لاریجانی: کویت برای آرامش در منطقه تلاش می‌کند
۶۱۵۸۶۷
۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۸
۴۰۰۸
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: کویت در جهت ایجاد آرامش، صلح و ثبات در منطقه تلاش می کند.
خبرگزاری مهر: به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (دوشنبه) در حاشیه اجلاس اتحادیه بین المجالس با رئیس پارلمان کویت دیدار کرد و اظهار داشت: روابط بین دو کشور خوب است اما باید گسترش یابد.

وی افزود: کویت در جهت ایجاد آرامش و صلح و ثبات در منطقه تلاش دارد و امیدواریم این تلاش‌ها به نتیجه برسد.

لاریجانی به مذاکرات هسته‌ای و توافق آن اشاره کرد و گفت: توافق هسته‌ای ایران به شکل قطعنامه شورای امنیت در آمده است و ما به مفاد آن پایبند بوده و هستیم و این امر را آژانس که ناظر توافق است، بارها تاکید کرده است.

وی افزود: آمریکا که خود ناقض این توافق بوده اکنون مدعی شده ایران پایبند نبوده است ؛ در حالی که پایبندی را آژانس باید اعلام نظر کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد:این روند مسائل را پیچیده تر می‌کند؛ قرار نیست ایران هزینه یک توافق را بدهد؛ اما منافعی نداشته باشد این مسئله‌ای نیست که ایران بتواند به آن پاسخ ندهد.

در ادامه این دیدار رئیس مجلس کویت نیز گفت: برای حل مسائل نیاز به خویشتنداری بیشتری داریم.

وی افزود: کویت برای ایجاد آرامش و صلح در منطقه تلاش دارد، واقعیت آن است که جامعه مسلمانان با چالش‌هایی روبه رو است در حالی که حل اختلافات با رفتارهای مسالمت‌آمیز و گفت‌وگو انجام پذیر است.

مرزوق الغانم رئیس مجلس امت کویت ادامه داد: اشتراکات کشورهای اسلامی بیشتر از اختلافات آن ها است و باید روی اشتراکات دست گذاشت.

وی افزود: روابط دو کشور مستحکم بوده و خواهد بود.

رئیس مجلس کویت تاکید کرد: کویت به دنبال همگرایی در منطقه است و از این بابت نگران عراق هستیم و از عراق یکپارچه، متحد و با ثبات حمایت می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه منطقه در شرایط خوبی به سر نمی برد،یادآور شد: باید سعی کرد اوضاع فعلی را حفظ کرد تا شرایط به سوی بدتر شدن پیش نرود؛ هرگونه جدایی طلبی و تجزیه مشکل آفرین است.

رئیس مجلس کویت گفت: بازسازی عراق را دنبال می‌کنیم و از تمامیت ارضی آن حمایت خواهیم کرد؛ از نیروهای داخلی عراق می‌خواهیم با هم باشند و بر آتش اختلافات ندمند.

وی ادامه داد: ایجاد صلح و آرامش نیاز به همکاری همه دارد،برخی برای نفع همگان باید مقداری کوتاه بیایند تا آرامش در منطقه برقرار شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج