درخواست عربستان از دادگاه نیویورک
۶۶۴۶۲۰
۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۷
۷۰۹۲
وکیل مدافع عربستان در پرونده حملات ۱۱ سپتامبر، ابطال تمامی شکایات قضایی علیه این کشور در ارتباط با این پرونده را به دلیل نبود مدارکی دال بر حمایت ریاض از القاعده خواستار شد.
خبرگزاری ایسنا: وکیل مدافع عربستان در پرونده حملات ۱۱ سپتامبر، ابطال تمامی شکایات قضایی علیه این کشور در ارتباط با این پرونده را به دلیل نبود مدارکی دال بر حمایت ریاض از القاعده خواستار شد.

 به نوشته روزنامه رای الیوم، مایکل کلیوگ، وکیل مدافع عربستان در دادگاه منهتن در جنوب نیویورک که مسئول رسیدگی به پرونده حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ است، خواستار ابطال تمامی شکایات قضایی مطرح شده علیه عربستان در ارتباط با حوادث ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ شد.

گزارش‌های متعددی حاکی از کمک عربستان به القاعده در حمله ۱۱ سپتامبر است که به انهدام برج‌های تحارت جهانی در نیویورک منجر شد.

کلیوگ در ابتدای جلسه دادگاه در مقابل جرج دنییلز، قاضی دادگاه تاکید کرد که تمامی شکایات مطرح شده علیه عربستان مبنی بر ارتباط این کشور با حوادث ۱۱ سپتامبر به دلیل نبود مدرکی که دست داشتن عربستان و یا حمایت آن از القاعده در این حملات را ثابت کند، باید لغو شوند.

وی افزود: شاکیان این پرونده هیچ مدرکی دال بر ادعایشان را ارائه نکردند، در گزارش‌های کمیته ۱۱ سپتامبر، دفتر تحقیقات فدرال، آژانس اطلاعات مرکزی و کمیته رسیدگی به تحقیقات این پرونده نیز هیچ مدرکی در این خصوص مشاهده نمی‌شود.

وکیل مدافع عربستان در دادگاه منهتن تاکید کرد: نتیجه ‌گیری بر اساس حدس و گمان برای طرح شکایت کافی نیست.

وکلای قربانیان این پرونده و خانواده‌های آنها تاکید دارند که عربستان از طریق جمعیت‌های خیریه مبالغی را برای القاعده جمع‌آوری و ارسال می‌کرده است، آنها در این مورد به اظهارات مسئولان سابق دفتر تحقیقات فدرال، باب گراهام، سناتور سابق ایالت فلوریدا و رئیس سابق کمیته اطلاعات مرکزی آمریکا در پارلمان این کشور مبنی بر حمایت لجستیکی مسئولان عربستانی از دو تن از هواپیما ربایان ۱۱ سپتامبر استناد می‌کنند.

قاضی این دادگاه تا این لحظه حکمی در خصوص ازسرگیری شکایات علیه عربستان و یا ابطال این شکایات صادر نکرده است اما خبرگزاری آسوشیتدپرس احتمال می‌دهد که دنییلز روند رسیدگی به شکایات اخیر را ادامه دهد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج