چهره‌های خبرساز ۲۰۱۷؛ از «کیم» کره ای تا «رونالدوی» پرتغالی
۶۵۳۹۴۴
۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵
۱۶۷۶۱ 
سال 2018 در حالی فرارسید که هیچ چشم انداز روشنی برای آینده جهان در سال جدید میلادی پیش رو وجود ندارد.
روزنامه هفت صبح: سال 2018 در حالی فرارسید که هیچ چشم انداز روشنی برای آینده جهان در سال جدید میلادی پیش رو وجود ندارد. اگرچه در یک بررسی کلی از سال 2017،نقاط روشنی همچون پایان داعش دیده می شود اما حقیقت این است که سال رو به پایان روزهای خوش و خوب کمی داشته است. با این حال وضعیت نشان می دهد که سال جدید نیز دست کمی از سال 2017 ندارد. سال 2018 اما می تواند آبستن حوادث مهمی باشد. در آمریکا ممکن است وضعیت پرونده ارتباط کمپین ترامپ با روسیه به سمتی برود که به پایان عمر فرمانروایی تاجر نیویورکی منجر شود. در روسیه پوتین یک بار دیگر خود را در معرض رای مردم قرار می دهد و به احتمال بسیار زیاد چهار سال دیگر در کاخ کرملین می ماند. برای منطقه سوزان خاورمیانه هم نمی توان روزهای بهتری متصور بود؛
 
رویاهای بربادرفته (فوری) 
 
چه در سیاست های کشورهای منطقه نشانی از تغییر دیده نمی شود و بلادی همچون عربستان سعودی عزم خود را جزم کرده اند تا هر روز بر حجم تنش های بیفزایند. در این میان رژیم صهیونیستی هم عزمش را جزم کرده بیت المقدس را پایتخت خود قرار دهد و همین آتش در انبار باروت است. اروپا نیز وضعیت روشنی ندارد. بحران پناهجویان در حالی همچنان محل بحث است که آنگلا مرکل به عنوان یکی از طرفداران پناهجویان و احتمالا قدرتمندترین مقام اروپایی این روزها با بحران تشکیل دولت دست و پنجه نرم می کند. از سوی دیگر بریتانیا درگیر مذاکرات برکسیت است و دولت مرکزی اسپانیا با چنگ و دندان می کوشد از جدایی کاتالونیا جلوگیری کند.
 
فرانسه هم با ماکرون جوان از مشکلات اقتصادی رنج می برد و البته راست های افراطی در بسیاری از کشورهای اروپایی توانسته اند خود را بر مسند قدرت بنشانند. در این میان و با شکست داعش جنگجوهای خارجی این گروه تروریستی نیز به سوی کشورهای خودشان بر میگردند و اروپا عملا به سکونتگاه هزاران سربازی تبدیل خواهدشد که در قلب داعش روزگار گذرانده اند. در آمریکای لاتین هم اوضاع آشفته است. مهم ترین نمونه ونزوئلاست که اعتراض ها به چپ انقلابی پایانی ندارد. با این وضعیت باید گفت اگر سال رو به پایان سال رویاهای بربادرفته است، سال آینده ادامه همین روند و وخیم تر شدن اوضاع خواهدبود.

یانکی دیوانه

جهان آشفتگی کم داشت که انتخاب دونالد ترامپ به عنوان ریاست جمهوری آمریکا هم شد قوز بالاقوز تا هر روز تصمیم های عجیب و غریب کابوی تاجر جهان را آشفته تر کند.
 
رویاهای بربادرفته 
 


بچه شاه

خام و بلندپرواز. مدعی اصلاحاتی که همه رقبایش را قلع و قمع کرد تا با خیال راحت جای پدر علیلش را بگیرد. در فکر او اما تنها یک چیز وجود دارد: جنگ، جنگ، جنگ!
 
رویاهای بربادرفته 
 


زبل خان

چهره نخست جهان در سال 2017 کسی نبود جز رییس جمهور روسیه. هرجای دنیا را که نگاه کنید ردی از ردای بلند او دیده می شود: پوتین اینجا، پوتین آنجا، پوتین همه جا!
 
رویاهای بربادرفته 
 


بگذار حکومت کنم!

شهوت قدرت در دیکتاتور زیمبابوه تمامی نداشت. داشت زمینه را برای فرمانروایی زنش هم آماده می کرد. ارتش اما نگذاشت موگابه و بانو به رویای شان برسند.
 
 رویاهای بربادرفته
 


شاه امانوئل

فرانسه منفعل دوران اولاند حالا به کشوری تبدیل شده است که هم در اروپا و هم در جهان می خواهد تاثیرگذار باشد.
 
رویاهای بربادرفته 
 


نفرین ابدی

هم خودش به فنا رفت و هم چهره های مشهور دیگری را با خود به زیر کشید. دومینوی رسوایی جنسی تا جایی پیش رفت که کوین اسپیسی را هم نابود کرد.
 
رویاهای بربادرفته 
 


تحقیر سعد

احتمال فکرش را هم نمی کرد مجبور شود استعفا دهد و فریاد برآورد که «آی ملت! جانم در خطر است.» سعودی ها او را گروگان گرفتند اما در نهایت ماکرون او را نجات داد.
 
رویاهای بربادرفته 
 


بحران آنگلا

لوپن در انتخابات گفته بود اگر شکست بخورد هم یک زن رییس جمهور می شود! منظور او مرکل و نفوذش در کشورهای اروپایی بود. آنگلا این روزها با بحران تشکیل دولت رو به رو شده.
 
رویاهای بربادرفته 
 


رکوردشکن

جوان اول اتریش وقتی به سمت وزیر امور خارج انتخاب شد هم سر و صدای بسیاری به راه انداخت چه برسد به حالا که به عنوان جوان ترین رهبر اروپایی شده است صدراعظم اتریش.
 
رویاهای بربادرفته 
 


مرگ جانی

همه می دانستند که جانی هالیدی محبوب است اما تصور نمی کردند فرانسوی ها آنقدر دلباخته اش باشند که تشییع جنازه اش با مراسم ویکتور هوگو مقایسه شود.
 
رویاهای بربادرفته 
 


نفس پیرمرد

شارل آزناوور در 93 سالگی به صحنه آمد و در یکی زا بزرگ ترین سالن های پاریس، در مقابل 20 هزار تماشاگر، یک ساعت و نیم بدون استراحت آواز خواند.
 
رویاهای بربادرفته 
 


پایان سیاه پوشان

اگرچه دو سال قبل تحت تاثیر حضور و خونریزی هیولای داعش بود اما حالا دیگر پایان این گروه رسما اعلام شده است.
 
رویاهای بربادرفته 
 


جاه طلبی نیکی

نماینده آمریکا رد سازمان ملل راه مافوقش را رفت و تا توانست حرف های جنجالی بر زبان آورد. برخی معتقدند او می خواهد جای وزیر امور خارجه فعلی آمریکا بنشیند.
 
رویاهای بربادرفته 
 


رقیب تزار

مهم ترین رقیب ولادیمیر پوتین عزمش را جزم کرده بود که در انتخابات 2018 به مصاف او برود اما کمیسیون انتخابات اعلام کرد به دلیل سوءسابقه نمی تواند نامزد شود.
 
رویاهای بربادرفته 
 


جاودانی رافا

یازدهم ژوئنی 2017 در تاریخ ورزش تنیس ثبت شد. رافائل نادال توانست برای دهمین بار قهرمان اوپن فرانسه، رولان گاروس شود.
 
رویاهای بربادرفته 
 


چپ سرسخت

رییس جمهور ونزوئلا نشان داد هیچ چیز نمی تواند صندلی اش را از او بگیرد؛ نه تورم افسارگسیخته، نه اعتراض های فراوان مردمی و نه حتی انتخابات.
 
رویاهای بربادرفته 
 


رویای نیکلا

همه کار کرده بود که دوباره به کاخ الیزه برگردد. اگرچه اولاند را از میدان بدر کرد اما سارکو که شیفته ناپلئون و افکار اوست حتی نتوانست نامزد حزبش شود.
 
رویاهای بربادرفته 
 


جدایی آنجی

پایش را کرد در یک کفش که برد پیت دست بزن دارد و چیزهای دیگری هم می زند و من طلاق می خواهم! پیت بینوا هم لاغر و افسرده شد.
 
رویاهای بربادرفته 
 


شاه رجب

مدت هاست سودای احیای عثمانی را در سر دارد. برای همین منظور هم بود که همه مخالفان و حتی رفقای قدیمی را کنار گذاشته است.
 
رویاهای بربادرفته 
 


پایان رویای استقلال

کلک داعش که کنده شد، فیل بارزانی یاد هندوستان کرد و رفراندوم استقلال کردستان را کلید زد. او حالا پس از استعفا منزوی شده است.
 
رویاهای بربادرفته 
 


بازی با آتش

انتخاب بیت المقدس به عنوان پایتخت اسراییل از آن کارهایی بود که به خوبی نشان داد آمریکای ترامپ چقدر در دنیا تنهاست.
 
رویاهای بربادرفته 
 


فساد بی بی

در سرزمین های اشغالی هر روز پرونده های فساد خودش و عیالش یکی پس از دیگری باز می شود. سال آینده سال پراتفاقی برای او خواهدبود.
 
رویاهای بربادرفته 
 


پاپ سیاسی

رهبر کاتولیک های جهان به میانمار رفت و از نسل کشی اقلیت مسلمانان انتقاد کرد و در سخنرانی کریسمس هم تصمیم ترامپ در مورد بیت المقدس را به باد انتقاد گرفت.
 
رویاهای بربادرفته 
 


غم روهینگیا

نسل کشی سال در میانمار اتفاق افتاد که دولت برمه به جان اقلیت مسلمانانی افتاد که حتی بردن نام شان هم در این کشور ممنوع است.
 
رویاهای بربادرفته
 


دشمن کابوی

عزم خود را جزم کرده است که تکلیف ترامپ را در پرونده ارتباط با روسیه یکسره کند. مولر تاکنون به موفقیت های چشمگیری دست یافته.
 
رویاهای بربادرفته 
 


برتخت

بسیاری از کشورهای منطقه و دنیا فکر می کردند کار بشار اسد تمام است. حالا بشار اسد همچنان بر تخت قدرت نشسته است.
 
رویاهای بربادرفته 
 


آتش در خرمن

آتش سوزی مرگبار توماس در کالیفرنیا عنوان بزرگ ترین آتش سوزی ثبت شده در تاریخ این ایالت را به نام خود ثبت کرد.
 
رویاهای بربادرفته 
 


پنج مقدس

رونالدو 32 ساله با کسب پنجمین توپ طلا با لیونل مسی 30 ساله که او هم پنج بار این جایزه را برده، مساوی کرد. او بهترین گلزن تاریخ رئال مادرید است.
 
رویاهای بربادرفته 
 


جدایی طلب

رفراندوم جدایی کاتالونیا را برگزار کرد و جنجال ساز شد و به بلژیک گریخت. چند هفته بعد اما انتخابات محلی در کاتالونیا برگزار شد و باز هم جدایی طلبان به پارلمان راه یافتند.
 
 رویاهای بربادرفته
 


بحران عربی

یکی دیگر از طرح های شکست خورده محمد بن سلمان داستان قطع ارتباط دیپلماتیک با قطر بود. سعودی ها این کشور را متهم کردند که از تروریست ها حمایت می کند.
 
رویاهای بربادرفته 
 


دختر بابا

در جایگاه ایوانکا در سیستم ترامپ همین بس که استیو بنن، مشاور اخراجی دونالد ترامپ او را منبع اصلی بدترین تصمیم های دولت ترامپ دانسته است.
 
رویاهای بربادرفته 
 


رفیق جورج

دوستی با کلونی خوشایند است مخصوصا که فاش شده او به هر  کدام از دوستان صمیمی اش یک میلیون دلار برای سپاسگزاری به خاطر کمک های شان داده است.
 
رویاهای بربادرفته
 


اشک های ریزه ریزه

تیم ملی فوتبال ایتالیا برای اولین بار در 60 سال گذشته از حضور در رقابت های جام جهانی بازماند. جان لوئیجی بوفون در پایان این بازی با گریه از فوتبال ملی خداحافظی کرد.
 
رویاهای بربادرفته 
 


می خرم پس هستم!

دیزنی با بستن قراردادی برابر با 52 میلیارد و 400 میلیون دلار دارایی های شرکت فاکس قرن 21 را از آن خود کرد که اتفاقی بزرگ در هالیوود محسوب می شود.
 
رویاهای بربادرفته 
 


معجزه

در بریتانیا نوزادی که قلبش بیرون از بدنش بود زنده ماند. این نوزاد سه بار در بیمارستان جراحی شد. پزشکان توانستند قلب او را به درون قفسه سینه اش برگردانند.
 
رویاهای بربادرفته 
 


دردسر مریل

رسوایی واینستین پای مریل استریپ را هم وسط کشید و او متهم شد که با این تهیه کننده بدنام همکاری داشته است.
 
رویاهای بربادرفته 
 


جهش بزرگ

با ورود کامیون های برقی تسلا، طی 50 سال شغل رانندگی کامیون کمرنگ می شود تا به جایی برسد که این شغل حذف شود.
 
رویاهای بربادرفته 
 


قانون جنجالی

لایحه اصلاح قانون مالیات آمریکا در مجلس نمایندگان این کشور و سنا تصویب شد. این بزرگ ترین تغییر مالیاتی در آمریکا ظرف 30 سال گذشته است.
 
رویاهای بربادرفته 
 


موشک پران

همچنان سال را به موشک پرانی و منازعه با آمریکا گذراند. سال 2018 می تواند شاهد آتش بزرگ بین کره شمالی و آمریکا باشد.
 
رویاهای بربادرفته 
 


روزهای تلخ

عملیاتی که با عنوان «طوفان قاطعیت» از سوی سعودی در یمن شروع شده بود روز به روز اوضاع را برای یمنی ها بدتر کرده است. یکی دیگر از جنایت های آل سعود.
 
رویاهای بربادرفته 
 


سقوط آزاد

اگر روزگاری نام او به عنوان مبارزی سرسخت محترم شمرده می شد، نسل کشی روهینگیا باعث شد چهره واقعی آنگ سان سوچی نمایان شود.
 
رویاهای بربادرفته 
 


انتقال بزرگ

بزرگ ترین انتقال تاریخ ورزش حرفه ای. انتقال نیمار از تیم بارسلونا به پاری سن ژرمن. انتقالی 260 میلیون دلاری. نیمار در بارسا 105 گل زد.
 
رویاهای بربادرفته 
 


بانوی شکست خورده

خودش می گفت می خواهد با دست پر در مذاکرات برکسیت حاضر باشد و به همین دلیل انتخابات زودرس پارلمانی را کلید زد. اما نتایج آنطور که او می خواست نشد.
 
رویاهای بربادرفته 
 


20 سال نوستالژی

«تایتانیک» ساخته جیمز کامرون، در سال 2017 بیست ساله شد. این فیلم 193 دقیقه ای که با موفقیت چشمگیری رو به رو شد توانست 11 جایزه اسکار به دست آورد.
 
رویاهای بربادرفته 
 


رویای کازو

ژاپنی ها که به معابد رفته بودند تا برای برنده شدن موراکامی دعا کنند، ناگهان با اسم ژاپنی دیگری رو به رو شدند: کازو ایشی گورو برنده نوبل ادبیات شد.
 
 رویاهای بربادرفته
 


مرگ کمدین

استاد کمدی اسلپ استیک در سن 91 سالگی درگذشت. او پیش از آغاز فعالیت حرفه ای به همراه دین مارتین زوجی هنری را تشکیل داد که بسیار موفق بودند.
 
رویاهای بربادرفته 
 


مام جلال

جلال طالبانی رییس جمهوری پیشین عراق در پی دوره ای طولانی بیماری در سن 84 سالگی در بیمارستانی در برلین درگذشت. طالبانی از چهره های برجسته در اقلیم بود.
 
رویاهای بربادرفته 
 


چه کسی آلبرتو را کشت؟

یک قاضی آرژانتینی که به پرونده مرگ دادستان سابق پرونده انفجار مرکز یهودیان بوئنوس آیرس رسیدگی می کند، رسما اعلام کرد آلبرتو نیسمان به قتل رسیده است.
 
رویاهای بربادرفته 
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج