مجلس عراق: ایران، توانایی شکست توطئه‌ها را دارد
۶۵۵۷۹۱
۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۴
۸۹۵۰ 
مجلس اعلای اسلامی عراق ضمن محکوم کردن دخالت‌های آمریکا در امور داخلی کشورهای منطقه اعلام کرد: ما مطمئن هستیم که رهبری، دولت و ملت ایران توانایی شکست توطئه‌های دشمن را دارند.
خبرگزاری ایسنا: مجلس اعلای اسلامی عراق ضمن محکوم کردن دخالت‌های آمریکا در امور داخلی کشورهای منطقه اعلام کرد: ما مطمئن هستیم که رهبری، دولت و ملت ایران توانایی شکست توطئه‌های دشمن را دارند.

به نقل از موازین نیوز، مجلس اعلای اسلامی عراق امروز سه‌شنبه در واکنش به اعتراضات اخیر ایران در بیانیه‌ای اعلام کرد: مجلس اعلای عراق اتفاقات اخیر جمهوری اسلامی را دنبال می‌کند و مطمئن است که رهبری، دولت و ملت ایران توانایی مقابله و شکست توطئه‌های آمریکا و اسرائیل که به دنبال ایجاد ناامنی و بی‌ثباتی در تمام کشورها منطقه و همچنین حمایت همه‌جانبه از درگیری‌های داخلی است، را دارد.

مجلس اعلای عراق در این بیانیه ضمن محکوم کردن دخالت برخی کشورها و به‌خصوص آمریکا در امور داخلی کشورهای منطقه اعلام کرد که این دخالت‌ها نقض آشکار قوانین بین‌المللی و به منظور سیطره بر منطقه است. آنها تلاش دارند میان ملت‌های مختلف منطقه درگیری ایجاد کنند و در کشورهای همسایه عراق از جمله جمهوری اسلامی ایران که حامی سیاسی و اقتصادی و امنیتی عراق در جنگ با داعش است ناامنی ایجاد کنند.

مجلس اعلای عراق با اشاره به اینکه ملت عراق هیچ‌گاه کسانی که در جنگ با داعش در کنار آنها ایستادند را فراموش نخواهند کرد، اعلام کرد که ما بر این باوریم که جمهوری اسلامی ایران توانایی شکست توطئه‌هایی که تلاش دارد مقاومت اسلامی را نابود کند و اهداف اعتراضات را منحرف کند را دارد.

به گزارش ایسنا، در روزهای اخیر عده‌ای در برخی شهرهای کشورمان اقدام به برگزاری تجمعات اعتراضی کردند که با استقبال و حمایت مقامات آمریکایی و برخی اروپایی‌ها مواجه شده است که در این میان با سوءاستفاده از این شرایط تلاش می‌کنند، با دامن زدن به ناآرامی‌ها سیاست‌های مداخله‌جویانه خود را در ایران پیش ببرند.

دونالدترامپ، رئیس جمهور امریکا در آخرین پیام توئیتری خود روز دوشنبه در اظهاراتی خصمانه و کینه‌توزانه گفت: ایران با وجود توافق وحشتناکی که با دولت اوباما حاصل کرد، در حال شکست خوردن در تمام سطوح است.

ترامپ با بیان این‌که "جمعیت زیادی از مردم ایران سال‌هاست که هدف سرکوب قرار گرفته‌اند" اظهار کرد: آنها برای غذا و آزادی گرسنه هستند. علاوه بر حقوق بشر، ثروت آنها نیز در حال غارت شدن است و اکنون زمان تغییر است.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص اصرار آقای ترامپ به نوشتن توئیت‌های مداخله جویانه در امور داخلی ایران و توهین به ایرانیان، ضمن تقبیح عبارات توهین‌آمیز وی، گفت: موضع‌گیری‌های کاملا آشفته و متناقض او نسبت به ایرانیان موضوع جدیدی نیست. وی اخیرا نیز ایرانیان را «ملتی تروریست» نامید و با به کار بردن نامی جعلی برای «خلیج فارس»، احساسات ملی ایرانیان را برانگیخت و موجب خشم آنان در سراسر جهان شد و اینک تحت نام و به بهانه دلسوزی نسبت به آنها، ملتی چندین هزار ساله با فرهنگی غنی و تاثیرگذار در تمدن جهانی را با عباراتی توهین‌آمیز مخاطب قرار می‌دهد که بی‌شک جامعه بزرگ و با فرهنگ ایرانی در اقصی نقاط جهان را به واکنش وا خواهد داشت.

سخنگوی وزارت خارجه در ادامه به وی توصیه کرد: ایشان بهتر است به جای به هدر دادن وقت خود در ارسال توئیت‌های بیهوده و توهین‌آمیز نسبت به سایر ملت‌ها و کشورها، کمی به مسایل داخلی کشور خود و موضوعاتی مانند قتل روزانه ده‌ها تن در درگیری‌های مسلحانه و تیراندازی‌ها در ایالت‌های مختلف آمریکا و وجود میلیون‌ها بی‌خانمان و گرسنه در کشور خود بپردازد و سعی کند حداقل با در پیش گرفتن ادب و آداب ایرانیان در دوران باستان برای جلب احترام بین‌المللی به آمریکا و خود سعی کند گفتار و کردار  نیک را سرلوحه رفتار و اعمال خود قرار دهد.

حسن روحانی در سخنان یک‌شنبه شب خود با اشاره به ابراز شادمانی دشمنان انقلاب و مداخله‌های رئیس جمهور آمریکا گفت: این آقایی که امروز در آمریکا می‌خواهد با مردم ما همدردی کند، یادش رفته که چند ماه پیش ملت ایران را تروریست نامید؛ این آدمی که سر تا پایش علیه ملت ایران است؛ حق ندارد برای مردم ایران دلسوزی کند.

وی گفت: این نکته باید برای همه روشن باشد که ما ملت آزادی هستیم و طبق قانون اساسی و حقوق شهروندی، مردم در بیان انتقادات و حتی اعتراض‌شان کاملاً آزاد هستند؛ اما در عین حال باید توجه کنیم که نحوه انتقاد و اعتراض باید به گونه‌ای باشد که پایان آن منتهی به بهتر شدن شرایط کشور و زندگی مردم شود.

رییس جمهور تاکید کرد: "حل برخی از این‌ مسایل آسان نبوده و زمان‌بر است و دولت و ملت باید برای حل این مشکلات دست به دست بدهند".
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج