ظریف، یاد و خاطره هاشمی را گرامی داشت
۶۵۹۱۹۲
۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۴
۵۴۰۸ 
وزیر امور خارجه در مطلبی در صفحه اینستاگرام خود یاد و خاطره مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی را گرامی داشت.
خبرگزاری ایرنا: وزیر امور خارجه در مطلبی در صفحه اینستاگرام خود یاد و خاطره مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی را گرامی داشت.
 
محمد جواد ظریف روز سه شنبه در صفحه اینستاگرام خود با انتشار تصویری از خود و مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، این بیت شعر را نوشت: «از شمار دو چشم یک تن کم، از شمار خرد هزاران بیش»
 
ظریف در ادامه این مطلب یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی بزرگ مرد تاریخ معاصر ایران را که در همه دوران های مبارزه، پیروزی، جهاد، سازندگی، اصلاحات و اعتدال با صبر‌ و امید و تدبیر یار نظام و یاور مردم بود و ماند گرامی داشت.
 
مرحوم آیت الله اکبر هاشمی بهرمانی، مشهور به اکبر هاشمی رفسنجانی (1313 - 1395 شمسی)، روحانی و سیاستمدار و از تاثیرگذار‌ترین شخصیت‌های جمهوری اسلامی ایران بود.
وی که از یاران شاخص امام خمینی در مبارزه علیه حکومت پهلوی بود، قبل از انقلاب اسلامی چندین بار دستگیر و زندانی شد.
 
آیت الله هاشمی که از موسسان جامعه روحانیت مبارز تهران بود، در دوران فعالیت های سیاسی پس از انقلاب، مسئولیت های متعددی همچون عضویت در شورای انقلاب، سرپرستی وزارت کشور، عضویت در هیات موسس حزب جمهوری، ریاست مجلس شورای اسلامی، جانشین فرماندهی کل قوا و فرماندهی جنگ، دو دوره ریاست جمهوری، ریاست شورای عالی امنیت ملی، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام از تاسیس تا زمان درگذشت، امامت جمعه موقت تهران از سال 1360 تا 1388 شمسی، نمایندگی مردم تهران در مجلس خبرگان از ابتدا تا هنگام درگذشت و ریاست آن مجلس از سال 1386 تا 1389 خورشیدی و ریاست هیات مؤسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را برعهده داشت.
 
آیت الله هاشمی رفسنجانی، یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ در پی سکته قلبی به بیمارستان شهدای تجریش منتقل شد و همان روز در ۸۲ سالگی درگذشت.

ظریف، یاد و خاطره هاشمی را گرامی داشت 
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج