کی‌روش خوش‌تیپ روی بیلبوردهای خیابانی
۶۶۱۷۷۹
۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۶
۱۰۰۶۲ 
سفیر بی سفارت!
با آغاز سال 2018، جام جهانی 2018 روسیه هم کم کم سر زبان ها می افتد و شمارش معکوس برای شروع جام جهانی شروع شده است. اما این روزها در خیابان های تهران و شاید بسیاری از شهرهای بزرگ ایران، یک بیلبورد چشم ها را می نوازند». «مربی سفیر می شود»؛ این جمله را این روزها در جای جای تهران همراه با عکس کارلوس کی روش، سرمربی محبوب تیم ملی فوتبال، روی بیلبوردها می بینیم.
هفته نامه چلچراغ - مهدی شریفی: با آغاز سال 2018، جام جهانی 2018 روسیه هم کم کم سر زبان ها می افتد و شمارش معکوس برای شروع جام جهانی شروع شده است. اما این روزها در خیابان های تهران و شاید بسیاری از شهرهای بزرگ ایران، یک بیلبورد چشم ها را می نوازند». «مربی سفیر می شود»؛ این جمله را این روزها در جای جای تهران همراه با عکس کارلوس کی روش، سرمربی محبوب تیم ملی فوتبال، روی بیلبوردها می بینیم. اوایل سوال این بود که واقعا کی روش سفیر چه چیزی شده است؟
 
گمانه زنی ها به جایی نرسید و در نهایت رسانه های ورزشی خبر دادند که کی روش با یکی از بانک های خصوصی، قراردادی نجومی بسته است.  قراردادی که البته برخی می گویند ممکن است تا پنج میلیارد تومان هم برسد. هر چند نه فدراسیون فوتبال و نه خود کی روش در این باره صحبت کرده اند و جالب این جاست که ظاهرا فدراسیون فوتبال هم از ان خبر ندارد. البته اگر بخواهیم باانصاف باشیم، کی روش، در میان ورزشی ها یک تبلیغ باکیفیت و حرفه ای را انجام داده است. او نه مثل کریم باقری تبلیغ خمیردندان کرد (باقری در هیچ بخش از تبلیغ تلویزیونی و حتی بیلبوردها دندانش را نشان نداد) و نه مثل مهدوی کیا، ماست و دوغ و لبنیات خورد. البته جهان تبلیغات است و پول های نجومی! شاید من و شما هم بودیم، قبول می کردیم.
 
کی‌روش خوش‌تیپ روی بیلبوردهای خیابانی
 
چطور شد که کی روش روی بیلبورد رفت؟

اگر دقت کرده باشید، از اواخر آبان ماه و در روزهای منتهی به برگزاری قرعه کشی جام جهانی، بیلبوردهایی با تصویر سرمربی محبوب تیم ملی فوتبال ایران در اتوبان های تهران نصب شد. بیلیوردهایی با جمله عجیب «مربی سفیر شد» که هم چنان در سطح شهر وجود دارد، آن هم درست در روزهایی که کارلوس کی روش به دلیل مشخص شدن حریفان ایران در جام جهانی، چهره ای ویژه تلقی می شد، توجه های زیادی را به خود معطوف کرد. مطمئنا رمزگشایی از ماجرای این بیلبوردها می تواند جذابیت زیادی برای اهالی فوتبال داشته باشد و ما می خواهیم این ماجرا را بشکافیم. همه می دانند که کارلوس کی روش این روزها تبدیل به یکی از محبوب ترین سلبریتی ها در روزش ایران شده است و جای تعجب ندارد اگر سرمایه گذارهای متمول ایرانی برای تبلیغات از شهرت و محبوبیت او استفاده کنند.
 
درست در روزهای حساس قرعه کشی جام جهانی 2018 روسیه که تا حدود زیادی سرنوشت تیم ملی ایران را در بزرگ ترین تورنمنت فوتبالی دنیا مشخص می کرد، بیلبوردهایی با تصویر کی روش در اتوبان های پرتردد تهران نصب شد. در این بیلبوردها تصویر خندان کی روش در کنار جمله «مربی سفیر شد» به چشم می آمد که واکنش های زیادی را به دنبال داشت. این بیلبوردها مشخص نبود متعلق به کدام سازمان یا نهاد است. برخی از رسانه ها این طور گمانه زنی کردن که شهرداری تهران برای تقدیر از کی روش به دلیل نتایج خوب تیم ملی این بیلبوردها را در سطح شهر نصب کرده است.
 
احتمال های دیگری هم در این باره مطرح شد و صحبت از حضور کی روش در یک کار فرهنگی به میان آمد. برخی هم با استناد به برخورد کی روش و سلبریتی پرطرفدار سینما، محمدرضا گلزار، از احتمال حضور سرمربی تیم ملی و گلزار برای تبلیغ یک پروژه خبر دادند. البته هیچ کدام از این احتمال ها درست نبود و پی گیری ماجرا، همکاری کی روش با یکی از بانک های داخلی را می رساند. این در حالی بود که کی روش چند وقت قبل اعلام کرده بود که ماه هاست حقوق نگرفته است. اما سوال این بود که آیا کی روش طبق بندهای قراردادش می توانست چنین کاری بکند؟
 
کی‌روش خوش‌تیپ روی بیلبوردهای خیابانی 

قرارداد سکرت کی روش

اما قرارداد کی روش سکرت است و کمتر کسی آن را دیده است، اما او هم مطمئنا کاری نمی کند که برخلاف بندهای قراردادش باشد. اما شنیده ها حاکی از آن است که فدراسیونی ها زیاد از این که کی روش با یک بانک خصوصی به توافق رسیده است، خوشحال نیستند. همکاری با یکی از بانک های خصوصی به عنوان سفیر، نخستین کار تبلیغاتی کارلوس کی روش در طول حضورش در ایران است. او پیش از این وقتی در انگلیس، اسپانیا و آفریقای جنوبی مشغول بود، درگیر پروژه های تبلیغاتی نمی شد، اما در هفتمین سال حضورش در ایران پیشنهاد یک بانک خصوصی را برای همکاری و تبلیغات پذیرفته است.
 
آن چه در همکاری کی روش با این بانک خصوصی جالب به نظر می رسد، انتخاب سرمربی تیم ملی به عنوان سفیر بین المللی این بانک است. درواقع قرار نیست کی روش در ایران مردم را برای استفاده از خدمات بانکی این مجموعه ترغیب کند، بلکه برای دست یابی به اهداف دیگری از طرف این مجموعه انتخاب شده است. ظاهرا کی روش می خواهد در کشورهای دیگر برای این بانک خصوصی کارهایی هم انجام دهد. کی روش به نوبه خود، فردی مشهور با وجاهت بین المللی است و به دلیل پروژه های خیریه و برنامه هایی که برای حفظ محیط زیست دارد، از محبوبیت زیادی در دنیا برخوردار شده است.
 
 کی‌روش خوش‌تیپ روی بیلبوردهای خیابانی
 
موفقیت های او با تیم ملی فوتبال هم مزید بر علت شد تا مجموعه اقتصادی این بانک این انتخاب را داشته باشد و مرد پرتغالی را به عنوان سفیر خود در دنیا انتخاب کند. درواقع کارلوس کی روش قرار نیست فقط کار تبلیغاتی برای این مجموعه اقتصادی انجام دهد. او به عنوان حامی این برند در همایش های داخلی و خارجی شرکت خواهدکرد. حتی پس از رسمی شدن قرارداد کی روش و این بانک، سرمربی تیم ملی به مدیران درجه یک و پرسنل بانک خصوصی معرفی شد تا این همکاری شکل جدی تری به خود بگیرد و آن طور که خبر آمده، قرار است طی ماه های آینده مهمان ویژه افتتاح نمایندگی این بانک در ایتالیا باشد!

قرارداد چقدر است؟

بانکی که اسپانسر کی روش شده، در سال های گذشته سرمایه گذاری ویژه ای روی والیبال انجام داد و اسپانسر تیم ملی این رشته شد. این پروژه موفقیت آمیز باعث شد مدیران این بانک خصوصی باز هم برای تبلیغات به سراغ ورزش بروند. این مجموعه ظاهرا قراردادی یک ساله با کارلوس کی روش امضا کرده و آن طور که از شنیده ها بر می آید، مبلغی کلان بابت این پروژه اختصاص داده است. همان طور که گفته شد، مبلغ دریافتی سرمربی پرتغالی از این بانک، چندین میلیارد تومان است که تعجب آور هم نیست. این روزها سوپراستارهای سینما و حتی فوتبال با ارقامی نجومی پروژه های تبلیغاتی را می پذیرند و قطعا کسی با وجاهت و شهرت کی روش در دنیا، بعید نیست که از چنین پروژه ای که فقط به تبلیغات منتهی نمی شود، درآمدی میلیاردی داشته باشد.

این که کی روش سفیر یک بانک خصوصی در ایران باشد و در همایش های خارج از کشور به عنوان حامی این برند حضور پیدا کند، تفاوت زیادی با تبلیغ خمیردندان یا ماست دارد؛ پس مشخص است که رقم دریافتی او مبلغی کلان باشد. هرچند مدیران بانک خصوصی مذکور، توافق چند میلیارد تومانی را تکذیب می کنند، اما چه کسی است که این تکذیب ها را باور کند؟ البته مطمئنا مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال، و محمدرضا ساکت، دبیرکل فدراسیون فوتبال، از این ماجرا باخبر هستند، اما مطمئنا آن ها هم در این باره چیزی نمی گویند تا با کی روش وارد چالش جدیدی نشوند. قرار است تا جام جهانی 2018 روسیه، اوضاع آرام باشد! بالاخره کی روش در حالی سفیر شده که هنوز سفارت خانه ندارد، او سفیر یک بانک شده است.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
France
21:51 - 1396/10/27
خوب كه چى؟ دو كيلومتر مقاله نوشتين، هيچ اطلاع جديدى درش نيست! نويسنده فقط يك عكس بيلبرد ديده و مثنوى نوشته!
Iran, Islamic Republic of
01:51 - 1396/10/29
یه وقتها واقعا به این پی میبرم که ما ایرانیها خیلی بدبختیم ....انگار خوش تیپ ندیده ایم...ما یه علی دایی داریم که به جای همه بسه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج