۱۰ چیزی که خانم خانه‌دار دوست دارد همسرش بداند
۶۴۳۱۴۱
۰۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۶
۱۹۷۴۲ 
آقای عزیز! وقتی شما از صبح تا بعدازظهر در محل کارتان هستید، نمی‌دانید در خانه‌تان چه می‌گذرد. نمی‌بینید همسرتان بچه‌ها را از مدرسه به خانه برمی‌گرداند، نظافت خانه را انجام می‌دهد، آشپزی می‌کند، به کودک نوپای‌تان که پُر از انرژیست بازی می‌کند و خیلی کارهای دیگر.
برترین ها - ترجمه از هدی بانکی: آقای عزیز! وقتی شما از صبح تا بعدازظهر در محل کارتان هستید، نمی‌دانید در خانه‌تان چه می‌گذرد. نمی‌بینید همسرتان بچه‌ها را از مدرسه به خانه برمی‌گرداند، نظافت خانه را انجام می‌دهد، آشپزی می‌کند، به کودک نوپای‌تان که پُر از انرژیست بازی می‌کند و خیلی کارهای دیگر. همسر شما کارهای زیادی برای انجام دادن دارد و ظاهرا لیست وظایف او پایان پذیر نیست. درست است که شما در خانه نیستید تا کمکش کنید اما راههای خوب و ساده‌ای وجود دارد که کمک بزرگی از جانب شما محسوب می‌‌شود. همسر خانه دار شما دوست دارد این 10 چیز را بدانید:
 
۱. نیاز دارد که احترام و تحسین شما را بشنود

شاید فکر کنید او خودش می‌داند که یک همسر و مادر فوق العاده است، اما نیاز دارد این را بشنود، و نیاز دارد این را از «شما» که همسرش هستید بشنود. با اشاره کردن به کارهایی که انجام می‌دهد، مدام به او یادآوری کنید که چه مادر خوبی است.

غذای مورد علاقه‌ی شما را درست کرده است؟ از او تشکر کنید. لباس‌های‌تان را تا کرده و در جای خود گذاشته؟ این کار را به رُخش بکشید و از او سپاسگزاری کنید. اگر هر روز تحسین‌ها و قدردانی‌های شما را بشنود، یعنی کمکش کرده‌اید که احساس با ارزش بودن کرده و انگیزه پیدا کند.
 
۲. مادری کردن برای بچه‌ها، یک کار تمام وقت است

مادری کردن، تعطیلات و مرخصی ندارد؛ یعنی همسر شما باید ۲۴ ساعت شبانه روز و 7 روز هفته کارش را انجام دهد. اگر شما بعد از یک روز خسته کننده‌ی کاری به خانه برمی‌گردید او نیز خسته است. اگر به خانه رسیدید و دیدید همسرتان سعی دارد قبل از اینکه فرزندتان را به کلاسش برساند، شام درست کند، نگاهش نکنید، دست به کار شوید و کمکش کنید!
 
 10 چیزی که خانم‌ خانه دار دوست دارد همسرش بداند

۳. خسته است

همسر شما هم در پایان روز، خسته و بی‌انرژی است. سر و شانه‌هایش را ماساژ بدهید تا خستگی از تنش بدر شود.

۴. تلاش خود را می‌کند تا بهترین باشد

همسر شما تمام سعی خود را می‌کند تا در هنر خانه داری بهترین باشد، اما گاهی موفق نمی‌شود؛ کاپ کیک‌هایش پُف نمی‌کنند و کوسنی که درست کرده شباهتی به مدل ژورنالی‌اش ندارد! اینها مهم نیستند، نتیجه هر چه که شد او را در آغوش بگیرید و بگویید چقدر دوستش دارید و کارهایی را که برای خانواده‌اش انجام می‌دهد می‌پسندید. کارهایی که همسرتان انجام می‌دهد ممکن است کامل و بی‌عیب نباشند اما هر چه که هستند توسط او انجام شده‌اند و این همان چیزی است که همسرتان را خاص و استثنایی می‌کند.

۵. گاهی احساس نمی‌کند که یک زن است

با اینهمه کار و مسئولیتی که بر دوش همسر شماست، گاهی واقعا به سختی می‌تواند احساس کند که یک زن است و زیباست. وقتی برای بیرون رفتن آماده می‌شوید، بچه‌ها را سرگرم کنید تا همسر شما هم فرصتی برای رسیدن به خود و آماده شدن داشته باشد، بگذارید بدون عجله و استرس و نگرانی بچه‌ها آماده شود. با این کار به او کمک می‌کنید احساس شادابی و زیبایی کند و اعتماد بنفس مضاعف بگیرد.

6. او کامل نیست

گاهی ظرف‌ها در سینک ظرفشویی تلنبار می‌شوند. بعضی وقت‌ها نیز ممکن است یک شلوار تمام هفته پای همسرتان باشد. ایرادی ندارد گهگاه چیزهایی آشفته باشد. همه‌ی ما عیب‌هایی داریم. این بار اگر همسرتان احساس ناتوانی و کلافگی کرد، به او یادآوری کنید چه ویژگی‌های شگفت انگیزی دارد که شما را عاشق خود کرده است.

۷. به کمک شما احتیاج دارد

همسر شما به شما نیاز دارد، به حمایت و عشق شما تا بتواند از پس تمام کارها بر بیاید. به او اطمینان بدهید که کنارش هستید و نیازهای او را درک می‌کنید.
 
 10 چیزی که خانم‌ خانه دار دوست دارد همسرش بداند

۸. به زمانی متعلق به خود نیاز دارد

همسر شما نیاز دارد زمان‌هایی فقط برای خودش باشد. برایش این فرصت را فراهم کنید تا اوقات با کیفیتی را فقط با خودش بگذراند و به علاقه مندی‌های خودش برسد. مطمئن باشید با انرژی بیشتری به شما و بچه‌ها برخواهد گشت.

۹. قدر شما را می‌داند

او می‌بیند که شما تمام روز را کار می‌کنید تا خانواده را تامین کنید. شاید این را به زبان نیاورد اما از ته دلش شما را تحسین می‌کند.

۱۰. دوست دارد یک مادر و همسر خانه دار باقی بماند

با وجود تمام سختی‌ها و کارها و مسئولیت‌های ریز و درشت خانه داری، همسر شما همچنان دوست دارد خانه دار بماند. فرزندانش دنیای او هستند و او شغلش را با هیچ شغل دیگری عوض نمی‌کند.

آقایان عزیز! لطفا به همسرتان بگویید چقدر از او ممنون هستید و می‌دانید که برای شادی و سلامتی بچه‌ها سخت تلاش می‌کند. تحسین و تشکر شما تمام آن چیزی است که همسرتان برای ادامه دادن به تلاش‌هایش نیاز دارد.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:52 - 1396/10/06
بیشییییییییییییییییییییین بابا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
وظیفه شااااااااااانه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!وظیفه!!!!!!!!!!!!!!!!!!
هموووووووووووووونطوری که متقابله واس مرد ااااااااااا
Iran, Islamic Republic of
11:09 - 1396/10/06
شعور ذاتیه جناب. وظیفشونم که باشه ربات نیستن انسانن انسان دوست داره درک و فهمیده بشه و ازش قدردانی بشه.خانم خانه دار و بچه دار و شاغل کارش از تمام مردها بیشتره اینو بدون
Iran, Islamic Republic of
13:48 - 1396/10/06
خیلی جالبه ... من همه ی این نکات رو میدونم ولی به دلیل بیکاری توان ازدواج رو ندارم .... زن خوب بخششی است از طرف خداوند ... قدر همسران خوبتون رو بدونین ... امیدوارم خدا کمک کنه و یک دختر خوب و مهربان در مسیر زندگیم قرار بگیره
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۶
انشالا
Iran, Islamic Republic of
15:25 - 1396/10/06
شوهر من بهم میگه بی خاصیتی که شاغل نیستی. رفتم دنبال کار ولی نیست چکار کنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۵
اون مرد مرد نیست وگرنه تورو همینجوری که هستی انتخابت کرده اگه دنبال زن شاغل بود همون اول میرفت دنبال یکی دیگه بعضی زنا ذاتن خونه دارن بعضیا ذاتن بیرون خونه دوس دارن کار کنن منم ازدواج کنم زن خونه دار میخام
United Arab Emirates
15:59 - 1396/10/06
متاسفم برای طرز تفکرت معلومه دوکلاس سوادم نداری محض اطلاع تون انجام کارهای خونه نه قانونا ونه شرعاوظیفه زن نیست وفقط یه لطف درحق مردای مفت خور
Iran, Islamic Republic of
16:10 - 1396/10/06
واقعا شوهرت اینجوری گفته !!!!!!!!!!!!!!!!
بی خاصیتی چون کار بیرون نداری ؟؟؟؟؟؟
بمیرم برات چطور با این مرد زندگی می کنی ؟
مرد وظیفه ی شرعی و قانویش است که خرج زن و بچه رو بده ،اگه نده زن می تونه شکایت کنه .
چرا زن ها آنقدر زود پیر میشن ،چون بارداری و شیر دهی و شب نخوابی و با یه تب بچه ،جون به لب رسیدن ،انرژی زن ها رو می گیره
به شوهرت بگو راست میگی بیا یه مدت خانه داری،کن ،به خدای واحد نمی تونن ،

هر روز هر روز هر روز ،پیاز خورد کن ،چشم من دیگه درد گرفته آنقدر هر روز اشک می ریزیم ،
هر روز سفره بنداز و پاک کن و جمع کن
هر روز ظرف و جارو و لباس و.....

امیدوارم یه کار خوب گیرن بیاد زیر منت همچین مردی نباشی .
شوهر من نمی ذاره برام سر کار ،میگه هر وقت خسته شدی از آشپزی از بیرون زنگ بزن بیارن .
میبرمون رستوران که منم تو آشپزخونه نباشم
به خانوادم هم کمک می کنه ،من جهاز هم نیاوردم ،شوهرم گفت وظیفه ی مرده وسایل زندگی بگیره
بابات نداره تو خرج می افته آدم مومن و مذهبی است .
پاسخ ها
مرتضی ۲۳ اهواز
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۵
از زندگیت لذت ببر که زندگی روی خوبشو نشونت داده یه مرد واقعی هیچ زنی نمیدونه وقتی یه مرد عاشق میشه خستگی ناپذیر میشه از سر کارم بیاد بچه هارو مشغول میکنه تا زنش استراحت کنه به رفاهشون میرسه اگه اشپزی بلد باشه اشپزی میکنه منم دوس دارم ازدواج کنم ولی کار ندارم دعا کنید کار گیرم بیاد اولین فرصت ازدواج میکنم یه جوری به زنم میرسم که همه بهش حسودی کنن
Iran, Islamic Republic of
22:03 - 1396/10/06
وقتی یه مردی زنی رو دوست داره بهش رسیدگی میکنه خرجش رو میده این توی ذات مرداست اونایی که خلاف اینو میگن عاشق نشدن
Iran, Islamic Republic of
18:16 - 1396/10/16
زنها را فقط باید درک نمود..
درک
Iran, Islamic Republic of
18:22 - 1396/10/16
روزی که سرحال باشم، روز خوب خانمم هست اما اگه خسته باشم روز بدی براش میشه متاسفانه...
هم بچه داری
هم آشپزی
هم شوهر داری
و...
درود بر شرافت زنهای خانه دار...
Iran, Islamic Republic of
02:04 - 1398/04/13
خدا ایشالا مردای بدو زورگو رو لعنت کنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج