تلاش برای همکاری ایرانیان و ارامنه خارج از کشور
۶۲۷۲۴۷
۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۷
۲۸۲۹ 
سفیر کشورمان در ایروان با وزیر دیاسپورای (ارامنه خارج از ارمنستان) ارمنستان دیدار و بر لزوم توسعه همکاری‌های دو کشور در زمینه ایرانیان و ارامنه خارج از این دو کشور تأکید کرد.
خبرگزاری ایسنا: سفیر کشورمان در ایروان با وزیر دیاسپورای (ارامنه خارج از ارمنستان) ارمنستان دیدار و بر لزوم توسعه همکاری‌های دو کشور در زمینه ایرانیان و ارامنه خارج از این دو کشور تأکید کرد.

در ابتدای این دیدار سیدکاظم سجادی، سفیر کشورمان وجود تعداد قابل توجهی از ایرانیان و ارامنه در خارج از مرزهای دو کشور را فرصتی مناسب و مغتنم برای همکاری بین کشورهای ایران و ارمنستان توصیف کرد که در صورت متحد کردن سیاست‌ها و تصمیمات می‌توان از پتانسیل های آنان برای توسعه، سرمایه‌گذاری و سازندگی دو کشور به نحو مطلوبی استفاده کرد.

سجادی با اشاره به وجود سرمایه‌های انسانی، تخصصی، سرمایه‌گذاری، پتانسل فنی و مهندسی بالای ایرانیان و ارامنه در خارج از کشور که در مصادر مهم مشغول فعالیت هستند، این امر را فرصت مناسبی برای متحد و یکپارچه کردن کشورهای ایران و ارمنستان دانست و افزود: در صورت فراهم آوردن زمینه‌های مناسب سرمایه‌گذاری و ایجاد ثبات پایدار اقتصادی می‌توانیم از سرمایه‌های انسانی و مالی مهاجرین خارج از کشور به نحو مطلوبی در سازندگی‌ کشورهایمان استفاده کنیم.

هرانوش هاکوپیان نیز در این ملاقات ضمن تایید سخنان سفیر  کشورمان، عدم وجود قوانین و مقررات مناسب برای سرمایه‌گذاری در ابتدای استقلال این کشور را دلیل مهمی بر عدم تمایل سرمایه گذاران ارمنی برای مشارکت در سازندگی کشور دانست و خاطرنشان کرد که به مرور زمان و کسب تجربه در این زمینه و تصویب قوانین مناسب سرمایه گذاری، تعداد زیادی از ارامنه خارج از کشور اشتیاق زیادی برای سازندگی و توسعه ارمنستان دارند.

وزیر دیاسپورای ارمنستان با اعلام این که دوستی بین ایرانیان و ارامنه ابدی است و ارامنه همواره خاطره خوب و خوشی از همکاری با همکاران ایرانی خود چه در داخل و چه در خارج از این کشور دارند، گفت: ایران در سخت‌ترین شرایط و موقعیت‌ها به مردم و دولت ارمنستان کمک کرده و همواره حامی ارامنه بوده است لذا آمادگی کامل داریم با توجه به اشتراکات متعدد فرهنگی بین دو کشور از طریق ایجاد شبکه‌ای از دیاسپورای ایرانی و ارمنی همکاری‌های خود را توسعه و گسترش دهیم.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:39 - 1396/08/15
فعلا با اقلیتهای مذهبی درون کشور درست برخورد کنیم ونماینده زرتشتیان رابه شورای شهر راه بدهیم بعدش بابقیه کشورها همکاری کنیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج