هجوم هزاران «بادبانک» به سواحل نیوزیلند
۶۱۳۹۴۹
۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۳
۹۸۱۸ 
مقامات محلی نیوزیلند از کشف هزاران جاندار آبزی شبیه به عروس دریایی در سواحل غربی جزیره جنوبی نیوزیلند خبر دادند.
خبرگزاری ایسنا: مقامات محلی نیوزیلند از کشف هزاران جاندار آبزی شبیه به عروس دریایی در سواحل غربی جزیره جنوبی نیوزیلند خبر دادند.

این گونه از آبزیان که "بادبانک" نامیده می‌شوند از خانواده عروس دریایی هستند و معمولا در آب‌های نیم‌کره جنوبی زمین زندگی می‌کنند.

بنابر اعلام دپارتمان حفظ منابع طبیعی این کشور (DOC) افزایش ناگهانی این جانداران به احتمال زیاد به دلیل افزایش دمای آب است اما با این حال هجوم این تعداد زیاد از بادبانک‌ها در یک منطقه، پدیده‌ای غیرعادی است که دلیل آن باید بررسی شود.

بادبانک‌ها که در لاتین "Velella" نامیده می‌شوند در سطح آب اقیانوس‌ها زندگی می‌کنند.

به گزارش بی‌بی‌سی، بدن این جانور تشکیل شده از یک صفحه سخت مسطح به شکل یک بادبان کوچک که در وضعیت افقی قرار می‌گیرد و همین ساختار خاص به آنها کمک می‌کند که در سطح آب اقیانوس جابه‌جا شوند. به دلیل وجود این صفحه مسطح بادبانک‌ها در معرض جابه‌جایی با وزش بادهای غربی هستند و همین ویژگی تعداد زیادی از آنها را به ساحل آورده است.

کارشناسان محیط زیستی می‌گویند اگرچه افزایش دمای آب اقیانوس بر اثر پدیده تغییرات جوی ممکن است دلیل جابه‌جایی غیرمعمول این تعداد زیاد از بادبانک‌ها در ساحل باشد اما هنوز نمی‌توان نظر قطعی در این زمینه داد و باید سایر عوامل تاثیرگذار نیز بررسی و ارزیابی شوند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج