اين داروها را با هم نخوريد
۶۱۰۸
۱۳ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۴:۲۶
۱۴۶۲۶ 
استفاده همزمان داروهايي كه براي بيماري‌هاي قلبي، فراموشي، درمان آلرژي و بي‌خوابي تجويز مي‌شوند، مي‌تواند به‌شدت براي سلامت بدن خطرناك باشد.
برترین مجله اینترنتی ایراناستفاده همزمان داروهايي كه براي بيماري‌هاي قلبي، فراموشي، درمان آلرژي و بي‌خوابي تجويز مي‌شوند، مي‌تواند به‌شدت براي سلامت بدن خطرناك باشد.

محققان با انجام مطالعاتي روي بيش از 13 هزار سالمند متوجه شدند، افرادي كه به‌طور همزمان 2 يا 3 عدد از اين داروها را با هم مصرف مي‌كنند با احتمال 3 برابر بيشتر از ديگران ممكن است ظرف مدت 2 سال، جان خود را از دست بدهند.اين افراد همچنين بيشتر از ديگران در تمركز كردن دچار مشكل مي‌شوند و از دست دادن قدرت حافظه در بسياري از آن‌ها امري شايع است.تقريبا يك پنجم افراد ميانسالي كه به‌طور همزمان داروهاي خود را مصرف مي‌كنند يا به‌طور خودسرانه چند قرص مسكن يا خواب را با هم مي‌خورند ظرف مدت 2 سال جان خود را از دست مي‌دهند. اين در حالي است كه اين رقم در بين افراد معمولي فقط 7 درصد است. قدرت مغزي و محاسبات اين افراد هم نزديك به 4 درصد از ديگران ضعيف‌تر است. اين افراد معمولا احساس گيجي مي‌كنند، مشكلات حافظه دارند و حتي در رانندگي كردن هم ممكن است با مشكل روبه‌رو شوند.تقريبا نيمي از سالمندان به‌طور همزمان بيش از 2 نوع از اين داروها را مصرف مي‌كنند.

 اين در حالي است كه در بسياري از موارد قرص‌هاي جايگزيني هم وجود دارد كه مصرف آن‌ها عوارض كمتري به همراه دارد و سالمندان مي‌توانند با مشورت با پزشك از اين نوع داروها استفاده كنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج