اینستاگرام بازیکنان سرخابی؛ از فیلسوف‌ترین تا لوتی‌ترین
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
سمپاشی امحا_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
سمپاشی امحا_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 4
سمپاشی امحا_4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
سمپاشی امحا_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۶۲۳۹۱۰
۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۰
۳۱۷۱۹
نگاهی میاندازیم به حال و هوای اکانت اینستاگرام بازیکنان سرخابی از فیلسوف ترین تا لوتی ترین بازیکن فضای مجازی.
هفته نامه همشهری جوان: جز سرمربی تیم ملی ایران و چند استثنای دیگر که حضور و فعالیت در شبکه های اجتماعی دیگر را ترجیح می دهند، تقریبا تمام بازیکنان فوتبال ایران در اینستاگرام فعالیت دارند؛ بازیکنانی که معمولا جنس و مدل پست های بیشترشان شباهت زیادی به هم دارد و خبری از روایت زندگی خصوصی- که برای هواداران جذاب تر است- در هیچ کدام شان نیست.
 
با وجود دوری ستاره های فوتبال ایران از نمایش زندگی خصوصی در این شبکه اجتماعی، اما کافی است به پست های آن ها سرک بکشید و تا در اکانت شان تفحص کنید تا به علایق و خصوصیات رفتاری و اجتماعی آن ها پی ببرید. ما هم به بهانه دربی هشتاد و پنجم تهران، به جای گپ و گفت ها و کل کل های معمول سراغ اینستاگرام بازیکنان سرخابی رفتیم. لای پست هایشان چرخ زدیم و متفاوت ترین اکانت های سرخابی ها را دست چین کردیم و فهرستی از ترین های اینستاگرامی سرخابی برایتان رو کردیم.

مهدی طارمی

تعداد فالوئر: 1.8M

لایک خورترین
 
 دربی گرام

مهدی طارمی تا اطلاع ثانوی پرفالوئرترین ستاره فوتبال بین سرخابی هاست. مهم ترین رقیب مهدی طارمی که حدود 1.8 میلیون فالوئر دارد، محسن مسلمان است که این روزها اکانت اینستاگرامش را دی اکتیو کرده و قابل دسترس نیست. در اردوی رقیب هم مهدی رحمتی با 750 هزار همراهی کننده فاصله زیادی با مهاجم بوشهری دارد.

جنس پست های مهدی طارمی وابستگی عجیبی به حس و حال درونی اش دارد اما هر از گاهی تمام پست های با نیش و کنایه اش را پاک می کند و برای همین الان بیشتر از 14 پست ندارد. متوسط لایک هایی که مهدی طارمی برای هر پست می خورد، حدود 150 هزار لایک است. یعنی مهدی طارمی هر قدر روی سکوها بابت خراب کردن موقعیت فحش می خورد، در اینستاگرام لایک می خورد و جزء بچه معروف ها به حساب می آید.
 


مهدی رحمتی

تعداد فالوئر: 785K

فیلسوف ترین
 
 دربی گرام

تقریبا تم ثابت تمام پست های بازیکنان سرخابی در اینستاگرام محدود می شود به چند دسته بندی مشخص؛ عکس تمرینات؛ مسابقه و حال و هوای بعد از برد و باخت. اما مهدی رحمتی دو ویژگی نسبت به دیگر فوتبالیست ها دارد؛ اول این که علاقه عجیبی به نوشتن جملات حکیمانه دارد و معمولا شرح عکس های فلسفی می نویسد؛ مبانی مورد علاقه مهدی رحمتی غیبت، دروغ و قضاوت نکردن دیگران است.

«ما موجودات خاکی نیستیم که به بهشت می رویم، ما موجودات بهشتی هستیم که از خاک سر برآورده ایم» و «اگر شروع به قضاوت کردن مردم کنید، وقتی برای دوست داشتن آن ها نخواهیدداشت»، بخشی از جملات قصار گلر استقلال هستند که به خاطر وضع ظاهری این روزهایش به «صورت زخمی» معروف شده.

تفاوت دوم مهدی رحمتی گذاشتن پست های تبلیغاتی در اینستاگرام و معرفی مکمل و هر چیز دیگری است که بتوان از آن پول درآورد.
 


محسن مسلمان

تعداد فالوئر: 1.3M

یاغی ترین
 
 دربی گرام

محسن مسلمان، رکورددار اکتیو دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرامش است و همین هفته برای چندمین بار تمام پست هایش را پاک کرد. مهندس یاغی پرسپولیس، بارها با استفاده از اکانت اینستاگرامش برای دیگران خط و نشان کشیده یا بیانیه نویسی توسط بازیکنان پرسپولیس را رهبری کرده است.

رهبر آخرین یاغی گری بازیکنان پرسپولیس که در پستی مشترک به وضعیت مالی باشگاه اعتراض کرده بودند، هم کسی نبود جز محسن مسلمان. هماهنگ کننده پست های مشترک بازیکنان پرسپولیس که معمولا حالتی اعتراض گونه هم دارند، همیشه بازی ساز پرسپولیس است که این روزها رابطه خوبی با برانکو و باشگاه ندارد. حاشیه سازی ها که فعلا مهندس را از ترکیب اصلی دور کرده و به خاطر همین هم ترجیح داده تا اطلاع ثانوی اکانت اینستاگرامش را ببندد.
 


جابر انصاری

تعداد فالوئر: 20.6K

بی معنی ترین
 
 دربی گرام

آمارها می گویند اپلیکیشن اینستاگرام حدود 700 میلیون عضو دارد و روزانه حدود چهار میلیارد لایک در آن جا به جا می شود اما جابر انصاری اهمیتی به این زخارف دنیوی نداده و با اینکه اکانت اینستاگرامش حدود 20 هزار فالوئر دارد، اما تا لحظه تنظیم این گزارش، هیچ پستی برای دنبال کننده هایش نگذاشته و معلوم نیست آن 20 هزار نفر چه چیزی را دنبال می کنند.

مهاجم همیشه مصدوم آبی ها جبران این سوت و کوری در اینستاگرام را در تلگرام کرده و کانال فعالی به نام خودش دارد که اخبار مراحل بهبودی مصدومیت همسترینگ و عکس های خودش از تمرینات و مسابقات، به همراه چند جمله قصار در قالب صبح بخیر و شب بخیر همراه با سبد گل در آن منتشر می شود.
 


آیدین رضایی

تعداد فالوئر: 1900

تنهاترین
 
دربی گرام 

بازیکن اهل آمل پرسپولیسی ها، چند ماه پیش با قراردادی دو ساله به پرسپولیس آمد و یکی از سهمیه های زیر 23 سال تیم برانکو به حساب می آید. با این که آیدین رضایی چند دوره آقای گلی لیگ استان مازندران، لیگ نونهالان و لیگ جوانان را در کارنامه اش دارد اما هنوز یکی از ناشناخته های سرخ پوشان است و می توان لقب خلوت ترین اکانت اینستاگرام را بین تمام بازیکنان سرخابی متعلق به آیدین رضایی دانست؛ باورتان می شود یکی از بازیکنان پرسپولیس که هر هفته در مسابقات لیگ برتر روی نیمکت این تیم می نشیند، تنها 1901 فالوئر داشته باشد؛ آن هم در حالی که نه توسط هیچ کدام از بازیکنان پرسپولیس فالو شده و نه خود دنبال کننده هیچ بازیکنی از قرمزهاست.
 


ارشیا بابازاده

تعداد فالوئر: 20500

فعال ترین
 
دربی گرام 

ارشیا بابازاده، گلر سوم استقلال، هر قدر در به میدان رفتن ناموفق عمل کرده وحتی یک د قیقه هم برای آبی ها بازی نکرده است اما تا دلتان بخواهد عوض اش را در اینستاگرام درآورده و بیشترین پست های اینستاگرامی بین سرخابی ها به پسر حمید بابازاده تعلق دارد. بالای 90 درصد پست های ارشیا بابازاده، عکس های او در تمرینات استقلال است که با قد و بالای کشیده در فاصله ای نزدیک به مهدی رحمتی توی دوربین قرار گرفته و همین ثابت می کند رابطه خیلی خوبی با مهدی رحمتی دارد. عجیب ترین پست ارشیا بابازاده هم به عکسی کنار هرم اینکاها در مکزیک بر می گردد که شبیه یکی از لوکیشن های فیلم «آپو کالیپتو»ست.
 


حسین ماهینی

تعداد فالوئر: 1.1M

لوتی ترین
 
دربی گرام 

یکی از فعال ترین بازیکنان پرسپولیس در اینستاگرام است که تقریبا هفته ای دو بار پست می گذارد و با اختلافی ناچیز لقب فعال ترین سرخابی حاضر در اینستاگرام را به ارشیا بابازاده، گلر سوم استقلال باخته است. حسین ماهینی بدون شک لقب پیگیرترین بازیکن را بین سرخابی ها دارای اینستاگرام دارد. بین سلبریتی ها خیلی باب است که برای حفظ کلاس و پرستیژ، تعداد کسانی که دنبال می کنند، باید پایین باشد؛ مثلا علی دایی به عنوان محبوب ترین ورزشکار ایرانی حاضر در اینستاگرام، فقط 10 نفر را فالو  کرده است. اما حسین ماهینی با دنبال کردن 372 نفر، خاکی ترین و لوتی ترین سلبریتی اینستاگرام به حساب می اید و کلی از رفقای دوران قدیم و همشهری های بوشهری گمنامش را هم دنبال می کند؛ رفقایی که بیشترشان بچه های محله جلالی بوشهر هستند.
 


وینفرد شفر

تعداد فالوئر: 170K

خصوصی ترین
 
دربی گرام 

روزی که شایعات وینفرد شفر را سرمربی آینده استقلال معرفی کردند، مرد آلمانی زیر 10 هزار دنبال کننده داشت. مشخص بود جاماییکایی ها و تایلندی ها که شفر سرمربی شان بوده، چندان علاقه ای به اینستاگرام ندارد اما شفر از روزی که سرمربی استقلال شد و در عکسی عجیب در فضای مجازی نشانی اکانت اینستاگرامش را برای هواداران استقلال روی کاغذ نوشت، اوضاعش متفاوت شد و حدود 100 هزار فالوئر پیداکرد.

اگر 10 پست آخر شفر را بگذارید کنار که بیشتر حول استقلال می گردد، او قطعا متفاوت ترین مرد سرخابی در اینستاگرام است. وینفرد شفر برخلاف بیشتر بازیکنان فوتبال که عکس هایشان محدود به حوزه فوتبال است، از جزییات زندگی و علاقه مندی هایش عکس گرفته و در اینستاگرام گذاشته؛ از نیسی اسب مورد علاقه اش در آلمان تا اسپاگتی همسرش که به نظر او بهترین غذای دنیاست.
 


محسن ربیع خواه

تعداد فالوئر: 200K

سوت و کورترین
 
دربی گرام 

فعالیت محسن ربیع خواه در پرسپولیس و اینستاگرام شباهت عجیبی به هم دارد و کار انجام شده توسط هافبک دفاعی پرسپولیس در هر دو عرصه تقریبا صفر است. همان قدر که حضور محسن ربیع خواه در داخل زمین مفید نیست- نه اهل تکل زدن است، نه توپ گرفتن و پاس مطلوب دادن- در اینستاگرام هم حضور کمرنگی دارد و تنها شش پست دارد که دو تای آن ها هم پست های مشترکی است که تمام بازیکنان پرسپولیس گذاشته اند و مشخص است ربیع خواه اختیاری در گذاشتن شان نداشته.

تفاوت بازیکن بد پرسپولیس بودن و بازیکن خوب بودن در باشگاهی دیگر داخل اینستاگرام، در اکانت محسن ربیع خواه پیداست؛ جایی که هافبک سرخ ها با اثرگذاری صفر 150 هزار دنبال کننده دارد اما فرهاد ربیع خواه، با سابقه لژیونر شدن، تنها 1500 دنبال کننده!
 


محمد انصاری

تعداد فالوئر: 482K

مذهبی ترین
 
دربی گرام 

در همین یکسال و نیمی که از حضورش در پرسپولیس می گذرد کلی تغییر کرده است. محمد انصاری دیگر آن بازیکن ناشناخته و تستی نیست که یک روز رفت سر تمرین تیم برانکو و با تست دادن لباس پرسپولیس را پوشید. محمد انصاری این روزها 452 هزار فالوئر در اینستاگرام دارد که تعداد زیادی از این عدد از بچه مذهبی های این شبکه هستند. محمد انصاری در حالی تنها 26 پست اینستاگرام گذاشته که بالای 50 درصد آن ها در دسته پست های مذهبی قرار می گیرد. محمد انصاری گاهی هم اتفاقات پشت صحنه و داخل رختکن را در اینستاگرامش روایت می کند که کاربرد جالب و ویژه ای از اینستاگرام به حساب می آید. مانند داستان تذکر محسن ربیع خواه به انصاری که برای فالوئرهایش تعریف کرده است.
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:46 - 1396/10/22
آیدین تعداد فالوراش ۳۵۰۰تاست....
Iran, Islamic Republic of
08:40 - 1396/10/23
حس کردم این عکس محسن مسلمان نیست؟یا اشتباه میکنم ؟
Iran, Islamic Republic of
13:15 - 1396/10/23
در مورد ربیع خواه خیلی توهین آمیز نوشتید. ایشون بازیکن خیلی خوبیه ما هم خیلی دوسش داریم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
فنی آتل_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فرش تارنگ_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
استیل رگال_فوتر
کالابرد_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
چوب و هنر _فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
دکتر قدیمی_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
فنی آتل_فوتر