توسعه هواپیمای هیبریدی توسط سه شرکت مطرح
۶۴۰۹۵۴
۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱
۶۲۱۲ 
همکاری ایرباس، رولزرویس و زیمنس در توسعه اولین هواپیمای مسافربری هیبریدی
وبسایت نقدستان - شهروز چرکچی: سه شرکت مطرح ایرباس، رولزرویس و زیمنس قصد دارند توسعه اولین هواپیمای مسافربری هیبریدی را کلید بزنند.

مشاهده خودروهای هیبریدی نظیر پریوس در سطح جاده‌ها به امری طبیعی در بسیاری از کشورها تبدیل شده است. این در حالی است که طرح توسعه یک هواپیمای هیبریدی هنوز هم در نوع خود عجیب به نظر می‌رسد. با وجود این، ایرباس، رولز رویس و زیمنس دست به دست هم داده‌اند تا با توسعه یک هواپیمای هیبریدی مسافربری، این شرایط را تغییر دهند. این هواپیما از موتورهای الکتریکی در کنار موتورهایی با سوخت جت بهره‌مند خواهد شد و احتمالا در سه سال آینده شاهد تولید آن خواهیم بود. به طور دقیق‌تر، در این هواپیما از یک موتور الکتریکی در کنار سه موتور با سوخت جت استفاده خواهد شد.

موتور الکتریکی با هدف کاهش نویز و البته کم کردن میزان آلودگی‌های تولیدی به کار بسته خواهد شد. به این ترتیب، با استفاده از موتور الکتریکی امکان پرواز بی سروصدا در شب بر فراز شهرها فراهم خواهد شد.
 
توسعه هواپیمای هیبریدی توسط سه شرکت مطرح

توسعه این هواپیمای هیبریدی، اولین گام مهم در کاهش اثر گازهای گلخانه‌ای تولید شده از هواپیماها به حساب می‌آید. مسئولان این سه شرکت اظهار امیدواری کرده‌اند بهره‌برداری از طرح این هواپیما، تا سال 2020 عملی شده و تا سال 2030 میلادی شاهد اضافه شدن آن به ناوگان حمل و نقل خواهیم بود. این هواپیما برپایه هواپیمای چهار موتوره Bae 146 توسعه پیدا خواهد کرد و توانایی حمل 50 تا 100 مسافر را خواهد داشت.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج