دستگیری 605 سارق و مالخر در تهران
۶۲۷۵۶۱
۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۱
۴۱۵۰ 
فرمانده انتظامی تهران بزرگ از اجرای عملیات رعد 4 در 48 ساعت گذشته در سطح شهر تهران خبر داد و گفت:‌ در این طرح 605 نفر سارق، مال‌خر، توزیع‌کننده و خرده‌فروش موادمخدر شناسایی و دستگیر شدند.
خبرگزاری فارس: سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ از اجرای عملیات رعد 4 در سطح شهر تهران خبر داد و اظهار داشت: به لطف خدا و همت شبانه‌روزی همکاران در کلانتری‌های تهران و پلیس پیشگیری، چهارمین مرحله رعد به مرحله اجرا درآمد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: در 48 ساعت گذشته با هماهنگی مقام قضایی، پلیس به 158 مخفیگاه و پاتوق سارقان و مال‌خران یورش برد و 373 سارق و مال‌خر را دستگیر کرد.

این مقام ارشد پلیس تهران تصریح کرد: در این عملیات هزاران فقره سرقت کشف شد؛ همچنین 14 باند مهم سارقان منزل، خودرو، مغازه و لوازم خودرو منهدم و حدود 200 دستگاه انواع خودرو، موتورسیکلت و دوچرخه کشف و ضبط شد.

وی افزود: در این عملیات 30 قبضه سلاح کشف شد که 24 قبضه جنگی و شکاری و 6 قبضه قلابی بوده است.

سردار رحیمی ارزش ریالی اموال مکشوفه مسروقه را 6 میلیارد تومان برآورد کرد.

این مقام ارشد پلیس تهران به تلاش بی‌وقفه مأموران پلیس پیشگیری،‌ کلانتری‌ها و همچنین پلیس مبارزه با مواد مخدر اشاره و تصریح کرد: دو باند توزیع‌کننده عمده مواد مخدر نیز شناسایی و متلاشی شد که یکی از باندها حدود 307 کیلو مواد کشف شد؛ همچنین 50 کیلو مواد مخدر نیز توسط کلانتری‌ها در عملیات رعد 4 کشف و ضبط شد و 232 توزیع‌کننده و خرده‌فروش مواد مخدر نیز دستگیر شدند.

وی به انهدام سه باند قاچاق کالا پرداخت و گفت: این قاچاقچیان به قاچاق پارچه، دارو، فرش، ریسیور و ... مبادرت می‌ورزیدند که ارزش ریالی کالاهای مکشوفه 4.5 میلیارد تومان است.

سردار رحیمی ادامه داد: 60 هزار سی‌دی مبتذل و بازی‌های رایانه‌ای نیز در این عملیات به دست آمد.

عالی‌ترین مقام انتظامی پایتخت هدف از اجرای طرح رعد 4 را نمایش توانمندی و غلبه پلیس بر سارقان دانست و گفت:‌تلاش داریم با مدیریت انتظامی بتوانیم ریسک وقوع جرم در مجرمان را بالا برده و چرخه ارتکاب جرم با اقدامات آفندی پلیس ناکام بگذاریم.

سردار رحیمی اعلام کرد: به دنبال این هستیم تا با رویکرد جامعه‌محوری محلات را از وجود قاچاقچیان و همچنین کسانی که بر هم زننده نظم و امینت هستیم پاک کنیم؛ از مردم انتظار داریم که مخفیگاه‌ها و پاتوق‌های مجرمان را به پلیس اطلاع دهند تا پلیس با آنها برخورد قاطع و جدی داشته باشد.

سردار رحیمی از همکاری دستگاه قضایی، قضات، دادسرای تهران و دادستانی تهران تقدیر و تشکر کرد.

این مقام ارشد انتظامی در خصوص اقدامات پلیس و کاهش آمار سرقت در تهران اعلام کرد: به لطف خدا در دو سه ماهه وقوع سرقت 6 درصد کاهش داشته و نرخ کشف 17 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: اگر پلیس تجهیز شود و امکاناتش بیشتر از این باشد می‌تواند با توانمندی بالا بر سرعتش بیفزاید و دستگیری و برخورد با مجرمان را سرعت بخشد.

این مقام ارشد پلیس تهران در خصوص اجرای پلیس دوچرخه‌سوار گفت: این طرح هنوز اجرایی نشده است؛ پلیس دوچرخه‌سوار پیشنهاد شده اما باید کار کارشناسی بر روی آن انجام شود و در صورت تصویب سلسله‌مراتب فرماندهی ناجا و رده‌های مسئول اجرایی خواهد شد.

سردار رحیمی در خصوص تابعیت افراد دستگیر‌شده گفت:‌ در بین دستگیرشدگان علاوه بر اتباع ایرانی تعدادی سارق افغانی نیز دیده می‌شود به طور مثال یک گروه دو نفره در بین دستگیرشدگان شدند که 200 رأس گوسفند دزدیده‌اند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج