ویژه برنامه «چرخ» برای جایزه نوبل
۶۱۰۶۴۵
۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۷
۲۱۹۱ 
مجله علمی عصرگاهی شبکه چهار سیما این هفته به موضوعاتی که حائز دریافت جایزه نوبل جهانی شده‌اند اختصاص یافته است.
خبرگزاری ایسنا: مجله علمی عصرگاهی شبکه چهار سیما این هفته به موضوعاتی که حائز دریافت جایزه نوبل جهانی شده‌اند اختصاص یافته است.

به نقل از روابط عمومی شبکه چهار، روزهای گذشته، روزهای پرخبری برای علاقمندان به علم بود، اعلام برندگان جایزه نوبل در رشته‌های  فیزیولوژی و پزشکی، فیزیک و شیمی. نوبل پزشکی به سه دانشمندی تعلق گرفت که درباره «مکانیسم مولکولی کنترل ساعت بیولوژیک بدن انسان و سایر موجودات زنده» تحقیق کرده بودند. نوبل فیزیک به سه دانشمندی رسید که توانسته بودند با «آشکارسازی امواج گرانشی» نظریه ۱۰۰ساله انیشتین را تایید کنند و نوبل شیمی که بخاطر دستاوردهای سه دانشمند در زمینه میکروسکوپ الکترونی به آنها اهدا شد.

به همین مناسبت تیم سازنده برنامه «چرخ» تصمیم گرفته است سه روز اول هفته جاری را به هر کدام از این موضوعات اختصاص دهند. در این برنامه‌ها، گفت و گوهایی علمی، با حضور درخشان استادان درجه یک و بروز ایرانی درباره تازه ترین های علم جهان برای مخاطبان شبکه دانایی پخش خواهد شد.

بنابراین گزارش در برنامه امشب موضوع عملکرد ساعت بدن (ریتم زیستی) با حضور دکتر میرشهرام صفری محقق انستیتو دانش مغزی ریکن ژاپن، عضو هیات علمی مرکز تحقیقات اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بررسی می شود.

برنامه «چرخ» به تهیه‌کنندگی مریم فیروزی و با اجرای شهریار ربانی کاری از گروه دانش شبکه چهار سیماست و شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۹ به صورت زنده پخش می‌شود.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج