اگر این درخت را زخمی کنید خونریزی می‌کند
۶۱۵۴۳۷
۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۱
۱۲۸۶۱ 
وقتی تنه درخت بریده یا شاخه آسیب می‌بیند مایع قرمز رنگی از آن جاری می‌شود درست مثل اینکه یک عضو حیوان را قطع کنیم. این شیره چسبناک و قرمز-قهوه‌ای قسمت آسیب دیده را می‌پوشاند تا سریعتر بهبود یابد.
برترین ها: «پتروکارپوس انگولنسیس» نوعی درخت ساج بومی آفریقای جنوبی است که با نام‌های مختلفی مثل کیات، موکوا و مونینگا شناخته می‌شود. این درخت جالب توجه شیره به رنگ قرمز تیره دارد. وقتی تنه درخت بریده یا شاخه آسیب می‌بیند مایع قرمز رنگی از آن جاری می‌شود درست مثل اینکه یک عضو حیوان را قطع کنیم. این شیره چسبناک و قرمز-قهوه‌ای قسمت آسیب دیده را می‌پوشاند تا سریعتر بهبود یابد.
 
از این شیره سرخ به طور سنتی برای رنگ کردن استفاده می‌شود و در بعضی مناطق با چربی حیوانات ترکیب شده و برای ساخت لوازم آرایشی استفاده می‌شود. همچنین اعتقاد بر این است که خواص جادویی برای درمان مشکلات خونی دارد که احتمالا به خاطر شباهتش به خون است. همچنین از این درخت برای درمان بسیاری بیماری‌ها مثل کرم سینه، درد زانو، مشکلات چشم، مالاریا، تب بلک واتر، مشکلات معده و افزایش شیر سینه استفاده می‌شود. این چوب برای تولید مبلمان باکیفیت نیز مناسب است، زیرا به آسانی حکاکی می‌شود، می‌چسبد، خم و صیقلی می‌شود. وقتی این درخت خشک می‌شود بسیار کوچک می‌شود، این ویژگی و دوام بالای آن باعث می‌شود برای ساخت قایق و کفپوش حمام هم مناسب باشد. این درخت ۱۲ تا ۱۸ متر ارتفاع دارد و دارای پوست خشن قهوه‌ای تیره و تاج چتری شکل است و گل‌های زرد می‌دهد.
 
اگر این درخت را زخمی کنید خونریزی می‌کند 
 
اگر این درخت را زخمی کنید خونریزی می‌کند 
 
اگر این درخت را زخمی کنید خونریزی می‌کند 
 
اگر این درخت را زخمی کنید خونریزی می‌کند 
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج