چگونه فردی جذاب باشیم؟
۶۰۵۰۹۵
۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۷
۴۶۲۵۰ 
همه ما دوست داریم که در نگاه دیگران جذاب و دوست داشتنی باشیم اما این کار چگونه ممکن است؟ مطمئنا تغییر دادن رفتارها و عادات کار ساده ای نیست اما برخی از کارها هستند که شما به سادگی می توانید انجام دهید تا چهره ای دوست داشتنی تر از قبل در نظر دیگران داشته باشید.
برترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: همه ما دوست داریم که در نگاه دیگران جذاب و دوست داشتنی باشیم اما این کار چگونه ممکن است؟ مطمئنا تغییر دادن رفتارها و عادات کار ساده ای نیست اما برخی از کارها هستند که شما به سادگی می توانید انجام دهید تا چهره ای دوست داشتنی تر از قبل در نظر دیگران داشته باشید.
 
اگر نمی دانید که چگونه این کارها را انجام دهید، ما به شما نکاتی را یادآور می شویم که با رعایت آنها در جمع  محبوب تر از قبل خواهید درخشید.
 
تماس چشمی
 
اولین چیزی که دیگران در نگاه شما جستجو می کنند، حس اعتماد است. ما نمی توانیم افرادی را که به آنها اعتماد نداریم، دوست داشته باشیم. ما به طور ناخوداگاه به دنبال راهی برای اعتماد و تکیه کردن به دیگران هستیم اما این احساس را چگونه در دیدار اول به طرف مقابل مان انتقال دهیم.
 
واضح است، تماس چشمی! نگاه کردن به چشم های طرف مقابل می تواند یکی از تاثیرگذارترین راهها باشد. ثابت شده افرادی که بیشترین تماس چشمی را با طرف مقابل شان دارند، نسبت به دیگران باهوش ترند. بنابراین اگر تا به حال این کار را انجام نمی دادید، هنوز هم دیر نشده، هنگام صحبت به دیگران به چشم هایشان خیره شوید تا بیشتر به شما اعتماد کنند.
 
 انجام این کارها، شما را جذاب تر می کند
 
لبخند
 
هیچگاه قدرت لبخند را نادیده نگیرید. خندیدن یکی از تاثیرگذارترین راههای برقراری ارتباط با دیگران است. پس تا می توانید لبخند بزنید و این حس مثبت را به دیگران نیز انتقال دهید تا در برقراری ارتباط با شا راحت تر عمل کنند.
 
اشتیاق
 
در کنار لبخند، اشتیاق و انرژی خود را نشان دهید. این کار نه تنها دیگران را به سمت شما جذب می کند بلکه به آنها نیز این انگیزه را می دهد تا چون شما پر از امید و انگیزه باشند. اگر شور و شوق کافی از خود نشان دهید، مطمئنا دیگران پس از صحبت با شما با انرژی وافری از شما جدا خواهند شد.
 
 انجام این کارها، شما را جذاب تر می کند
 
تلفن همراه خود را در جیب تان بگذارید
 
تا زمانی که مکالمه شما با طرف مقابل تان به پایان نرسید، تلفن همراه خود را از کیف یا جیب تان در نیاورید. در غیر این صورت، این کار حرف های شما را قطع می کند و انگیزه صحبت کردن بیشتر را از طرف مقابل تان می گیرد.
 
با اطمینان خاطر دست دهید
 
دست دادن یکی دیگر از راههای شناخت شخصیت طرف مقابل است. اگر شل و بی حال دست دهید، انرژی منفی را به طرف مقابل تان انتقال داده اید، از طرف دیگر خیلی محکم هم دست او را نفشارید که احساس ناراحتی و خفقان کند. درست دست دادن تاثیر مثبتی را در اولین لحظه دیدارتان بر جای خواهد گذاشت.
 
 انجام این کارها، شما را جذاب تر می کند
 
دیگران را با نام بخوانید
 
آیا زمانی که دیگران شما را به نام می خوانند، احساس خوبی به شما دست نمی دهد؟ روانشناسان می گویند: هنگام صحبت با دیگران، نام آنها را مکررا به زبان آورید.
 
زمانی که می خواهید مکالمه خود را برای دیگران تعریف کنید، شخص سوم را به نام بخوانید در غیر این صورت به سرعت نام او را فراموش خواهید کرد.
 
به زبان آوردن نام دیگران، چه در محیط خانه، چه در محیط کار یا حتی در رابطه عاطفی تان، پیوند مستحکم تری را میان شما می سازد. به علاوه، نشانه ای از احترام و هوش شماست که حس اطمینان را به طرف مقابل نیز انتقال می دهد.
 
به حرف های دیگران گوش دهید
 
بیش از این که حرف بزنید، خوب به حرف های طرف مقابل تان گوش دهید. شما دو گوش دارید اما تنها یک لب، پس باید به تناسب از آنها استفاده کنید.
 
 انجام این کارها، شما را جذاب تر می کند
 
تعریف و تمجید دیگران را به درستی پاسخ دهید
 
زمانی که شخصی در مقابل شما نشسته و از خوبی ها و نکات مثبت تان می گوید، عکس العمل شما چیست؟ این یکی از حساس ترین لحظه هاست زیرا جوابی که می دهید ممکن است که شما را فردی خودخواه جلوه دهد. برای جلوگیری از این کار به جای گفتن جمله هایی چون «مرسی، شما هم همچنین»، «شما خودتان که از من بهترید» یا «نظر لطف شماست» به شدت بپرهیزید و به جای آن بگویید «ممنون! شنیدن این تعریف ها از زبان شما حس خوبی به من می دهد.» یا «ممنون. شنیدن این تحسین ها تجربه واقعا خوبی برای من خواهد بود.»
 
 انجام این کارها، شما را جذاب تر می کند
 
اگر حرف طرف مقابل تان قطع شد، از او بخواهید ادامه دهد
 
اگر در حال گوش دادن به حرف های فردی بوده اید که ناگهان صحبت هایش قطع شد، در ادامه از او بخواهید که به حرف هایش ادامه دهد. با این رفتار به او نشان می دهید که خود و صحبت هایش برای شما ارزشمند است.
 
 انجام این کارها، شما را جذاب تر می کند
 
بگویید «واقعا متاسفم»
 
هر کسی در زندگی داستان غم انگیزی دارد که ممکن است از شما بخواهد که شنونده باشید. در این شرایط بهترین جمله ای که می توانید در جواب تجربه های غم انگیز او به زبان آورید «من واقعا متاسفم» است. با گفتن این جمله به او نشان می دهید که خودتان را جای او گذاشته و درکش کرده اید. در این شرایط آنها به شما بیشتر اعتماد خواهند کرد.
 
از مکالمه های کوتاه بپرهیزید
 
پینشهاد ما به شما این است که اگر می خواهید سر صحبت را با فردی باز کنید، موضوعی را انتخاب کنید که هر دوی شما بدان علاقمند هستید. در این صورت مکالمه شما دلنشین تر خواهد بود و تاثیر بیشتری بر هر دوی شما خواهد گذاشت.
 
به حالت بدنی تان دقت کنید
 
هنگام بلند شدن، نشستن یا صحبت کردن، به حالت بدن تان دقت کنید. حرکات بد بدن، حس خوبی را به دیگران منتقل نمی کند و همچنین موجب دوری آنها از شما خواهد شد. به عنوان مثال نشستن با پاهای باز، قوز کردن یا دست به سینه بودن، نه تنها غرور و تکبر شما را نشان می دهد بلکه موجب دوری طرف مقابل تان از شما نیز خواهد شد.
 
هنگام صحبت به همه نگاه کنید
 
اگر در حال صحبت در جمعی هستید، به تمام افرادی که به شما گوش می دهند، نگاه کنید. در این شرایط به آنها نشان می دهید که برای شما اهمیت دارند و در نتیجه بیشتر به شما توجه خواهند کرد. اگر هم فردی در جمع سعی دارد چیزی بگوید اما شرایط برایش فراهم نمی شود، شما از او بخواهید که در گفتگو شرکت کند. به عنوان مثال بگویید: «آقای... شما چیزی می خواستید بگویید؟» اما طوری رفتار نکنید که دیگران احساس خفقان و فشار کنند.
 
 انجام این کارها، شما را جذاب تر می کند
 
شکایت نکنید
 
مطمئنا خود شما هم دوست ندارید که با افرادی که مدام در حال شکایت و غر زدن هستند، ارتباط برقرار کنید. این کار انرژی منفی ای را منتقل و دیگران را از شما دور می کند. اگر احساس کردید که در حال گله و شکایت هستید، سریع موضوع صحبت را تغییر دهید.
 
مکالمه را عاقلانه به پایان برسانید
 
کلماتی که شما در انتهای مکالمه بیان می کنید، تاثیر زیادی بر دیگران خواهد گذاشت، بنابراین آنها را به درستی انتخاب کنید. جملاتی مانند «من از این گفتگو بسیار لذت بردم» یا «امیدوارم که باقی روزتان فوق  العاده باشد» یا «هیچوقت این مکالمه مان را فراموش نخواهم کرد.» می تواند تفاوت زیادی را در احساس طرف مقابل ایجاد کند.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
United Kingdom
11:11 - 1396/07/07
توی ایران که اصلا کسی در حال شکایت کردن نیست
فیلم های ۶۰سال پیش رو هم ببینید همه دارن از گرونی و ... غرغر میکنن رو مغز همدیگه، اینارو باید انداخت از زندگی بیرون.
Iran, Islamic Republic of
16:55 - 1396/07/07
من چند بار توی دانشگاه با چند نفر تماس چشمی برقرار کردم موقع صحبت کردن ، از عاقبتش نگم براتون ، ولی خلاصه شما بدونید تو ایران زیاد جواب نمیده
Iran, Islamic Republic of
16:58 - 1396/07/07
وقتی یکی ازمون تعریف میکنه بگیم مرسی ممنون یا شما هم همچنین یهنی خودخواهیم؟!وا!
Iran, Islamic Republic of
14:47 - 1396/07/08
نه عزیز من تماس چشمی برقرار کردن خیلی هم خوبه و ادم رو بااعتماد به نفس و جذاب نشون میده
Iran, Islamic Republic of
10:58 - 1396/07/10
با این چیزا کسی جذاب نمیشه ،فقط و فقط شخصیت قوی و محکم ،در عین حال مهربان و مودب ،که کم گیر میاد
Iran, Islamic Republic of
19:10 - 1396/10/30
فقط بستگی به خود آدم داره نه به این چیزا من که خودم جذابم به خودمم افتخار میکنم
Iran, Islamic Republic of
16:36 - 1396/11/08
راست میگه.عالی بود ممنون
Iran, Islamic Republic of
18:39 - 1397/01/05
من همیشه موقع حرف زدن ب چشای طرف نگاه میکنم اما یکم سخته پلک زدن برا ادم سخت میشه وهمش معذبه ادم
Iran, Islamic Republic of
13:47 - 1397/01/08
سلام بنظرم با این روشها طرف مقابل احساس ارامش و امنیت واحترام میکنه و باعث میشه من شخصیت جذابی تو ذهنش داشته باشم حالا اگه برعکس اینا عمل کنیم اکثرگفتگوها ناتمام میشه و میبینیم طرف صحبت سعی داره یا موضوع صحبت رو عوض کنه یا خداحافظی کنه
Iran, Islamic Republic of
17:39 - 1397/03/29
من فکر میکنم برای هر کاری ظرفیت لازمه طوری همه چیز ماهرانه رعایت بشه که طرف مقابل براش عادی بنظر بیاد نه این که زوم بشیم رو چشماش یا لبخند های عجیب بزنیم طرف فکر کنه چ خبره
Iran, Islamic Republic of
00:07 - 1397/09/25
امروز میرم کلاس امتحان کنم
Iran, Islamic Republic of
09:12 - 1397/10/04
بنظر من ادم باید خیلی بی تفاوت رفتار کنه یه روز خوب باشه یه روز بی تفاوت همشم قربون صدقه نریم چون طرف مقابل زده میشه و اینکه مطمئنش نکنیم که عاشقشیم باید همیشه فک کنه ک موقعیت های بهتر از اونم داریم
Iran, Islamic Republic of
09:12 - 1397/10/04
بنظر من ادم باید خیلی بی تفاوت رفتار کنه یه روز خوب باشه یه روز بی تفاوت همشم قربون صدقه نریم چون طرف مقابل زده میشه و اینکه مطمئنش نکنیم که عاشقشیم باید همیشه فک کنه ک موقعیت های بهتر از اونم داریم
Iran, Islamic Republic of
15:55 - 1397/10/20
بنظر من وقتی کسی عاشق کسی باشه باید بیاد و عشق خودش رو ثابت کنه دیگه نیازی به این سوسول بازیا نیست.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج