آیا تهران در برابر زلزله آماده است؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۵۶۱۰۱
۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۹
۵۵۷۴
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه در مدیریت شهری گذشته هیچ اقدامی در خصوص آموزش شهروندان در حوزه مدیریت بحران انجام نشده است گفت: باید به عنوان یک رسالت ملی و حاکمیتی گام های موثری برای آموزش شهروندان در حوزه مدیریت بحران توسط همه دستگاه‌های زیربط برداشته شود.
خبرگزاری ایسنا: رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه در مدیریت شهری گذشته هیچ اقدامی در خصوص آموزش شهروندان در حوزه مدیریت بحران انجام نشده است گفت: باید به عنوان یک رسالت ملی و حاکمیتی گام های موثری برای آموزش شهروندان در حوزه مدیریت بحران توسط همه دستگاه‌های زیربط برداشته شود.

محمد سالاری درتشریح عملکرد مدیریت بحران شهر تهران در هنگام وقوع حوادثی چون زلزله گفت:  در خصوص زلزله اخیر تهران با توجه به این که تنها منجر به لرزیدن نسبی شهر شد امکان ارزیابی مدیریت بحران وجود ندارد. بی‌تردید زمانی‌می‌شود عملکرد مدیریت بحران شهرتهران را مورد ارزیابی قرار داد که زلزله منجر به وارد شدن خسارت در سطح شهر شده باشد که نیروهای امدادی وارد عملیات مدیریت بحران شوند تا در آن هنگام ارزیابی عملکرد ها امکان پذیر باشد.

وی افزود: اینکه چندین جلسه برگزار  شود و مجموعه سازمان‌ها و نهادها تنها در جلسه حضور پیدا کنند نمی توان ارزیابی عملکرد انجام داد چراکه اساسا عملیاتی انجام نداده اند. بی‌تردید آنچه مسلم است وضعیت شهر تهران در مدیریت بحران و همچنین مدیریت بحران در سطح کشور بسیار بحرانی است.

بحران در شبکه‌های انتقال انرژی در صورت زلزله

رییس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران ادامه داد:‌ اساسا در خصوص شکل‌گیری کالبد شهر تهران بناها و ساختمان‌های این شهر و همچنین زیرساخت‌ها، شبکه معابر و شبکه توزیع نیرو پیوست مطالعاتی و به ویژه پیوست پدافند غیر عامل وجود نداشته این در شرایطی است که حتی مقررارت ملی ساختمان نیز تا دو دهه پیش در کشور وجود نداشت و پس از این که تدوین شد به طور کامل رعایت نشده است.

وی تاکید کرد:  امروز شبکه های انتقال نیرو و شبکه توزیع آب ،‌مخابرات و حتی فاضلاب که اخیرا به مرز پیش رفت 60 درصدی رسیده است به صورت سنتی دفنی و فرسوده هستند و بیشتر آنها در هسته مرکز و جنوبی شهر تهران قرار گرفته‌اند به شکلی که در جلسات اخیر مدیریت بحران اعلام شده که این شبکه‌ها وضعیت بسیار بحرانی ‌دارند و ووقوع زلزله‌ای با بزرگی بیش از آنچه که روی داد می‌تواند این شبکه‌ها را تخریب کند.

سالاری با تاکید بر اینکه تدبیر در خصوص ساماندهی وضعیت موجود یکی رسالت ملی حاکمیتی است افزود:  زلزله در این شهر می تواند بسیار ویرانگر باشد می طلبد اساسا همه سطوح حاکمیت وارد این کارزار شوند و اولویت اصلی را ایمن سازی شهر و آگاه‌سازی شهروندان قرار دهند.

وی افزود: بسترهای لازم برای مدیریت بحران باید ایجاد شود متاسفانه سابقه نشان داده در گذشته هربار که زلزله ای که در کشور روی داده دغدغه‌هایی در کشور ایجاد و در پی آن جلساتی برگزار می شود اما پس از گذشت اندک زمانی فراموش می شود. امیدواریم زلزله تهران که بعد از زلزله کرمانشاه و کرمان رخ داد این پیام را برای مسئولین و رسانه‌ها داشته باشد که مهمترین اولویت‌ها رعایت پدافند غیر عامل، مدیریت بحران و ایمن سازی ساختمان‌ها و شهرمان است. قطعا اگر چنین دغدغه‌ای به صورت جدی در سطح مسئولین اتفاق افتد می توان از بسیاری از خسارات‌ها در جریان بروز حوادث جلوگیری کرد.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه مدیریت شهر تهران به لحاظ اقتصادی و مالی دچار بحران جدی است به شکلی که حتی دغدغه پرداخت حقوق و مزایای کارکنان خود را دارد افزود: متاسفانه امروز با وجود انباشت نیروی انسانی که در شهرداری تهران وجود دارد و ماموریت‌های گسترده‌ای که طی سال‌های گذشته برای شهرداری تهران ایجاد شده است این نهاد حتی برای پرداخت حقوق و مزایای این نیروی انسانی به عنوان یک دغدغه با مشکلات زیادی روبرو است.

وی افزود: بار پایتخت بودن تهران را شهرداری تهران می پردازد لذا در حوزه‌های مختلفی نمی توان انتظار داشت شهرداری تهران اقدامات زیرساختی را انجام دهد. برای مثال کانال‌های تاسیسات شهری یکی از مسائلی جدی است که  باید به فوریت محقق شود اما تحقق کانال تاسیسات شهری در شهر تهران نیازمند بودجه بسیاری است که با وضعیت فعلی شهرداری امکان تامین آن وجود ندارد لذا می طللبد مجموعه نظام و قوا در کنار مدیریت شهری قرار گیرند و به عنوان یکی از الزامات شهر چنین موضوعاتی را پیگیری کنند.

شهروندان هیچ آمادگی دربرابر زلزله ندارند

سالاری با اشاره به قفل شدن خیابان‌ها در زلزله اخیر تهران و تشکیل صف‌های طولانی در پمپ‌بنزین ها گفت:  حتی برخی افراد در همین فضای ترس و فرار از زلزله  آسیب دیدند که همه این موارد نشان می دهد که هیچ گونه آمادگی در سطح شهروندان هنگام وقوع زلزله وجود ندارد و هنگامی که این اتفاقات رخ می دهد مردم نمی دانند که چکار باید انجام دهند و حتی نمی دانند چه بخشی از مایحتاج ضروری داخل منزل را با خود به بیرون بیاورند. وضعیت ما در هنگام بروز بحران‌ها مناسب نیست ونشان می دهد که مدیریت بحران در گذشته هیچ اقدام موثری درحوزه آموزش شهروندان انجام نداده است.

درگذشته اعلام می شد که گروه‌های دوام برای مدیریت بحران ایجاد شده اما در حادثه اخیر این گروه‌ها هیچ بروزو و ظهوری نداشتند. ما مسئولین و مردم منتظر زلزله هستیم زلزله ای که یک فاجعه ملی  و حتی حاکمیتی را می‌تواند برای کشور رغم بزند و با  این شرایط و عدم انجام اقدامات موثر قطعا در آینده افسوس خواهیم خورد که چرا به مدیریت بحران توجه کافی را نداشته ایم.ریاست شورای اسلامی شهر تهران  جمله‌ای در خصوص زلزله اخیر اعلام کردند که این زلزله تذکری از سوی خداوند بود که به ما تهرانی‌ها بگوید که در چه وضعیتی قرار گرفتیم ان‌شالله بتوانیم این تذکر راجدی بگیرم و اقدامات موثری در راستای مدیریت بحران شهر تهران انجام دهیم.
برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1396/10/13
چه سواله اسونی بله که اماده هست از یه بچه هم بپرسی اینو میدونه
Iran, Islamic Republic of
16:45 - 1396/10/13
با ز بحث زلزله شروع شد ، نون دونی بعضی ها شده ، مردم حواسشان به موضوع زلزله پرت بشه ، مشکل بنزین و یارانه ، پول برق و آب و ........کمی حقوق و بیکاری گرفتاریاشون را یادشون بره .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تاپ لپتاپ_1
شیرآلات زمانی_3
تاپ لپتاپ_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_4
تاپ لپتاپ_4
بهمن پور_داخلی4
تاپ لپتاپ_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر بلفارو
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر2
کیان برنا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان