور هم جمع شده اند و دیوانه بازی می کنند بیشتر در ذهن تان نقش می بندد یا یک جمع پسرانه؟ بله! به احتمال زیاد آنچه در وهله اول در ذهن تان متصور می شوید جمعی پسرانه است. پسرها، حتی اگر عاشق زنی باشند، باز هم دوست دارند که در جمع های پسرانه خود حضور داشته و کمی از محدودیت های خود به دور باشند. 
 
 تفاوت های رفتاری دختران و پسران در رابطه عاطفی
 
شاید دخترها تحت هر شرایطی ترجیح دهند که در کنار شریک زندگی شان باشند اما طرز تفکر پسرها به گونه دیگری است. بنابراین اگر مرد زندگی تان خواست که با دوستان خود تنها باشد، دلگیر نشوید زیرا این خواسته برای هر پسری کاملا طبیعی است.

 دخترها: به دوست صمیمی شان همه چیز را می گویند
 
آیا شما همه زندگی تان را با دوست صمیمی تان در میان می گذارید؟ آیا از رابطه عاطفی یا احساسات تان با او حرف می زنید؟ اگر شما یک دختر هستید، مطمئنا جواب تان مثبت خواهد بود. 
 
این که دخترها تمام رمز و رازهای زندگی شان را با دوست صمیمی شان در میان می گذارند، اصلا بدین معنی نیست که با شریک زندگی شان بیگانه اند، بلکه این یکی از خصلت های اکثر دخترهاست که مشکلی را ایجاد نخواهد کرد.

پسرها: خونسرد هستند
 
این که در یک رابطه عاطفی دو طرف چه رفتاری از خودشان نشان می دهند، قابل پیش بینی نیست زیرا هر فردی شخصیت خاص خود را دارد، اما در کل همیشه پسرها نسبت به دخترها خونسردترند. دخترها در مورد همه چیز نگرانند، مدام شخصیت طرف مقابل شان را زیر ذره بین قرار می دهند و آنها را نقد و بررسی می کنند، به همین دلیل زمانی که رفتار خونسرد طرف مقابل شان را می بینند، او را بی تفاوت قلمداد می کنند، در حالی که واقعیت چیز دیگری است. این که آقایان نگران چیزی نیستند و بیشتر از آینده در زمان حال زندگی می کنند، به هیچ وجه نشان دهنده بی تفاوتی شان نیست. 
 
 تفاوت های رفتاری دختران و پسران در رابطه عاطفی
 
دخترها: چت کردن را دوست دارند
 
 حتما شما هم به این واقعیت پی برده اید که هر چه خانم ها عاشق چت کردن و پیغام دادن به مرد مورد علاقه شان هستند، آقایان از این که مدام گوشی به دست و در حال تایپ کردن باشند، بیزارند. 
 
شاید زمانی که متنی بلند بالا برای مرد مورد علاقه تان می فرستید و او تنها با یک کلمه جواب شما را می دهد، ناراحت شوید اما این اصلا بدین معنی نیست که او به شما اهمیت نمی دهد، بلکه این جزئی از شخصیت اکثر مردان است. هر رابطه ای خصوصیات خاص خود را دارد، بنابراین اگر دیدید که شریک زندگی تان از چت کردن بیزار است، با شیوه های دیگری مانند مکالمه تلفنی یا حتی دیدار رو در رو، با او در ارتباط باشید.
 
پسرها: از اموجی زیاد استفاده می کنند
 
پسرها ترجیح می دهند به جای تایپ کردن، از اموجی ها استفاده کنند. شاید هم دلیل استفاده زیاد آنها این باشد که نمی توانند مانند دخترها حرف بزنند و احساسات خود را بیان کنند، به همین دلیل ترجیح می دهند که با شکلک ها حالات مختلف خود را نشان دهند.
 
دخترها: مدام در حال فکر کردن هستند
 
دخترها بیش از پسرها فکر می کنند و موضوعات مختلف را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار می دهند. شاید در این شرایط پسرها بگویند که بهتر است فعلا ذهن ات را درگیر نکنی اما با این کار در واقع احتمال شکست شان را افزایش می دهند. اگر چه افراط در فکر کردن خوب نیست و تنها استرس فرد را زیاد می کند اما اگر ما بی هدف و بدون فکر راهی را در پیش گیریم، در واقع احتمال موفقیت و پیشرفت خود را کم کرده ایم. بنابراین هر چه با برنامه ریزی دقیق تری قدم بردارید، زودتر به مراد دل تان خواهید رسید. پس این خصلت خوب را نباید از دست بدهید، تنهاکافی است تعادل آن را حفظ کنید.
 
 تفاوت های رفتاری دختران و پسران در رابطه عاطفی
 
پسرها: فضای شخصی خود را می خواهند
 
احتمالا دخترها این جمله را به تکرار از زبان مرد زندگی شان شنیده اند. این فضا می تواند تنها تماشای یک برنامه مورد علاقه تلویزیونی، فیلم دیدن یا حتی کتاب خواندن باشد اما در هر صورت فضای شخصی چیزی است که آقایان به آن نیاز دارند.
 
شاید برای شمایی که در یک رابطه جدی عاطفی به سر می برید، شنیدن این جمله آزاردهنده باشد اما باید شب هایی را به مرد زندگی تان اجازه دهید تا در تنهایی خود به سر برد. این بدین معنی نیست که او شما را نمی خواهد یا به بودن با شما علاقه ای ندارد، این تنها نیازی است که نه تنها او، که گاهی شما هم بدان احتیاج دارید.
 
دخترها: دوست دارند که 24 ساعت با مرد زندگی شان باشند
 
همان قدر که پسرها فضای شخصی خود را می خواهند، دخترها برعکس آنند. آنها دوست دارند که 24 ساعته در کنار مرد مورد علاقه شان باشند و با او زمان بگذرانند که این تفاوت ممکن است منجر به بحث و دعوا در رابطه شود.
 
در این شرایط باید کمی منطقی تر عمل کرد. مطمئنا همه ما دوست داریم که زمان خود را در کنار عشق زندگی مان بگذرانیم اما از آن طرف تنهایی و حریم شخصی نیز از الزامات هر رابطه ای است. بنابراین بهتر است که به جای کمیت، به کیفیت رابطه بیاندیشیم. 
 
پسرها: برای جدا شدن دلایل کلیشه ای می آورند
 
معمولا پسرها زمانی که می خواهند به رابطه خود پایان دهند، از بیان دلایل اصلی جدایی اجتناب می کنند. جملاتی که اکثر آنها هنگام جدایی به زبان می آورند شامل: «مشکل از تو نیست، مشکل از منه» یا «حال زمان مناسبی برای اینکه من در چنین رابطه ای باشم، نیست» و.... است.
 
 تفاوت های رفتاری دختران و پسران در رابطه عاطفی
 
اگر چه دخترها از شنیدن این جملات بیزارند، اما گویا پسرها تمایل زیادی دارند که با بیان این دلایل به رابطه عاطفی خود خاتمه دهند. از این رو بهتر است که دلایل شما هر چقدر هم که آزاردهنده باشد، آنها را صادقانه بیان کنید، در غیر این صورت همه می دانند که این حرف ها بهانه ای بیش نیست و شما را بی اعتمادتر از همیشه در نگاه دیگران نشان می دهد.
 
دخترها و پسرها: در برداشتن قدم اول، هراسانند
 
طبیعی است، هیچکس دوست ندارد «نه» بشنود. اگر شما به فردی علاقمند شده اید اما پا پیش نمی گذارید، بدین علت است که از رانده شدن هراسانید. این موضوع هم برای دخترها و هم برای پسرها یکسان است، به همین دلیل است که در اوایل آشنایی بسیار محتاطانه عمل می کنند. 
 
برای رهایی از این تردید، بهتر است که افکار منفی را از خود دور کنید و ریسک پذیرتر باشید. به جای رد شدن، به شروع یک داستان عاشقانه و هیجان انگیز بیاندیشید.
 
دخترها و پسرها: در بیان احساسات شان مرددند 
 
یکی دیگر از نقاط مشترک دخترها و پسرها بیان احساسات شان است. اگر دختری به مردی علاقمند شده اما آن را پنهان می کند، این وضعیت می تواند برای پسرها هم اتفاق بیافتد که دلیل آن همان ترس از «نه» شنیدن است. پنهان کردن احساسات حتی بعد از شروع یک رابطه نیز ممکن است اتفاق افتد.
 
به عنوان مثال خانمی به همسرش نمی گوید که از دست او ناراحت است تنها به این علت که فکر می کند همسرش او را فردی ضعیف و حساس می خواند. اما پنهان کردن راز دل، در هر مرحله ای از رابطه که به سر می برید، کار اشتباهی است. هر چه صادقانه تر عمل کنید، نتیجه بهتری خواهید گرفت.
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:03 - 1396/07/05
پسرا دلشونم بخواد با دخترا همش تکست بازی کنن یا همش به اونا فکر کنن. هر چی اولش تب پسرا واسه رابطه بیشتر، بعد که واردش میشن سر می شن
پاسخ ها
قلی
Canada
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۵
معلومه حسابی از دستش شاکی هستیا آبجی. اشکال نداره، سخت نگیر
Iran, Islamic Republic of
10:48 - 1396/07/05
تو بعضی موارد گفته شده درموردپسراکاملااشتباه بود.
مثلاپسراهم تعهدمیخوان یا اینکه پسرهاتماشای بازی مورد علاقه شون رو بیخال میشن و حرف عشق مقابلشون مهمه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۵
شاید شما اینطوری باشین اما در مورد بازی اصلا درست نیست. 99 % بازی رو ترجیح می دن و می گن حالا وقت واسه طرف مقابل زیاده
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۵
به نظرم تعهد و هر دو می خوان ولی دخترا گیرای الکی می دن. دوست دارن که پسر مورد علاقه شون جز اون هیچی نبینه و اسمش رو میذارن تعهد
Iran, Islamic Republic of
11:38 - 1396/07/05
دقیقا خصوصیات نامزد منو گفت همش سراین اخلاقاش باهام بحث داریم دوست دارم 24ساعته پیشم باشه ولی میگه من که نمیتونم همش پیشت باشم کاش یکم درک کنه که واقعا باید باشه پیشم
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۵
نامزدتون فضا و فرصت و
حریم شخصی نیاز داره و باید زمانی را داشته باشه که به کارهای مورد علاقه اش برسه اینجوری شما براشون عزیز تر میشید و یک همسر عاقل و با درک
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1396/07/05
دقیقا درسته
پسرها وارد رابطه میشن برای شناخت و بررسی و در نهایت نتیجه گیری ولی دخترها از همون لحظه اول اشنای خودشون زن طرف میبینن ... خ خ خ

وای این خصلت خواست 24 ساعته دخترا برای این که پسرها در تمام ساعات شبانه روز کنارشون باشند غیر منطقی و خفه کنندست
ضمنا دخترها هیچ موقع درست بشو نیستند
پاسخ ها
بدون نام
Netherlands
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۵
:))) پس این اخلاقارو همه دخترا دارن؟ ایول :))))
Iran, Islamic Republic of
19:18 - 1396/07/05
منکه اصلا دوست ندارم یه نفر تمام مدت پیشم باشه مرد باید بره بیرون چه معنی داره هی به ادم بچسبه, بازی هم همه پسرا نگاه نمیکنن, برای منکه اهمیت نداره چند ساعت میخواد فوتبال نگاه کنه از کاراش عقب نمونه کافیه
Iran, Islamic Republic of
06:47 - 1396/10/25
بنظرمن عشق فقط عشق خودمsبمیرم براش الان توی این سرمارفته سربازی معلوم نیست چیکارمیکنه
برام دعاکنیدتاهیچ وقتی ازدستش ندم منم ازخدامیخوامتاهرچی ک میخواین بهتون بده
Iran, Islamic Republic of
09:30 - 1396/12/05
اتفاقا همچین هم نیست که فقط ما دخترا بخوایم مرد بچسبه بهمون حداقل من خیلی بدم میاد مرد همش تو خونه باشه . در مورد فوتبال و ایناهم در چند مورد باید زنا کوتاه بیان چند مورد هم مردا . ادم باید یه وقتایی من باشه یه وقتایی نیم من
Iran, Islamic Republic of
11:32 - 1397/01/25
اين متنها و نوشته ها همه اش بي اساس و سليقه ايست
Iran, Islamic Republic of
20:01 - 1397/01/27
بنظر من مرد باید جنم داشته باشه و کار کنه نه این که ۲۴ ساعته ور دل ما باشه
Iran, Islamic Republic of
22:48 - 1397/04/29
درسته واقعا من دوس داشتم اون ۲۴ساعت پیشم باشه و مشکلاتمونو واسه دوستم میگفتم تا هم از دلم دربیاد هم یه راه حلی چیزی پیشنهاد بده من همیشه چت میکردمو چت میکردم اونم سریع میگفت من باید برم فعلا یا بعد یه عالمه حرفم فقط چنتاایموجیه پوکر میزاشتو دیگه هیچی نمیگفت و اون خیلی با پسرای دیگه بش خوش میگذشت منم بخاطرهمین همیشه میخاستم واسش مثه دوستای پسرش باشم
ولی اون رفت حالا دیگه یلحظه ام پیشم نیست
حالا دلم لک زده واسه همون کم بودناش واسه پوکر گذاشتناش واسه فعلا گفتناش واسه ....
پاسخ ها
عرشیا
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
سلام
ببینید مرضیه خانوم ... نمیدونم چرا دخترا پسرا رو درک نمیکنن ... بعضی وقتا اون چیزی که شما میخواین و خدا بهتون داده رو اگر ازش به بهترین نحو استفاده نکنین همونم ازتون میگیره ... ما انسان ها تا چیزیو از دست ندیم قدر لحظاتمونو نمیدونیم...
سعی کنید کم تر به دیگران اعتماد کنید تا ضربه نخورین و حالتون بد نباشه مثل من :((:
امیدوارم حسرت هیچیو نخورین ... چون اول و اخر فقط خودتون و خدای خودتون براتون میمونه فقط همین ... یا علی
Iran, Islamic Republic of
11:58 - 1397/10/07
من که همه ی ویژگی های پسرا تو این متن و داشتم
Iran, Islamic Republic of
12:19 - 1397/12/17
یکی بهم بگه چیکار کنم،تو بار 4رم تا دیدمش،خواستم حرفم و بزنم،یهو با هیجان گفت که روزتان خوش و رفت البته نگاهمو ازش بر نداشتم،بهم چند بار نگاه کرد،ولی تو3 بار قبل با هم قدم زدیم،چرا بار آخر این کارو کرد دیگه منو نمیخواد؟؟!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج