آخرین اخبار درباره « پدیده شاندیز» و مطالبات مردم
۶۱۷۶۸۰
۲۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵
۸۱۳۹
از اوایل سال ۱۳۹۳ که پرونده شاندیز و مطالبات مردم در دستور کار دولت قرار گرفت. سال گذشته بالاخره تکلیف این پرونده مشخص شد و نهایتا امسال دولت به هیات مدیره و مالکان جدید این پروژه اجازه ادامه کار و حتی تبلیغات تلویزیونی داد و به گفته یکی از مسئولان ارشد جهاد کشاورزی به زودی تکلیف همه مطالبات دولتی و مردمی در این پروژه مشخص می‌شود.
خبرگزاری ایسنا: از اوایل سال ۱۳۹۳ که پرونده شاندیز و مطالبات مردم در دستور کار دولت قرار گرفت. سال گذشته بالاخره تکلیف این پرونده مشخص شد و نهایتا امسال دولت به هیات مدیره و مالکان جدید این پروژه اجازه ادامه کار و حتی تبلیغات تلویزیونی داد و به گفته یکی از مسئولان ارشد جهاد کشاورزی به زودی تکلیف همه مطالبات دولتی و مردمی در این پروژه مشخص می‌شود.

 در پرونده شاندیز مشهد که با حدود ۵۵ هکتار تصرف و تخریب اراضی ملی و کشاورزی آغاز شد آنقدر از مردم به عنوان سهامدار پول گرفته شد که نهایتا مالکان شاندیز با بدهکاری سنگینی مواجه شدند و نتوانستند کار را پیش ببرند. از سوی دیگر دولت یازدهم به عنوان مدعی‌العموم در این پرونده ورود کرد و آن را به مقامات قضایی ارجاع داد و اولین دستور برای توقف این پروژه در همان سال ۱۳۹۳ صادر شد که برای شاندیز هرگونه تبلیغی در معابر، رسانه‌ها و حتی صداوسیما ممنوع شد.

پیگیری این پرونده ادامه داشت تا اینکه تعداد بسیاری از مسئولان این پروژه و حتی مدیران دولتی در شهرستان شاندیز بازداشت و مواخذه شدند و حکم‌هایی از جمله زندان، استرداد مال نامشروع تحصیل شده، انفصال از خدمات دولتی و ... برای آنها صادر شد.

نهایتا امسال کار به جایی رسید که با معرفی هیات مدیره و مدیرعامل جدید برای طرح پدیده شاندیز مجددا فعالیت آن از سر گرفته شد و مردم به تدریج در حال دریافت مطالبات خود هستند. البته شاندیز مجددا به تبلیغات تلویزیونی و رسانه‌های مختلف از معابر شهری تا روزنامه‌ها و سایت‌ها برگشت.

یکی از مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی نیز در این زمینه به ایسنا گفت: در راستای تصمیمات شورای عالی امنیت ملی و ستاد تدبیر استان خراسان که با حضور استاندار و دیگر مسئولان استانی تشکیل شده است، به زودی تکلیف مطالبات مردمی و دولتی پدیده شاندیز مشخص می‌شود و سازمان امور اراضی به عنوان دستگاه متولی و ذینفع در این پرونده همه ادعاهای خود نسبت به اقدامات مالک سابق در راستای تغییر کاربری را ثابت و حقوق دولت را احصاء کرده است که مقرر شده به زودی این حقوق تحت عنوان عوارض دولتی که حکم جریمه دارد، به حساب این سازمان واریز شود.

وی افزود: مطالبات مردم نیز به زودی روند تامین و پرداخت‌شان مشخص می‌شود اما سازمان امور اراضی به عنوان یک دستگاه حاکمیتی در این زمینه به مردم و سهامداران این پروژه بسیار کمک کرد که یکی از آن، همکاری برای تخریب نشدن ساخت و سازهای صورت گرفته در اراضی ملی و کشاورزی بود که البته برای آن راهکار قانونی نیز وجود داشت.
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1396/07/28
تو روز روشن چرا دروغ میگید! من کارمند سابق پدیده هستم سه ساله اخراج شدیم حقوقمونو ندادن تا الان! پول سهامم که رفته به باد! این خبرنگار دروغ گو بگه کدام دسته از مردم دارن مطالبات میگیرن که ما خبر نداریم؟؟!...دروغ شده مثل نقل و نبات!
Iran, Islamic Republic of
18:01 - 1396/07/28
احتمالا آقای خبر نگار مامورییت داشته من خودم سهام گذارم ولی تا کنون خبری نشد ،
Iran, Islamic Republic of
20:36 - 1396/07/28
چطور امکان تو جامعه اسلامی اینقدر راحت پول مردمو بخورن.من سهامدارم چیزی نگرفتیم
Iran, Islamic Republic of
23:18 - 1396/07/28
باید آقای دهقان نماینده چناران جوابگو باشد
Iran, Islamic Republic of
06:02 - 1396/07/29
خدا لعنت کنه باعث و بانی این همه بدبختی رو که مردم رو به خاک سیاه نشوند
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1397/07/27
کسی که خودش را بخواب زده نمیشه بیدارش کرد. دستهای پشت پرده را سهامداران میشناسند و تمام عوامل هییت ریسه فرمایشی از عوامل پشت پرده هستند و امدند و حمایت میشوند و هستند تا کلاهبرداری کنند اخه برای اینکه پدیده بره بورس چند سال باید انتظار بکشند ؟ چندنفر دلال از عواملشون را گزاشته اند انجا که سهام مردم گرفتار و بیچاره را برای خودشون بخرند امار بدین سهامدارهای خرید کننده چه کسانی هستند حرف زیاد هرکسی که کنک به ظالم کنه جرمش از ظالم بیشتر است جمع کنید این بساطوجواب خدارا باچه میدهید گیرم که خلقی را با نگاهی بفریفی بادست. انتقام طبیعت چه میکنی؟
Iran, Islamic Republic of
13:51 - 1397/07/27
مثل اینکه پدیده خارج از جریانات روزمره ایران است الان چند ماه است که تورم داره بیداد میکند و دولت هرروزهداره مالیات بر ارزش افزوده میگی ند در جریان دلار هستید اول رفتند برای پدیده قرض درست کردند به بهانه ادامه پروژه بعد تو سر سهام زدند وبعد حالا بعد از تعلیل سهام مردم رابخاک سیاه نشوندند و از انموقع ن خ رطمی قلابی مند اورده را ثابت نگهداشتند انگارارزش پول کشور در پدیده هیچ فرقی ندارد این عدالت عدلعلی است که دستاندرکاران پدیده مجریش هستند چرا به مردم گرفتا وبدبخت ستم میکنید دردمنو به کی بگیم ابتوهاون بیگانه بریزیمو دشمت شادبشیم ولاه سزاوار این ظلم نیستیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج