80 درصد فارغ التحصیلان بی‌مهارت اند!
۶۴۵۷۰
۰۴ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۰
۳۷۸۶ 
یک آسیب شناس اجتماعی و متخصص علوم رفتاری گفت: براساس آمار های اعلام شده 80 دردصد فارغ التحصیلان دانشگاهها از مهارت کافی برخوردار نیستند.
خبرگزاری مهر: یک آسیب شناس اجتماعی و متخصص علوم رفتاری گفت: براساس آمار های اعلام شده 80 دردصد فارغ التحصیلان دانشگاهها از مهارت کافی برخوردار نیستند.
 
مجید ابهری با بیان این مطلب افزود: با توجه به اینکه براساس آمارهای منتشر شده توسط نهادهای متولی مانند اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، نرخ بیکاری درمیان فارغ التحصیلان 24 درصد می باشد علت بیکاری فارغ التصیلان و دارندگان مدارک دانشگاهی را در دو محور می توان بیان کرد. اول عدم تطابق خروجی دانشگاهها با نیاز بازار کار که نتیجه آن تورم نیروی انسانی تحصیل کرده در رشته های مختلف است مثلا تعداد افراد فارغ التحصیل در رشته کامپیوتر که اصولا منطبق با نیاز جامعه نبوده و در رشته های دیگر نیز وضع به همین شکل است.
 
وی تاکید کرد: وقنی 80 درصد دانشجویان در 20 رشته متمرکز شده اند طبیعی است این موضوع نتیجه بیکاری گسترده در فارغ التحصیلان شده و کاهش ارزش مدرک تحصیلی را نیز بدنبال خواهد داشت چرا که در بسیاری از موارد فارغ التحصیلان براساس نیاز یا خستگی از بیکاری مشاغل غیر مرتبط را پذیرفته و همین موجب اختلال می شود.
 
این آسیب شناس اجتماعی گفت: از آنجا که 80 درصد دانش آموختگان دانشگاهها صرفا تحصیلات نطری داشته و فاقد مهارت شغلی هستند بنابراین روحیه پشت میز نشینی در بین آنها توسعه یافته و به کمتر از آن رضایت نمی دهند. به گفه ابهری، درمیان فارغ التحصیلا فاقد مهارت تخصصی و شغلی ، آموزشهای کوتاه مدت فنی و حرفه ای برای اشتغالزایی ضرورت داشته و می تواند باعث جذب آنها و کاهش آمار بیکاران شود.
 
وی افزود: تنظیم خروجی دانشگاهها با نیاز بازار کار اصلی ترین راهکار پیشگیری از بیکاری فارغ التصیلان است.
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:39 - 1392/06/04
من عمران خوندم و تو دوران تحصیلم فقط ما رو همش یه بار بردن سر یه ساختمون که اونم به خاطر اینکه اون ساختمون از یه لحاظی استثنا بود حالا انگار مراحل ساخت یه ساختمون عادیو دیده بوده بودیم! آخه مهندسی عمران یه درس تئوریه؟؟؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:35 - 1392/06/04
بی مهارتند؟ کی گفته؟ خیلی از دانشجویان ما به لطف بودن در محیط دانشگاهها اعتماد به نفس خوبی پیدا کردندو به راحتی می تونن بعد از فارغ التحصیلی با جنس مخالف به راحتی صحبت کنند، یا بهترین نیمروها رو درست کنن(اشاره به غذای شبهای امتحان درخوابگاهها)، مسافرکشان خوبی هم هستند، دانلود تحقیق از اینترنت رو هم باید بهش اضافه کرد اینها همه مهارته دیگه، به راحتی دخترخانومها می تونن منشی گری کنند وآقا پسرها هم مسافرکشی البته اگه پارتی نداشته باشند والا جاشون خوبه و به مدرک و مهارت هم نیازی نیست
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:52 - 1392/06/14
از بس قبولی دانشگاه ها زیاد شده آدم زرنگ ها هم زورشون میاد درس بخونن چون تو مملکت ما با مهارت و بی مهارت فرقی نداره باید پارتی داشته باشی با چه انگیزه ای بریم دنبال مهارت؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج