گزارش برنامه نود با رمالی و جادوگری!
۶۳۰۷۰۰
۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۲:۱۸
۱۲۵۱۱ 
عادل فردوسی‌پور در برنامه این هفته به طور ویژه پرونده جادوگری در فوتبال ایران را مورد بررسی قرار داد.
ورزش سه: برنامه نود دوشنبه شب(بیست و دوم آبان ماه) از ساعت 22:40 آغاز شده که قرار است پرونده حذف عجیب تیم ملی جوانان ایران از مسابقات آسیایی و همچنین پرونده جادوگری در فوتبال ایران مورد بررسی قرار گیرد و همچنین به بازی‌های تدارکاتی تیم ملی ایران اشاره شود.

* نظرسنجی

« کدامیک از تیم‌های سید یک جام جهانی 2018 را برای همگروهی با تیم ملی ایران ترجیح می‌دهید؟»؛ مخاطبان برنامه نود می‌توانند جواب این سوال را با ارسال یکی از گزینه‌های «آرژانتین، آلمان، برزیل، بلژیک، پرتغال، روسیه، فرانسه و لهستان» انتخاب کنند.
 
گزارش برنامه نود با رمالی و جادوگری!

* آنچه در برنامه نود امشب می‌بینید:

- مرور بازی پلی‌آف دراماتیک تیم ملی ایران مقابل ایرلند جنوبی با افسوس در دوبلین و اشک در تهران.

- بررسی ماجرای حذف عجیب تیم ملی جوانان ایران.

- بخش‌های ویژه راجع به جادوگری در فوتبال ایران.

* آیتمی ویژه درگذشت مرحوم اکبر افتخاری، پیشکسوت باشگاه استقلال و فوتبال ایران در ابتدای برنامه نود پخش شد.

 خلاصه دو دیدار دوستانه تیم ملی ایران مقابل تیم‌های پاناما و ونزوئلا پخش شد که در حاشیه آن مصاحبه‌هایی با برخی ملی‌پوشان صورت گرفته بود:

- کریم انصاری‌فرد: من و همه بچه‌ها شرایط خوبی برای بازی کردن داریم تا مثمر ثمر ظاهر شویم؛ امیدوارم هر بازیکنی در جام جهانی حضور دارد برای کشورمان موثر ظاهر شود و در آخر نام ایران در جام جهانی بدرخشد.

- علیرضا جهانبخش: بازی خوبی مقابل پاناما بود تا بتوانیم برابر یک تیم فیزیکی خودمان را محک بزنیم؛ فکر می‌کنم عملکرد خوبی ارائه دادیم؛ هر مسابقه در مسیر جام جهانی مفید خواهد بود و به شرایط فنی و فیزیکی تیم کمک می‌کند.

* تقاضای استاندار کرمانشاه از هموطنان

هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه نود پیرامون آخرین وضعیت آسیب دیدگان حادثه زلزله شب گذشته گزارشی ارائه داد و از هموطنان درخواست کرد در صورت امکان پتو، چادر، آب آشامیدنی، کنسرو و خرما به کرمانشاه ارسال کنند.
 
* آنالیز برنامه 90

در این بخش به عملکرد درخشان سامان قدوس و احمد عبدالله‌زاده در ترکیب تیم ملی ایران در مسابقات تدارکاتی با پاناما و ونزوئلا اشاره شد.
قدوس با سرعت عمل بالا در ارسال پاس، دقت و اثرگذاری در انتقال توپ نمایش درخشانی در ترکیب ایران ارائه داده طوری که هر 3 گل ایران در این دو دیدار مدیون تاثیر او بوده است اما او باید مشارکت و سخت‌گیری بیشتری در کارهای دفاعی داشته باشد.
احمد عبدالله‌زاده نیز که تنها در دیدار با پاناما به میدان رفت با دقت پاس 89 درصدی، پیروزی در نبردهای یک در مقابل یک، بازپس‌گیری توپ، مشارکت در کارهای دفاعی و پرسینگ قابل قبول و مهم‌تر از همه پاس‌های تک ضرب موفق بازی درخشانی ارائه داد.
 
* آیتمی ویژه دیدار خاطره‌انگیز مرحله پلی‌آف جام جهانی 2002 که تیم ملی ایران نتوانست شکست 2 بر صفر در دوبلین مقابل ایرلند را جبران کند و با پیروزی یک بر صفر در ورزشگاه آزادی از رسیدن به جام جهانی بازماند، همراه با مصاحبه‌ای از سیروس دین‌محمدی پخش شد.

* مصاحبه با ملی‌پوشان فوتبال ایران بعد از بازی با ونزوئلا

- سعید عزت‌اللهی: اردوی خیلی خوبی برای بازیکنان بود؛ با دو تیم خوب از کونکاکاف و آمریکای جنوبی بازی کردیم و نقاط قوت و ضعف را در حد مطلوبی شناختیم؛ دو گام خوب برای پیشرفت و آماده‌سازی در جام جهانی برداشتیم و از شرایط اردو راضی بودیم؛ قعطا انتظار آقای کی‌روش از من زیاد است و به همین دلیل تمام تلاشم را می‌کنم و با تمام توان سعی دارم جواب اعتمادشان را بدهم؛ همه تیم دست به دست هم دادیم تا به تاریخ‌سازی در جام جهانی برسیم.

- علیرضا جهانبخش: محک خوبی برابر یک تیم از آمریکای جنوبی خوردیم؛ می‌دانستیم آنها فوتبال بازی می‌کنند و کار آسانی نداریم؛ به غیر از 15-10 دقیقه که ونزوئلا فشار آورد، تمام بازی دست ما بود.

- سامان قدوس: افتخار بزرگی است و خوشحال هستم که برای تیم ملی ایران بازی می‌کنم؛ از اینکه در دیدار با پاناما گل زدم، خیلی خوشحال بودم ولی بهتر این است که تیم ملی برنده می‌شود؛ ما باید با تیم‌های بهتری مسابقه دهیم؛ دوستان خیلی خوبی در تیم ملی دارم.
- علیرضا بیرانوند: بازیکنانی که به این اردوی تیم ملی دعوت شدند همه بازی کردند؛ مسابقات خوبی با دو تیم قوی انجام دادیم و با پیروزی آنها را پشت سر گذاشتیم؛ ونزوئلا تیم گردن کلفتی بود که در نیمه دوم هم ما را اذیت کرد؛ اردوی خوبی بود که می‌تواند در مسیر جام جهانی به ما کمک کند.

* در بخش دوم آنالیز برنامه نود اشاره شد که تاکتیک ایران در مسابقات تدارکاتی تغییر کرده و شاگردان کارلوس کی‌روش با پرسینگ‌های مداوم سعی در بازپس‌گیری توپ از حریفان و ایجاد حملات دارند.
 
* پرونده عجیب جادوگری

حمید جعفری، فرهاد خانگلی و هادی عقیلی بازیکنان سابق سایپا و یک بازیکن دیگر سایپا که نامش اعلام نشد در مصاحبه‌ای عنوان کردند در زمان بازی آنها، سرمربی و مدیران تیم با جادوگران ارتباط داشتند و با آوردن این افراد به اردوی تیم اتفاقات خارق‌العاده‌ای در تیم رقم می‌زدند و نتایج را به سود سایپا می‌کردند.

در آن مقطع از این بازیکنان سایپا می‌خواستند حتما نام مادر خود را به باشگاه بگویند تا با چیدن حروف ابجد در کنار هم، ترکیب تیم را تعیین کنند و نتایج را رقم بزنند!

* در گفت‌وگوی ضبط شده تلفنی با یک جادوگر حرف‌های عجیبی مطرح شد؛ این فرد ادعا می‌کرد نتایج بسیاری از مسابقات را طی این فصل و سالیان اخیر رقم زده است!

* محسن بیاتی‌نیا، علی جانملکی، آرش برهانی، میثم منیعی و خداداد عزیزی، بازیکنان سابق پاس تهران هم در گفت‌وگوهایی داستان جادوگری در فوتبال را تایید کردند و گفتند در حدود سال‌های 82-81 چنین اتفاقی را در تیم می‌دیده‌اند که جادوگران براساس نام مادران بازیکنان ترکیب و نتایج را رقم می‌زنند.

* نادر فریادشیران، مربی پیشین تیم سایپا در گفت‌وگویی تلفنی با برنامه نود با ذکر چند اسامی و یک جادوگر مدعی شد در زمان حضورشان در سایپا قصد داشتند با رمالی نتایج را رقم بزنند که او و محمد مایلی‌کهن چنین اجازه‌ای ندادند.

بهمن دهقان، یکی از افرادی که فریادشیران اسامی او را در بحث خود آورده بود روی خط برنامه نود عنوان نمود بخشی از صحبت‌های فریادشیران را تایید و بخشی را رد می‌کند.

* یک بازیکن سابق مس کرمان که هویت خود را مشخص نکرد به همراه آرش برهانی، مهاجم پیشین پاس تهران در مصاحبه‌های ضبط شده تلفنی در مورد داستان جادوگری در فوتبال مسائلی مطرح نمودند.

* در کلیپی نشان داده شد یک مربی سابق مس کرمان قبل از شروع مسابقه این تیم مایعی در زمین چمن می‌ریخت؛ همچنین تصاویری نشان داده شد که درون دروازه فرناندو دخسوس، دروازه‌بان سابق استقلال خوزستان کاغذهایی با نوشته‌های عجیب قرار داده شده بود.
 
* مسعود رضاییان، مدیر عامل سابق باشگاه ملوان انزلی نیز درباره بحث جادوگری در فوتبال توضیحاتی ارائه داد.

* به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی گفت‌وگوهایی ضبط شده با حمید علیدوستی، پیشکسوت فوتبال ایران و محمد انصاری، بازیکن پرسپولیس دو فوتبالی که اهل کتاب هستند صورت گرفته بود.
 
* محرومیت مدیر عامل سیاه جامگان

عبدالله سمامی، عضو کمیته اخلاقی فدراسیون فوتبال در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه نود پیرامون بحث جادوگری در فوتبال اظهار کرد: حدود یک سال و نیم بعد از حضور آقای تورک در ریاست کمیته اخلاق در این زمینه پرونده‌هایی تشکیل دادیم و از رسانه‌ها خواستیم به ما کمک کنند؛ از روزنامه خبر ورزشی که در این راستا ما را یاری کرد، تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه مطرح نمودن این مسائل مباحث قضایی خواهد بود، ابراز کرد: بسیاری از افرادی که در برنامه نود امشب به آنها اشاره شده وقتی در کمیته اخلاق حضور می‌یابند امکان اینکه حرفشان را گواهی کنند و برابر چنین چیزی بایستند آنها را انجام نمی‌دهند و در این زمینه مشکلاتی داشتیم ولی تعدادی از آنها هم اطلاعات خوبی به ما داده‌اند.

سمامی اضافه کرد: مطمئنا کمیته اخلاق به تنهایی قادر نخواهد بود برای برچیدن این موضوع اقدام کند و نیاز به همراهی رسانه‌ها، باشگاه‌ها و کمیته‌های فرهنگی باشگاه‌ها دارد.

عضو کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال یادآور شد: در رابطه با این پرونده‌ها با علی عباسی، مدیر عامل باشگاه سیاه جامگان چنین برخوردی داشتیم و او را محروم کردیم؛ ایشان به نوعی در این زمینه ورود داشتند که قابلیت اثبات در این پرونده وجود داشت؛ در مجموع در هر پرونده‌ای تا زمانی که نتوانیم چیزی را به اثبات برسانیم نمی‌توانیم برخوردی کنیم.

* به مناسبت بازی هفته دوازدهم استقلال تهران در مشهد برابر سیاه جامگان، فیلم تعدادی از مسابقات خاطره‌انگیز آبی‌ها در این شهر پخش شد.

* یکی از خبرنگاران اردبیلی توضیحاتی درباره بحث جادوگری در تیم شهرداری اردبیل داد.

* گزارشی از مسابقات هفته دوازدهم لیگ دسته اول فوتبال ایران پخش شد.
 
* نتیجه نظرسنجی

حدود یک میلیون و 547 هزار نفر در نظرسنجی برنامه نود این هفته شرکت کردند که بیش از 28 درصد علاقه‌مند بودند تیم ملی ایران در سید اول جام جهانی 2018 با تیم ملی روسیه، میزبان این رقابت‌ها هم‌گروه شود.

برنامه نود این هفته ساعت 02:04 بامداد روز سه‌شنبه، بیست و سوم آبان ماه خاتمه یافت.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج