ملک مطیعی نماد فساد است یا تتلو و رفقا؟
۶۵۱۲۲۶
۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۸
۱۲۵۲۵ 
اصولگرايان با اين توهم كه مي‌توانند از ميان ٤‌ميليون فالوئر تتلو راي جذب كنند، دستپاچه، ترتيب ديدار او با رييسي را در فرودگاه دادند؛ ديداري كه اگرچه رييسي هماهنگي براي آن را تكذيب مي‌كرد اما تتلو فاش كرد كه از طرف ستادش با او تماس گرفتند و هماهنگي انجام شد و جالب‌تر اينكه بعد از انتخابات ديگر به درخواست ديدار با او هم پاسخ مثبت نداده بودند.
داود حشمتي در روزنامه اعتماد نوشت:  روزنامه كيهان كه بعد از سوءاستفاده اصولگرايان از تتلو براي به دست آوردن چند راي بيشتر و همنشيني با رييسي و صدرنشيني در خبرگزاري فارس، به حمايت از تتلو پرداخته بود، حالا به حضور «ناكام» ناصر ملك‌مطيعي بعد از چهل سال در سيما معترض است. هر آن‌كس كه در پيشگاه اصولگرايان سر تعظيم فرود آورده و حاضر شود خودش را خرج انتخابات آنها كند، سوابقش ديگر اهميتي پيدا نمي‌كند.
 
اين منطق در رفتار با تتلو به اوج خود رسيد. اصولگرايان با اين توهم كه مي‌توانند از ميان ٤‌ميليون فالوئر تتلو راي جذب كنند، دستپاچه، ترتيب ديدار او با رييسي را در فرودگاه دادند؛ ديداري كه اگرچه رييسي هماهنگي براي آن را تكذيب مي‌كرد اما تتلو فاش كرد كه از طرف ستادش با او تماس گرفتند و هماهنگي انجام شد و جالب‌تر اينكه بعد از انتخابات ديگر به درخواست ديدار با او هم پاسخ مثبت نداده بودند. كيهان در حمايت از آن ديدار معتقد بود كه تتلو فردي است كه توبه كرده و ميزان حال فعلي است. از طرف ديگر همان خبرگزاري كه وي را روزي بر صدر ميهمانان خود نشانده بود در موردش تيتر زده بود: «اشك تمساح گاردين براي يك خواننده مبتذل+تصاوير» (فارس ١٨ آذر ٩٢) اين درحالي بود كه اين فرد مدت‌ها قبل اعلام توبه كرده بود اما با اين حال اصولگرايان از آنجا كه به وي نياز نداشتند او را همچنان «خواننده مبتذل» خطاب مي‌كردند.
 
با اين حال در منطق كيهان آن روز «توجيه» براي «همنشيني تتلو با رييسي و صدرنشيني در مجالس» مهم بود و اين كار را انجام مي‌داد.
 
جالب‌تر اينكه كيهان در بخشي از نقد خود به ناصر ملك‌مطيعي او را رواج‌دهنده «تيپ‌هاي جاهلي و كلاه مخملي» مي‌داند كه شايسته حضور در سيما نيست. در حالي كه اصولگرايان در انتخابات سال ٩٤ و با گذشت ٣٨ سال از انقلاب براي كسب چند راي در شهر تهران، لشكري از كلاه‌مخملي‌ها را در كنار بزرگان ليست اصولگرايي همچون حدادعادل و چمران نشاندند. بررسي همين دو، اتفاقا به ما مي‌گويد كه از نگاه كيهان: «توبه‌كننده خوب فقط كسي است كه در پيشگاه اصولگرايان توبه كند. كلاه مخملي خوب هم كسي است كه با سبيل‌هاي بناگوش دررفته، در كمپين انتخاباتي اصولگرايان خودش را خرج ليست اصولگرايان كند.»
 
اما بحث حضور ناصر ملك‌مطيعي در تلويزيون از جنبه‌هاي مهم‌تري قابل بررسي است كه اساسا آنها كه بايد، به همين بخش‌ها بي‌توجه هستند. به عنوان مثال بايد از خودمان بپرسيم: در آستانه چهل‌سالگي انقلاب چگونه است كه يك شخصيت سينمايي رژيم گذشته تا اين اندازه مورد توجه مردم قرار مي‌گيرد كه صداوسيما براي جلب مخاطب در دو برنامه پرمخاطب از او با عنوان ميهمان استفاده مي‌كند؟ كجاي سياست‌هاي فرهنگي كشور غلط بود كه به اينجا رسيديم كه نسل ديروز و حتي امروز مي‌خواهند ناصر ملك‌مطيعي را بيشتر ببينند و عدم مجوز پخش مصاحبه‌اش (كه حتما با چارچوب‌ها هماهنگ شده بود) به يك خبر مهم تبديل مي‌شود؟
 
كيهان سر تا به پاي ناصر ملك‌مطيعي را شسته و قطعا به اين فكر نمي‌كند كه نسل ديروز و نسل امروز دست‌شان براي مقايسه كردن‌ها خيلي بازتر از گذشته است. از نگاه كيهان اين بازيگر نماد فساد رژيم قبل است و اصلا توجه نمي‌كند كه مردم، (خصوصا نسل جوان) نمادهايي كه كيهان و اصولگرايان در اين سال‌ها براي‌شان ساخته بودند، را از همه نظر با همين افراد مقايسه مي‌كنند؛ نمادهايي مانند آن «دو مداح مشهور شهر و نزديك به اصولگرايان». كساني كه حتي تاكنون و بعد از ماه‌ها حتي مسوولان قضايي هم نمي‌توانند ابعاد پرونده‌شان را براي ما و مردم تشريح كنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:47 - 1396/10/04
نماد فساد اختلاس گران 1000 میلیاردی هستند که با پولش هر کاری میکنند از لهو و لعب در داخل یا خارج از کشور گرفته تا دیگر کارها........
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
من نمی دونم این چه مرضیه که فوری همه در دو جبهه متخاصم تقسیم میشن و به تبادل آتش می پردازند.از نظر من هم تتلو هم ملک مطیعی نماینده فرهنگ منحط زمانه خودشون هستند .اون فیلمهای آبگوشتی که ملک مطیعی بازی می کرد واقعا هیچ جایی برای دفاع نداره . نه از نظر ارزشهای افراطیها بلکه از نظر ارزشهای انسانی .یه مشت لات و لوت بددهن که مدام در حال عیاشی و کتک کاری بودند ...این شد هنر؟! این سینماست؟!!
Iran, Islamic Republic of
09:00 - 1396/10/04
خیلی زشته که تو مملکت اسلامی،اینجوری به هم دیگه تهمت میزنید
Iran, Islamic Republic of
09:10 - 1396/10/04
بزارین هرچی دلشون میخواد بگن این کارها نشون میده چقدر ناصر خان بین مردم عزیزه وخدا بااین کارها اونو بیشتر بین مردم محبوب تر میکنه
Iran, Islamic Republic of
09:15 - 1396/10/04
تتلو چون کنار رییسی عکس انداخته الان دیگه پاک هست
شما قبول ندارید از خود تتلو بپرس که الان خودش را از اساتید شجریان و ناظری بالاتر میبیند
اصلا خیلی نورانه شده این فرد فقط بعضی مواقع قاط میزنه که اونم دست خودش نیست میشه دیگه برگشت به گذشته و اون هم تقصیر تتوهای دستش هست
Iran, Islamic Republic of
09:28 - 1396/10/04
چقدر استفاده ابزاري از ادمها علني و موجه شده.قبلا با سياست و تدابير خاصي اين كار انجام ميشد
Iran, Islamic Republic of
10:15 - 1396/10/04
برای بعضی ها مهم نیست که طرف مخاطب کی بوده و چه کار کرده فقط مهم این هست که مخالفت خودشان را به کرسی بنشانند .
ولی اگر این افراد برای مردم ونظرشان اهمیت قایل بودند که وضع مردم اینگونه نبود
United States
10:54 - 1396/10/04
واقعاً مطلب جالبی بود دست نویسندش درد نکنه
Iran, Islamic Republic of
11:15 - 1396/10/04
یکمی هم حواستون به اوضاع معیشت مردم باشه، بس کنید این جناح بازی و دفاع از هنر و ....
Iran, Islamic Republic of
11:30 - 1396/10/04
همتون نماد فساد و دروغگویی و فریب و تجاوز و غاصب مسعولین روزنامه نگاران بازیگران مجریان همتون نماد فساد و مفت خور ... هستید
Iran, Islamic Republic of
11:52 - 1396/10/04
شریعتمداری به هیچی اعتقادندارد....اصلاًارزش بحث کردت ندارد.
پاسخ ها
a
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
پیا مبر اکرم (ص) هم یک چنین ملتی نداشت . چرا مردم را سرگرم میکنید ... ازهر دری که فقر آید * ازدر دیگر ایمان میرود. تورا به خدا به فکر معیشت مردم با شید نه به فکر سرگرم کردن مردم * بیکاری و اعتیاد و طلاق و گلاهبرداری واختلاس و...وااسفا ....
Iran, Islamic Republic of
12:48 - 1396/10/04
عزیزای دل تتلو یا ملک مطیعی اینا همش یجور سرگرمی واسه ملته که از موضوعات اصلی دورشون نگه دارن دقیقا مثل اون ماجرای اروغ که پادشاهی ممنوعش کرده بود
Iran, Islamic Republic of
12:49 - 1396/10/04
به نظر بنده هر دو نمادهایی از فرهنگ جامعه ما هستند. حال بایستی به سمت بهبود قدم برداریم.
Iran, Islamic Republic of
16:29 - 1396/10/04
روزنامه زرد و سخیف اعتماد بهتر است بخاطر بیسوادی اظهارنظر نکند.
Iran, Islamic Republic of
17:04 - 1396/10/04
قضاوت کسی رانکنیم،قضاوت فقط مال خداست.........
Iran, Islamic Republic of
20:04 - 1396/10/04
لعنت به هر دوتاشون...
من موندم این اصلاح طلبای شکست خورده که طرفداراشون یکی یکی اعلام پشیمانی می کنند اگر این تتلو و احمدی نژادو نداشتن سر مردمو با چی گرم می کردند؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج